Błędy i muzyka

Zajrzyj tutaj jeśli masz problemy z emulacją Amigi.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Piger
Posty: 2
Rejestracja: 29 mar 2004, o 13:25

Błędy i muzyka

Post autor: Piger »

no wiec nie chce mi sie w ogole uruchomic Battle Chess i w Lemmingach jedynce 22 runda (moja ulubiona :evil: ) i w ogole zainstalowalem program AdfView i chcialem otworzyc lotusa 3 i cos wyskakuje jakis error i tak przy kazdej grze. co prawda dyskietka otwiera sie ale jest pusta

druga sprawa: szukam muzyki z lotusa 3 szczegolnie tej jak sie zaczyna plansza z nocnym miastem bo jest mi potrzebna. moze mi ktos powiedziec skad mam ją skolowac? bylbym wdzieczny... bo sciagnelem ze strony "muzyka z gry" ale to chyba nie to bo jakies pliki niezrozumiale dla kompa sie pokazywaly z dlugimi rozszerzeniami :/

Edit: nie wie ktos jak zrobic zeby w grze nie bylo przerw w muzyce i opoznien?
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

Programem ADFview otworysz tylko tzw. dosowe dyskietki. Spora część gier (prawie wszystkie jednodyskietkowe) jest niestety niedosowa. Jeśli chodzi o muzykę z lotusa, otworzysz ją zamieszczonym w dziale programy, Deliplayerem. Z dźwiękiem rzeczywiście bywają problemy, u mnie kombinowanie z ustawieniami bufora nie wiele pomagało. Jak się okazało problem leżał gdzie indziej - mam dwie karty dźwiękowe, jedną zintegrowaną. Po usunieciu jej z systemu dźwięk odtwarzany jest płynnie.
AXE Capoeira!
Piger
Posty: 2
Rejestracja: 29 mar 2004, o 13:25

Post autor: Piger »

dzieki ale jeszcze mialbym pytanie: czy mozna byloby zkonwertowac ten plik do jakiegos normalnego typu obslugiwanego przez winampa (wav, mp albo mid) ?
olesio
Posty: 757
Rejestracja: 26 gru 2003, o 20:57
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: olesio »

Co do problemow z grami, zobacz sobie na www.back2theroots.org jakiej
wymagaja konfiguracji emulatora [szczegolnie wazny jest procesor oraz
wersja kickstartu, ten temat wielokrotnie omawiano tutaj na forum]. Zaś
jesli chodzi o odczytywanie adf'ow oraz dms'ow to oczywiscie tak jak Ci
napisali poprzednicy da sie takimi programami odczytac tylko dosowe :)
Najlepiej tym: http://www.totalcmd.net/plugring/amigadx.html polecam.
Natomiast muzyczki z tras w grze Lotus 3 w najbardziej "zjadliwym" jaki
sobie mozna wyobrazic formacie czyli ProTrackerowych modulow sa na
tej stronie: http://emulacja.net/amiga/gra/lotus-iii ... lenge.html [mod.l3_night].
Pozdrawiam: olesio

"Cel uświęca środki"
ODPOWIEDZ