Emulacja Kickstartu, problem z plikami LHA i CDRomem

Dyskusje i pytania o prawdziwą Amigę, a konkretnie o sprzęt.

Moderator: GTW

Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

Jesli w startup-sequence jest linia

C:Mount >NIL: DEVS:DOSDrivers/~(#?.info)

to powinny sie sterowniki same ladowac.

Jesli nie chcesz ladowac wszystkich tylko wybrane to wpisz sobie z palca w startup sequence:

c:mount cd0:
c:mount pc0:

a przed linia, ktora napisalem wyzej wstaw " ; "
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2020
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

kwaku85 pisze: odnośnie plików PC0 i CD0, pozwalaą one odczytywać dyskietki i płyty w formacie dla PC, ale chciałem zapytać czy jest jakaś możliwość aby te pliki ładowały się automatycznie przy starcie systemu? nie chce mi się ich za każdym razem szukać i włączać.
Kwaku85 myslisz sie. Urzadzenie CD0: sluzy do odczytu plyt CD standardu ISO, RockRidge i innych, w zaleznosci od mozliwosci filesystemu (AllegroCDFS potrafi czytac plyty DVD).
Wszystkie sterowniki (AHI, Monitors, Datatypes, Dosdrivers i inne) zawarte w katalogu DEVS: są uruchamiane automatycznie, wiec wystarczy wstawic PC0 i CD0 do DEVS:DosDrivers/
kwaku85
Posty: 102
Rejestracja: 9 paź 2004, o 17:36

Post autor: kwaku85 »

Chciałem zapytać jeszcze co z emulacją gier na A1200 z Amigi CD32? Da się takie girki odpalać?
Amiga jest piękna - NO GATES, NO WINDOWS!!!
Amos
Posty: 1071
Rejestracja: 22 lip 2004, o 19:01
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Amos »

Niektóre gry będą działać , spróbuj włożyć płytke i pod whdload zainstalować
kwaku85
Posty: 102
Rejestracja: 9 paź 2004, o 17:36

Post autor: kwaku85 »

Jak wygląda sprawa z gierkami pod CD32, można je normalnie odpalać pod a1200 czy jest coś jeszcze potrzebne?
Amiga jest piękna - NO GATES, NO WINDOWS!!!
kwaku85
Posty: 102
Rejestracja: 9 paź 2004, o 17:36

Post autor: kwaku85 »

Sorki za powtórzenie postu, ale czasem nie załaduje się i jak sprawdzam i nie ma go to piszę od nowa. Wracając do AHI, włąśnie ściągnąłem sobie gierkę Myst, ponoć fajna, więc chciałem ją sprwadzić. Ale pojawił się problem bo nie potrafię zainstalować tego AHI, czepia się o jakiś skrypt czy coś takiego i nie odpalę instalatora :(
Amiga jest piękna - NO GATES, NO WINDOWS!!!
ODPOWIEDZ