Jak zapisać grę. - Przeczytaj zanim napiszesz!!!

Forum, gdzie możesz pisać o problemach ścisle związanych z grą - solucje, porady, klawiszologie itp. Na tym forum _nie piszemy_ o problemach z uruchamianiem gier.

Moderator: GTW

Zablokowany
Gość

Jak zapisać grę. - Przeczytaj zanim napiszesz!!!

Post autor: Gość »

Jak zapisac gre??????????????? :?: :?:
Awatar użytkownika
Grzesiek
Posty: 229
Rejestracja: 25 sty 2005, o 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grzesiek »

w nowszych wersjach emulatora WinUAE w zakładce "Misc" (Różne) masz opcję "Save state" (Zapisz stan) pozwala ona na zapisywanie stanu gry w dowolnym momencie. Przy czym najlepiej zapisywać stan w momencie kiedy emulator nic nie czyta z dyskietki. Można to sprawdzić włączając opcję "On-Screen LEDs" w zakładce "Misc" (Różne) Aby potem wczytać stan trzeba ponownie uruchomić tę grę na tej samej konfiguracji na jakiej w nią grałeś, wejść do opcji (F12) i wybrać opcję "Load state" (Wczytaj stan) z zakładki "Misc" (Różne).

Druga sprawa to to, że niewszystkie gry pozwalają na bezproblemowe zapisywanie tego co jest w pamięci do pliku state.

Niektóre gry oferują własną opcję zapisu, wymaga to utworzenia dodatkowej dyskietki - pliku adf (w winuae jest taka opcja), potem gra robi jej format, jeśli coś jest nie tak to zawsze możesz sprawdzić czy na www.back2roots.org nie ma w dziale gier w dziale plików adf z save'ami już utworzonego pliku adf z dyskietką z sava'mi do danej gry.

-=Edit by Wirus=-
Wprowadziłem małe poprawki i przykleiłem temat na przyszłość.
man and the beast go to the east
Zablokowany