Giana Sisters - Sterowanie

Forum, gdzie możesz pisać o problemach ścisle związanych z grą - solucje, porady, klawiszologie itp.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
trzyha111
Posty: 14
Rejestracja: 17 lut 2008, o 19:48

Giana Sisters - Sterowanie

Post autor: trzyha111 »

Witam. Niedawno zainstalowałam sobie emulator winVICE. Jedną z pierwszych gier w jakie chciałam zagrać jest moja ulubiona z dzieciństwa - Giana Sisters. Jednak jak ją włączam to nie mogę sterować ludzikiem. Proszę, pomóżcie! Wyczytałam na tym forum, że muszę to zrobić przez "joystick settings" ale to nie pomaga :( HELP!
olesio
Posty: 757
Rejestracja: 26 gru 2003, o 20:57
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: olesio »

Ja zamiast emulatora WinVice - polecam Tobie skorzystac z innego o nazwie CCD64 2
wersji 3.5 do ściągnięcia z http://www.computerbrains.com/ccs64/CCS64%20V3.5.zip
Po rozpakowaniu uruchamiasz ccs.exe i z menu "Options" wybierasz "Input" i tam bez
prolbemów ustawisz sobie joysticki i klawisze ktore je emuluja. Klawisze ustawiasz w
opcji "Define Joystick Keyset" Ja naprzykład mam tak, u siebie ustawione, że JoyStick 1
oraz 2 to Keyset 3 czyli kursory oraz prawy ALT jako fire. Czyli ustawiasz kursorami
"Control Port" = "Joystick" i Mode "Key-Set 3" Z opcji wychodzisz klawiszem ESC.
Grę ładujesz poprzez menu "File" i "Load and run". To wszystko. Miłego grania :)

@Blod: jak będziesz tobił update to wrzuć do działu pliki ten emulator w zipie bo jest
według mnie o wiele wygodinejszy i z tego co testowałem, lepiej działa niż WinVice.
Pozdrawiam: olesio

"Cel uświęca środki"
trzyha111
Posty: 14
Rejestracja: 17 lut 2008, o 19:48

Post autor: trzyha111 »

Dzięki wielkie! Działa wszystko super:) nawet zagrałam w donald ducka! :lol:
ODPOWIEDZ