ZABIJANIE AMIGI

Tu możesz pisać na dowolny temat.

Moderator: GTW

Ash
Posty: 651
Rejestracja: 7 lip 2004, o 19:36
Lokalizacja: Jaworze

Post autor: Ash »

Ale popatrz: zawsze może powiedzieć w prokuratorze, że miał podejrzenie o: np. przebywaniu w mieszkaniu/domu osoby poszukiwanej, albo coś innego wymagającej natychmiastowej interwencji.
Chociaż z drugiej strony mogliby się go zapytać, skąd wzięło się podejrzenie... eee, tutaj były potrzebny prawnik.
Już abstrahując od wszystkiego, ciekawy jestem, co robią typki, które na codzień paradują w bluzach z napisem hwdp, jak im dom okradną or something :)
Amos
Posty: 1071
Rejestracja: 22 lip 2004, o 19:01
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Amos »

Paradują , ale jak dostaną po ryju, to do tego "P" lecą.... taka prawda :}
Awatar użytkownika
Wirus
Moderator
Posty: 1777
Rejestracja: 24 gru 2003, o 14:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Wirus »

Amos pisze:Bez nakazu nie można wejść bez zgody właściciela... Mój ojciec to policjant więc mam cały kodeks koło siebie :P
To coś cienki ten policjant ;) Bez urazy
Tak jak napisał Atalante. Może wejśc tylko i wyłącznie wtedy gdy ma uzasadnione podejrzenie, że w środku odbywa się przestępstwo lub też sa usuwane dowody. Np. gdy w środku ktoś woła o pomoc i słychać odgłosy walki to myślisz, że będzie stał pod drzwiami albo dzwonił do prokuratury po nakaz. Fakt jest faktem, że bardzo często policjanci nie korzystają z tego przywileju bo a nuż się trafi, że wejdą i nic nie znajdą to wtedy moga mieć spore kłopoty.

A jeżeli chodzi o zatrzymanie tego linuxa to ja się im nie dziwie. Z pewnością był nagrany na jakieś płytce za 1-2zł bez naklejki i pudełka, to w takiej sytuacji równiez bym miał podejrzenie, że to pirat. Każdy przyłapany może przecież gadać że to linux a przecież po pierwsze policjanci nie mają komputerów w kieszeni, żeby sprawdzać a po drugie oprócz linuxa może sie przecież znajdowac jakieś nielegalne oprogramowanie. Także ja się im kompletnie nie dziwie a nawet ciesze, że są tacy przezorni w stosunku do piractwa.
"Kiedy PC jest szybszy od amigi?
kiedy leci z mostu prosto do rzeki" ;)

Pinball Dreams - Rekordy
Amos
Posty: 1071
Rejestracja: 22 lip 2004, o 19:01
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Amos »

Ja tu mówie o regulaminowych sytuacjach a nie o "wypadkach"
Awatar użytkownika
Wirus
Moderator
Posty: 1777
Rejestracja: 24 gru 2003, o 14:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Wirus »

no oczywiście, że w regulaminie. Na pewno jest taki punkt. Nie chce mi się teraz szukać po kodeksach itp, ale na pewno jest.
"Kiedy PC jest szybszy od amigi?
kiedy leci z mostu prosto do rzeki" ;)

Pinball Dreams - Rekordy
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

A moze po prostu chcieli uzyskac od wlasciciela plytek jakies bardziej wymierne profity. To ze linux byl nagrany na zwyklej CDR o niczym nie swiadczy, plytki takie sa sprzedawane przeciez legalnie. Wyobrazcie sobie sytuacje, w ktorej Policja zatrzymuje te plytki, chlopak jest studentem, nie moze doinstalowac sobie w domu Open Offica, zeby dokonczyc rozdzial pracy, ktory ma oddac za pare dni w skutek czego nie broni sie w terminie. I co mu potem policjanci powiedza? Sorry? Taka strate da sie obliczyc w biletach NBP, a dzialanie sluzb w taki sposob jak wyzej powinno byc tepione.

Zwroccie jeszcze uwage ile niepotrzebnych pieniedzy podatnikow poszlo, przeciez ktos robi ekspertyze, ktos prowadzi sprawe, ktora przejdzie przez rece wielu urzednikow, a nikt nie pracuje za darmo. I po co to wszystko?
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
Awatar użytkownika
piteq
Posty: 74
Rejestracja: 30 kwie 2005, o 15:08
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: piteq »

Wprawdzie piractwa też nie pochwalam ale nie moge tak do końca sie zgodzić że zabija to Amige.Amige zabija pazerność i brak profesjonalizmu ze strony większości firm z nią związanych.Po stronie sprzętu najlepszym przykładem będzie płyta główna micro a1.Firma wiedziała że aż roi sie w niej od bugów ale pomimo to nie wstrzymała jej sprzedaży.Nie mówiąc już o wymianie wadliwych egzemplrzy.W przypadku oprogramowania sprawa wygląda też nie lepiej.Przecież nikt zdrowy na umyśle nie wyda 250zł za przeglądarke IBrowse która nie potrafi poprawnie wyświetlić większości stron.Moim zdaniem takie rzeczy też trzeba napiętnować bo to chyba bardziej przyczynia sie do upadku Ami niż kilku ludków mających pirackie klucze do MUI czy lewy OS.
Ps.Dla jasności dodam że OS jak również wszystkie gry i programy jakie mam na Ami są legalne.
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

No popatrzcie, nowy a jak madrze gada :mrgreen:
Juz Cie lubie Piteq.
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
Awatar użytkownika
Bebokus pospolitus
Posty: 1410
Rejestracja: 6 sty 2005, o 17:26
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Bebokus pospolitus »

Moim zdaniem temat jest troche dzwiwny.Przeciez Amiga nie zyje juz od tylu lat.Zamiast dac ja za free(emulatory itd)ludzie chca jeszcze na tym zarabiac,to smutne :(
http://www.retrostacja.org/ multi blog o grach :)
Awatar użytkownika
piteq
Posty: 74
Rejestracja: 30 kwie 2005, o 15:08
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: piteq »

Umrzeć to tak do końca nie umarła bo jako marka jeszcze istnieje i istnieć będzie długo.Niestety na tym co jeszcze żyje każdy chce sobie nabić portfel.I to jest właśnie smutne.Zastanawiającym jest fakt że kolejne firmy przejmujące prawa do Amigi(jak i inne związane z tą platformą) nie wyciągały wniosków z upadku swoich poprzedników tylko popełniały te same błędy.Żerując na sentymencie ludzi do tego komputera dalej próbują wcickać buble za niebotyczne pieniądze.
Awatar użytkownika
Aliens
Posty: 1331
Rejestracja: 9 lut 2005, o 21:34

Post autor: Aliens »

Heh czyli tylko koneserzy, będą się chwalili, niezłymi modelami Amigi.
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

Juz jest dalsza czesc watku na forum linuksowym, poczytajcie sobie, noz sie w kieszeni otwiera.
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
Ash
Posty: 651
Rejestracja: 7 lip 2004, o 19:36
Lokalizacja: Jaworze

Post autor: Ash »

A zapodaj adres.
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
Ash
Posty: 651
Rejestracja: 7 lip 2004, o 19:36
Lokalizacja: Jaworze

Post autor: Ash »

No tak, wojna z piractwem na wielką skalę... No a zbrodniarz Pucek powinien dostać dożywocie. Chyba ktoś powinien to nagłośnić? Przecież to jest jakiś absurd. Pewnie policja jest teraz dumna z siebie, psia mać...
ODPOWIEDZ