O kurde

Tu możesz pisać na dowolny temat.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Slesz
Posty: 1728
Rejestracja: 5 lut 2005, o 02:29
Lokalizacja: Gdańsk

O kurde

Post autor: Slesz »

Zajrzałem po latach i nie ukrywam, że odetchnąłem z ulgą, że to wspaniałe forum wciąż istnieje.
Potem spojrzałem na datę swojej rejestracji i zrobiło się już nieco smutniej ;)
Oczekiwanie na niebezpieczeństwo jest gorsze niż moment, gdy ono na człowieka spada.
Awatar użytkownika
Borias
Posty: 322
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: From Hell

Re: O kurde

Post autor: Borias »

Ano. Z pięknych i młodych, zostało tylko pięknych. Tak patrzę w swoją sygnaturkę - Amigi już nie ma, poszła do Żyda, bo czasu nie było. Teraz by się pograło, bo pandemia i praca zdalna, ale na szczęście są emulatory. I exeki od Anthroxa.
ASUS M4A77TD PRO, PhenomII X4 955, ASUS 285 1GB 512bit, 4GB RAM DDR3 Kingston 1,6GHz, HDD's 1TB/320GB, Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer, Tagan BZ 700W, w: NZXT Apollo.
A1200 Tower, Kick 3.1, Apollo 1240, 16 MB RAM, HDD 500 MB
Anthrox
Mistrz Mortal Kombat 2
Posty: 1247
Rejestracja: 19 sie 2005, o 17:14
Lokalizacja: woj. wielkopolskie ;)
Kontakt:

Re: O kurde

Post autor: Anthrox »

@borias - miło czytać, że korzystasz z exeków. A skoro już o nich wspomniałeś - gdybym nie był zajęty nimi i dłubaniem na własnym forum, to by GTW miała co sprzątać.
Sam co jakiś czas zerkam na emulację i patrzę co tam nowego słychać.
Slesz pisze: 15 kwie 2021, o 00:18 Zajrzałem po latach i nie ukrywam, że odetchnąłem z ulgą, że to wspaniałe forum wciąż istnieje.
Dobrze, że nie trafiłeś na moment, gdy miesiącami emulacja leżała. Wtedy to było łyso i smutno. Na szczęście @Blod ogarnął temat. 😊
www.thecompany.pl -> zajrzyj, gdy emulator Amigi stanowi dla Ciebie czarną magię.
Awatar użytkownika
Łysy0800
Posty: 506
Rejestracja: 19 kwie 2004, o 12:03
Lokalizacja: Wrocław

Re: O kurde

Post autor: Łysy0800 »

Co Wy wiecie o starości...

Od licealisty do ojca dwójki łobuzów :D

Mam napisane "rejestracja 2004" :shock:
Awatar użytkownika
Slesz
Posty: 1728
Rejestracja: 5 lut 2005, o 02:29
Lokalizacja: Gdańsk

Re: O kurde

Post autor: Slesz »

To jakaś pomyłka musi być z tym 2004.
Oczekiwanie na niebezpieczeństwo jest gorsze niż moment, gdy ono na człowieka spada.
Anthrox
Mistrz Mortal Kombat 2
Posty: 1247
Rejestracja: 19 sie 2005, o 17:14
Lokalizacja: woj. wielkopolskie ;)
Kontakt:

Re: O kurde

Post autor: Anthrox »

A która data według Ciebie powinna być poprawna, jak nie 2004?
Moje pierwsze konto tutaj o nazwie "Mistrz" też jest z 2004 roku i jak najbardziej to poprawna data.
Nie pamiętam momentu zakładania konta - czy nastąpiło to z domu, czy jeszcze w kafejce internetowej.
Pamiętam jednak doskonale, że w Google szukałem "Misja Harolda z Amigi - jak zagrać na Windows" i tak trafiłem na emulacja.net, dowiedziałem się co nieco o WinUAE i tak jakoś poszło to dalej. :wink:
www.thecompany.pl -> zajrzyj, gdy emulator Amigi stanowi dla Ciebie czarną magię.
Awatar użytkownika
Blod
Administrator
Posty: 1089
Rejestracja: 24 kwie 2003, o 13:49
Lokalizacja: Stolica

Re: O kurde

Post autor: Blod »

Fajnie was znowu widzieć! :-)
|||||||||||||||||>--- [90%]
Awatar użytkownika
Borias
Posty: 322
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: From Hell

Re: O kurde

Post autor: Borias »

@Anthrox - właśnie zauważyłem - jesteś z Wielkopolski? To my są krajanie i prawie sąsiedzi :D Ja jestem z północy, z okolic Piły.
ASUS M4A77TD PRO, PhenomII X4 955, ASUS 285 1GB 512bit, 4GB RAM DDR3 Kingston 1,6GHz, HDD's 1TB/320GB, Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer, Tagan BZ 700W, w: NZXT Apollo.
A1200 Tower, Kick 3.1, Apollo 1240, 16 MB RAM, HDD 500 MB
Anthrox
Mistrz Mortal Kombat 2
Posty: 1247
Rejestracja: 19 sie 2005, o 17:14
Lokalizacja: woj. wielkopolskie ;)
Kontakt:

Re: O kurde

Post autor: Anthrox »

Blod pisze: 5 maja 2021, o 23:41 Fajnie was znowu widzieć! :-)
To w końcu STREFA EMULACJI - trzeba kukać co jakiś czas - no i sentyment!
Prezes i norbi widzę, że na stanowiskach.
A wiadomo co tam u Wirusa się dzieje?
Borias pisze: 7 maja 2021, o 08:29 @Anthrox - właśnie zauważyłem - jesteś z Wielkopolski? To my są krajanie i prawie sąsiedzi :D Ja jestem z północy, z okolic Piły.
35 km mam do Piły - z okolic Ostrowa Wielkopolskiego jestem. Witam sąsiada.
www.thecompany.pl -> zajrzyj, gdy emulator Amigi stanowi dla Ciebie czarną magię.
Awatar użytkownika
!Gregor!
Posty: 720
Rejestracja: 3 maja 2003, o 17:13
Lokalizacja: Kraków

Re: O kurde

Post autor: !Gregor! »

Anthrox pisze: 29 kwie 2021, o 00:29 i tak trafiłem na emulacja.net
Cześć. Wtedy jeszcze amiga.elbi.pl :)
S.E.G.A RULES Obrazek
Awatar użytkownika
Blod
Administrator
Posty: 1089
Rejestracja: 24 kwie 2003, o 13:49
Lokalizacja: Stolica

Re: O kurde

Post autor: Blod »

Dokładnie tak było. Na samym początku strona była dostępna pod taką domeną.
|||||||||||||||||>--- [90%]
Awatar użytkownika
Łysy0800
Posty: 506
Rejestracja: 19 kwie 2004, o 12:03
Lokalizacja: Wrocław

Re: O kurde

Post autor: Łysy0800 »

No niesamowite :wink:
Anthrox
Mistrz Mortal Kombat 2
Posty: 1247
Rejestracja: 19 sie 2005, o 17:14
Lokalizacja: woj. wielkopolskie ;)
Kontakt:

Re: O kurde

Post autor: Anthrox »

Macie rację - dziękuję za sprostowanie.

Oczywiście najpierw była amiga.elbi.pl, dopiero w późniejszych latach @Blod zdecydował się na rebranding marki i przeniósł się na domenę emulacja.net :wink:
Szkoda, @Blod, że nie zdecydowałeś się zachować klimatu phpBB2 - to chyba był szablon subSilver?
Do dzisiaj mam duży sentyment do stylu a'la phpBB2 czy phpBB2 by Przemo, ale bez dostosowania korzystanie z innego urządzenia niż komputer jest upierdliwe.

Zdaję sobie jednak sprawę, że są gusta i guściki i bardzo czasochłonne byłoby przerobić i zachować klasyczny styl, żeby dobrze wyglądał na dzisiejszych komputerach / telefonach.
Jeżeli ktoś nie stworzył takiego stylu (niewiele śledzę temat o najnowszym phpbBB3) to robić to dla jednej osoby - nie widzę dzisiaj sensu.
Taki zabieg był sens robić w najlepszym czasie forum, gdy zmieniałeś silnik z phpBB2 na phpBB3.
Zresztą, chyba tylko ja się upominałem za tym klasycznym stylem.
Dla mnie był szczególny, bo styl phpBB2 mimo, że podstawowy - to pierwszy raz z nim zetknąłem się na amiga.elbi.pl.
Szkoda, @Blod, że moim zdaniem - zawaliłeś przy aktualizacjach.
Można Ci wybaczyć, eksperymenty z innym silnikiem forum niż phpbb (ktoś pamięta jeszcze co to było? :mrgreen: )

Jednak trudno wybaczyć, że przy aktualizacjach uwaliłeś recenzje użytkowników.
Było ich sporo, fajnie by się czytało po latach co się tam za pierdoły wypisywało i pośmiało jak zafascynowane dzieciaki komentowały gry swojego dzieciństwa.
Po zgubieniu ich już mniejszym przewinieniem się wydaje, że chyba do dzisiaj nie zrobiłeś integracji kont z główną - i chyba nadal nie można recenzji pisać - no ale cóż... nawet jak to zrobisz, to raczej mało komu by się chciało od nowa recki rzeźbić.

Tak samo chyba na forum zgubiłeś trochę tematów i postów starych - niektóre tematy wydają się uszkodzone, ale nie zagłębiałem się.
Chciałeś dobrze z aktualizacjami, ale otwarcie Ci powiem, że wolałbym starą, DZIAŁAJĄCĄ amiga.elbi.pl w starym stylu niż nowe wydanie forum z lukami i wykastrowaną stronę główną, która nie jest zintegrowana z kontami.
Oczywiście krytyka przychodzi łatwo - potraktuj to co napisałem jako westchnięcie stałego bywalca tego miejsca, może z powodu wieku marudzę.

Sam wiem jaka upierdliwa jest aktualizacja i jak łatwo coś zepsuć, gdy nie ma zakapiorów do pomocy z aktualizacją kodu strony, a sporo rzeczy jest niekompatybilne wstecz.
W moim przypadku musiałem w pewnej chwili powiedzieć STOP - przy moim poziomie wiedzy już nie byłem w stanie dalej aktualizować swojej strony - chociaż jakieś kosmetyki czasem jeszcze próbuję zrobić.

Pod względem aktualizacji silnika strony/forum imponuje mi Elektroda.pl oraz LemonAmiga.
Tu i tu się spisali admini.
Elektroda.pl zachowała swój klasyczny, zielony styl znany z phpBB2.
LemonAmiga - wystarczy spojrzeć - elegancko połączona główna z forum.
Coś pięknego.

Widzę, że zakładając konto w grudniu 2004 byłem świeżo upieczonym 15 latkiem.
Chętnie bym poznał ciekawostkę w którym roku zetknąłem się po raz pierwszy z amiga.elbi.pl

Czy był to jednak rok 2002-2003?
Czasy GTA 3 i NFS Undergroud?
Trudno mi stwierdzić w 100%.
Na pewno było po roku 2000.

Z czasem doszły inne interesujące strony...
... osloskop.net - centrum dystrybucyjne oprogramowania.
Trochę forum EmuMakii (ech co to był za portal w latach swoich świetności, masakra... ile ludzi ile rozmów...).
www.thecompany.pl -> zajrzyj, gdy emulator Amigi stanowi dla Ciebie czarną magię.
Anthrox
Mistrz Mortal Kombat 2
Posty: 1247
Rejestracja: 19 sie 2005, o 17:14
Lokalizacja: woj. wielkopolskie ;)
Kontakt:

Re: O kurde

Post autor: Anthrox »

Żeby nie było, że tylko krytykuję.
Jedna rzecz mi się podoba.
Nie zamknąłeś emulacja.net i nadal można wejść na forum i czasem coś napisać i ma się kontakt ze starą ekipą.
www.thecompany.pl -> zajrzyj, gdy emulator Amigi stanowi dla Ciebie czarną magię.
Awatar użytkownika
Łysy0800
Posty: 506
Rejestracja: 19 kwie 2004, o 12:03
Lokalizacja: Wrocław

Re: O kurde

Post autor: Łysy0800 »

Szkoda tylko, że po tylu latach "aktywności", reakcje na forum są zerowe.
ODPOWIEDZ