Mam problem z plikiem HDF. Pilnie proszę o pomoc !!!

Zajrzyj tutaj jeśli masz problemy z emulacją Amigi.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Blackman
Posty: 1
Rejestracja: 1 gru 2005, o 01:52

Mam problem z plikiem HDF. Pilnie proszę o pomoc !!!

Post autor: Blackman »

Mam problem z jednym z plików HDF.
Zainstalowałem ostatnio najnowszego WinUAE w wersji 2.01. Gdy staram się zamontować pliki HDF (jeden systemowy około 50 MB, drugi z gierkami około 700 MB) to bez problemu wgrywa mi się Workbench, jednakże drugi z dysków nie jest widoczny jako dysk DOS ale NDOS. Przy wgrywaniu wyświetlaja mi się komunikaty z user-startup o tym, iż system nie może zlokalizować tego drugiego dysku.
Zdziwiłem się bardzo, zważywszy na fakt, że w poprzedniej wersji WinUAE jaką dysponowałem jak i na jeszcze wcześniejszych wszystko działało bez zarzutu.

Błagam o pomoc!!! Na tym pliku HDF mam gry które instalowałem przez długi okres czasu a jednocześnie chcę z nich korzystać na najnowszej wersji WinUAE
olesio
Posty: 757
Rejestracja: 26 gru 2003, o 20:57
Lokalizacja: Szczecin

Re: Mam problem z plikiem HDF. Pilnie proszę o pomoc !!!

Post autor: olesio »

Niebardzo wiem jak Tobie pomóć. Ja z tego co kojarze nawet nie pobierałem jeszcze najnowszych WinUAE, bo
mam po prostu za słaby komputer i zatrzymałem się na wersji 1.6.X, ponieważ im nowsza wersja tym większe
są wymagania od kumputera, a mój jest z lutego 2004 roku i w ogóle najlepiej odpalam hdfy na wersji 1.1, no
a z takim przypadkiem się nie spotkałem bo na ogół tworzę hdfy tylko pod konkretną grę, system WB mam jako
katalog podmontowany. Natomiast hdy, ktore tworze, może poza dwoma przypadkami mają nie więcej niz 10
megabajtów objętości. Myślę, że najlepiej jak napiszesz po angielsku na http://eab.abime.net w dziale, który
nazywa się prb.WinUAE. Tam wypowie się na pewno autor emulatora. Bo skoro wszystko działało w porządku na
poprzedniej wersji emulatora, a już na najnowszej nie działa, a Ty nic nie zmieniałeś w konfiguracji ani w tych
plikach hdfach, to być może wina leży po stronie emulatora i Toni musi coś poprawić ewentualnie wyjaśni Ci co
masz zrobić żeby zadziałało. Wiem, że miały być w nowszych wersjach WinUAE zastosowana możliwość taka by
hdfy dynamicznie zwiększały swoj rozmiar. Nie wiem czy to już zastosowano. Może w tym jest problem. Także
przykro mi, że nic konkretnie nie jestem w stanie Tobie doradzić - lecz na pewno autor WinUAE będzie mógł :)
Pozdrawiam: olesio

"Cel uświęca środki"
Anthrox
Mistrz Mortal Kombat 2
Posty: 1247
Rejestracja: 19 sie 2005, o 17:14
Lokalizacja: woj. wielkopolskie ;)
Kontakt:

Re: Mam problem z plikiem HDF. Pilnie proszę o pomoc !!!

Post autor: Anthrox »

Skoro działało, to weź stary emulator i po prostu z HDF przegraj na podczepiony katalog ;>
Na nowym UAE znowu bedziesz mógł na HDF nagrać - tylko nie wiem czy jakiś problemów z kompatybilnością nie będzie - mam na myśli atrybuty amigowe piszac w prostych słowach ;)
www.thecompany.pl -> zajrzyj, gdy emulator Amigi stanowi dla Ciebie czarną magię.
nothin
Posty: 2
Rejestracja: 29 sty 2011, o 13:00

Re: Mam problem z plikiem HDF. Pilnie proszę o pomoc !!!

Post autor: nothin »

Skoro działało, to weź stary emulator i po prostu z HDF przegraj na podczepiony katalog ;>
otóż nie, i każda próba będzie ryzykiem dalszego uwalenia HDFa.

..obawiam się, że widzę tu podobny problem do mojego;
po przesiadce z 1.6.x na 2.3.x ten sam wzór hdfa pada po kilku odpaleniach.
o ile raz udalo mi sie disksalvem(!) uratować zawartość, to kolejnym już nie :E posypala sie cala mapa bitowa odzyska dal kaszę.

generalnie, skonczylo sie u mnie na zabawie od zera, czyli od stworzenia hdf-a od zera na 2.3.x...:(

więc, słowem - najpierw próbuj z disksalvem - zrób hdfa, przekopiuj tam katalog(!) disksalva i STAMTĄD go trzeba odpalić, potem salvage uwalonego device'a i czekamy(nawet i dwa dni..). potem, jeśli da radę zawartosc będzie, jak trzeba, jeśli nie, to otrzymasz setki katalogów z wymieszana zawartoscia i to będzie tragedia.

btw, coby zmniejszyć ból mały link:
http://www.whdownload.com/

mozna odnalezc co sie stracilo...
Awatar użytkownika
Shoonay
Posty: 824
Rejestracja: 1 mar 2004, o 03:29
Kontakt:

Re: Mam problem z plikiem HDF. Pilnie proszę o pomoc !!!

Post autor: Shoonay »

nothin pisze:btw, coby zmniejszyć ból mały link:
http://www.whdownload.com/
Jeszcze mniej plików do szukania: http://kg.whdownload.com/kgwhd/ ;)
nothin
Posty: 2
Rejestracja: 29 sty 2011, o 13:00

Re: Mam problem z plikiem HDF. Pilnie proszę o pomoc !!!

Post autor: nothin »

faktycznie, wyleciało z głowy, plus dla pana :) to fantastyczny site.

jeszcze mały addon:
http://www.emu-land.net/computers/amiga/games/whd

przy okazji, dzięki za link z siga!

upd:
przy okazji...wg. mnie, aktualny rozwój emulki niestety skłania się ku totalnemu upadkowi idei;
od wersji 2.3.x coś się popsuło, niestety, autor chyba ma jakiś problem z megalomanią i na tym etapie rozwoju może być tylko gorzej;
zalecam tworzenie hdf'ów pod 1.6.x i pozostanie przy tej wersji, gość się zwyczajnie zdaje, zagubił w swoim mniemaniu, i jakiekolwiek próby komunikacji z nim zawodzą, od wersji grudniowych wszystkie moje HDF'y, sprawdzone, zawodzą, i mojej opini, o ile zbudowany od zera mój build workbencha obliczony pod whdload zawiedzie, mojej opinii nie zmienię już.
Coś spaprał, imho.
ODPOWIEDZ