Cheat Engine

Tu można pisać na tematy, które nie mieszczą się w ramach innych for, aczkolwiek muszą być w jakikolwiek sposób związane z Amigą.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wolfer
Posty: 49
Rejestracja: 8 sty 2006, o 16:41
Lokalizacja: Turek

Cheat Engine

Post autor: Wolfer »

Jest to program do edytowania wartości w grze w czasie rzeczywistym tj. podczas włączonej gry. Umiem nim cheatować gry flash na stronach, gry na kompie, te mniej skomplikowane. Nie wiem jak tym programem cheatować gry z Amigi. Pytam o radę tych, co używają tego programu. Proszę nie tłumaczyć mi jak działa program i należy się nim posługiwać, bo wielu tak to zrozumiało. Tzn jaki typ szukania mam wybrać oraz czy muszę wartość podaną w grę mnożyć przez 8 czy nie ( bo czasem nie trzeba)
Anticipation of Death is Worse than Death Itself.
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Nie sadze zeby to zadzialalo, ale zawsze mozesz sprobowac.
Awatar użytkownika
Wolfer
Posty: 49
Rejestracja: 8 sty 2006, o 16:41
Lokalizacja: Turek

Post autor: Wolfer »

chodziło mi o poradę jak dostosować program do emulatora, bo próbować próbowałem
W programie można edytować grę w systemie szesnastkowym, ale jak wyedytuje wartości to nie działa
Anticipation of Death is Worse than Death Itself.
Anthrox
Mistrz Mortal Kombat 2
Posty: 1247
Rejestracja: 19 sie 2005, o 17:14
Lokalizacja: woj. wielkopolskie ;)
Kontakt:

Post autor: Anthrox »

@Wolfer - są lepsze programy od CE.

Na Amidze najłatwiej cheatować gry odpowiednim softem przeznaczonym na system Amiga.
Chociaż tutaj się przyda też znajomość assemblera, więc jak nie chcesz za dużo myśleć, to po prostu korzystaj z gier z załączonym trainerem.

Niestety emulator zakłamuje "wyniki" przy szukaniu, wiec nie wystarczy niestety przez 8 pomnozyc.
Nie bede podawał Ci przykladow, bo na kazdą gre trzeba inne obliczenia opracować.
www.thecompany.pl -> zajrzyj, gdy emulator Amigi stanowi dla Ciebie czarną magię.
Awatar użytkownika
Shoonay
Posty: 824
Rejestracja: 1 mar 2004, o 03:29
Kontakt:

Post autor: Shoonay »

Dla Windzianych programosów bym polecił Cheat 'o' matic, prostszego nie ma. ;)
Wybierasz program, podajesz wartość i szukasz.
On coś tam sobie znajduje, ty zmieniasz żądaną wartość w swoim programie i szukasz.
Powtarzasz aż do skutku.
ODPOWIEDZ