Pliki *.adf na prawdziwe amigowe dyskietki

Tu można pisać na tematy, które nie mieszczą się w ramach innych for, aczkolwiek muszą być w jakikolwiek sposób związane z Amigą.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
G.Gn7
Posty: 17
Rejestracja: 25 maja 2004, o 13:02

Pliki *.adf na prawdziwe amigowe dyskietki

Post autor: G.Gn7 »

Czy da się zrobić tak, aby plik *.adf umieścić na dyskietce, ale tak, aby AMIGA mogła czytać z niej dane? Czy nie ma takiego programu na PC, który formatuje dyskietkę na format Amigi i zgrywa plik adf jako dane na dyskietce bez KONIECZNOŚCI PODŁANCZANIA AMIGI Z PC? To naprawde
bardzo ważne! Ja mam AMIGĘ 500, ale bardzo mało gier i programów na nią! Proszę o pomoc. Ja bym bardzo chciał zagrać w lemmings na AMIDZE, a nie emularorze! :cry:
Wiecie, że gry i programy Amigowe na dyskietkach zdobyć jest prawie
niemożliwe!
Bardzo proszę o pomoc! Dziękuję!
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Da rade.
Byl juz taki wątek, w ktorym było to opisane.
Jesli nie masz na Amidze programu do odczytu dyskietek pecetowych 720kb to nic nie zdzialasz.
Nawet jesli masz, to przy 1MB pamieci w A500 i kick 1.3 pozostaje Ci nagrywanie jednego ADF w 4 czesciach na dyskietke pc i zapisywanie ich na amigowa rowniez na "raty". (transdisk)
Jesli mialbys kick 2.0 lub wyzszy, moglbys pakowac kazdego adf zipem i zapisywac spakowany na dyskietke pc (zmiesci sie).
Potem programem TransADF juz na Amidze mogłbys odpakowac na dyskietke amigowa.
Jak to niemozliwe jest zdobycie gierek na dyskietkach amigowych?. Ja nie mam z tym żadnych problemów. :)
ODPOWIEDZ