[player] *.MOD pod Windą? Czemu nie?

Dyskusje na temat amigowej sceny.

Moderator: GTW

Awatar użytkownika
AlaN
Posty: 524
Rejestracja: 21 wrz 2004, o 20:51
Lokalizacja: 52°30'N-17°00'E

[player] *.MOD pod Windą? Czemu nie?

Post autor: AlaN »

Cześć.

Modułki to także kawał Scenowej robótki. Nie wiem, może niektórzy wiedzą, może inni nie, ale na forum nie widziałem nigdzie wpisu z nazwą tego playera.
Otóż pod Windowsy jest darmowy (od jakiegoś czasu), super odtwarzacz do plików muzycznych MOD (modułków). A nazywa się:

MOD4WIN - ściagajcie jak nie macie :)

Obrazek

WinAmp może się schować jeśli chodzi o brzmienie modułów. Tu można włączyć filtr (różny), surround, oglądać na żywo jakie efekty na jakikm kanale aktualnie są używane, odczytać opis modułu i wiele więcej. Zresztą. sami zobaczcie i posłuchajcie. Dawno już go mam, ale teraźniejsza wersja jest bardziej rozbudowana. Od kilku dni na nowo odkrywam czar Amigowych utworków. Cóż. nie będzie już więcej nowszych wersji, ale nie szkodzi - ta działą super; no i jest darmowa :)

PS: Pamiętajcie tylko, żeby zamienić w modułach rozszerzenie: z przodu [mod.utworek] na tył [utworek.mod]
Pozdrawiam - AlaN
Amiga600 (KS-37.300 i 34.5), HD-1.2GB, karty S-RAM na PCMCIA
Awatar użytkownika
Amigaz
Posty: 261
Rejestracja: 11 paź 2005, o 19:48
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Amigaz »

Dodam tylko, ze jest takze deliplayer2, ktory takze dziala pod winda. Dzwiek jest wypas, ale mp3 nie brzmia w nim za ciekawie, raczej sluzy do modow :)
AMIGA ROOLZ
GET BOINGED
Awatar użytkownika
aMifan_t13
Posty: 116
Rejestracja: 3 sty 2006, o 19:55
Lokalizacja: z kątowni

Post autor: aMifan_t13 »

Jest jeszcze MOD PLUG PLAYER :)
"Ci, którzy się boją, umierają codziennie. Ci, którzy się nie boją, umierają tylko raz."

Giovanni Falcone, włoski sędzia śledczy, poległy w walce z mafią.
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

A ja polecam XPplay - zarówno do modów jak i każdego innego formatu :). Programik malutki (300kb) a niesamowicie funkcjonalny (działają pluginy winampa). Odkąd pierwszy raz włączyłem, nie używam żadnego innego :).
AXE Capoeira!
Awatar użytkownika
OSH
Posty: 291
Rejestracja: 12 maja 2006, o 11:11

Post autor: OSH »

Najlepszym programem do odtwarzania wszelakich muzyczek komputerowych (nie tylko MOD-ów) pod Windą jest XMPlay. Rozpoznaje ponad 200 formatów ze wszystkich komputerów. Jeden Polak przeportował na niego całkiem pokaźny zestaw playerów z Delitrackera. Efekt jest taki, że praktycznie nieliczne moduły nie odtworzą się pod tym programem. bardzo ładnie gryzie MP3, MOD-y, SID-y (jako jedyny znany mi program potrafi właściwie ustawić długość trwania SID-a korzystając z pliku "Songlenghts". Nie stanowią dla niego problemu żadne egzotyczne pakery amigowe, gryzie praktycznie wszystko począwszy od RNC i Implodera a skończywszy na najnowszych pakerach. Z tego co wiem, facet, który przeportował te pluginy dalej się w to bawi:)
Oprócz tego potrafi też odtwarzać streaming. Po prostu rządzi. Żaden WinAMP nie dorasta mu do pięt!
A1200 E/BOX Tower, Apollo 1240/25 MHz 34 MB RAM, HDD 20 GB; LG10x30x40, A1200 E1230/40 18 MB RAM, CD-32+SX-1 10 MB RAM, A500, CDTV, A600, C64, C64+1541-II:), C-64G
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

Heh dokładnie oń mi chodziło, teraz zauważyłem że zrobiłem małą pomyłkę w nazwie :).
AXE Capoeira!
Awatar użytkownika
AlaN
Posty: 524
Rejestracja: 21 wrz 2004, o 20:51
Lokalizacja: 52°30'N-17°00'E

Post autor: AlaN »

No, Panowie, ściągnąłem tego XMPlay i muszę powiedzieć, że 1-sze wrażenie całkiem pozytywne. Podoba mi się szybkość uruchamiania - klik i jest :) . Ogólnie zaczynam go poznawać; WinAMP chyba pójdzie w odstawkę.
Powioedzcie mi tylko, jak wyłączyć "Zawsze na wierzchu"? Bo mi się odtwarzacz nie chowa pod spód, a znaleźć tej opcji nie mogę :(
Pozdrawiam - AlaN
Amiga600 (KS-37.300 i 34.5), HD-1.2GB, karty S-RAM na PCMCIA
Awatar użytkownika
AlaN
Posty: 524
Rejestracja: 21 wrz 2004, o 20:51
Lokalizacja: 52°30'N-17°00'E

Post autor: AlaN »

.
Pozdrawiam - AlaN
Amiga600 (KS-37.300 i 34.5), HD-1.2GB, karty S-RAM na PCMCIA
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

PPM ->options & stuff, odznacz "normal" przy 'on top'. Możesz też wyłączyć mini, choć przy tej opcji nawet dobrze jak jest na wierzchu (a jak zrobić 'mini'? - 2x LPM na gónym pasku).

ps. Jeśli klikniesz prawym klawiszem na 'minimalizuj' to xm zminimalizuje się do tray'a.
AXE Capoeira!
Awatar użytkownika
AlaN
Posty: 524
Rejestracja: 21 wrz 2004, o 20:51
Lokalizacja: 52°30'N-17°00'E

Post autor: AlaN »

Pikne dzięki :) - działa.
Pozdrawiam - AlaN
Amiga600 (KS-37.300 i 34.5), HD-1.2GB, karty S-RAM na PCMCIA
Awatar użytkownika
Amigaz
Posty: 261
Rejestracja: 11 paź 2005, o 19:48
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Amigaz »

tez sprawdzilem tego XMplay, ale nie odtwarza on wielu formatow w ktorych mam zapisana muze, np. bp sonic
AMIGA ROOLZ
GET BOINGED
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

Nie wiem cóż to za format, ale prawdopodobnie wystarczy wgrać plugin i będzie hulał.
AXE Capoeira!
Awatar użytkownika
Slesz
Posty: 1728
Rejestracja: 5 lut 2005, o 02:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Slesz »

Do tego XMPlay przydatna by była funkcja aby po kliknięciu prawym przyciskiem na folder zawierający jakieś utwory była opcja podobna do "Play in Winamp". Zdaje się, że potrzebne są do tego jakieś wpisy do rejestru. Czy ktoś zna sie na tym na tyle, aby podpowiedzieć mi jak wykonać coś podobnego? (Działam na Win2k)
Oczekiwanie na niebezpieczeństwo jest gorsze niż moment, gdy ono na człowieka spada.
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

W najnowszej wersji (3.3) możesz to ustawić na zakładce "integration".
AXE Capoeira!
Awatar użytkownika
Slesz
Posty: 1728
Rejestracja: 5 lut 2005, o 02:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Slesz »

Dzięki wielkie. Ten player spodobał mi sie na tyle, że odinstalowałem Winampa.
Oczekiwanie na niebezpieczeństwo jest gorsze niż moment, gdy ono na człowieka spada.
ODPOWIEDZ