Obrazy w CDTV

Dyskusje i pytania o prawdziwą Amigę, a konkretnie o sprzęt.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
kwaku85
Posty: 102
Rejestracja: 9 paź 2004, o 17:36

Obrazy w CDTV

Post autor: kwaku85 »

Słyszałem że CDTV potrafi otwierać pliki z obrazami, format ten utworzyła firma Kodak. Ma ktoś może jakies wiadomości na ten temat? Jak nagrać taką płytę?

Jak można rozbudować CDTV, jaka tam pamięć podchodzi? Gdzie się to podpina? Do czego służy ten długi port na płycie głównej i gdzie można dorwać kontroler dysku twardego?
Amiga jest piękna - NO GATES, NO WINDOWS!!!
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

Co do CD ze zdjeciami w formacie Kodaka to wiekszosc CD-Romow to potrafi, ale nigdy nie widzialem, zeby ktos korzystal z tego formatu, wiec nie bardzo wiem jak odczytac taki krazek na Amy.

Rozbudowa CDTV jest dosyc uciazliwa, gdy trudno jest dostac jakikolwiek osprzet do tego komputerka, o ile rozszerzenie pamieci to jeszcze nie jest taki wielki problem i czasami sie pojawia na Allegro, o tyle kontroler jest dosyc trudno dostac. Dlugi port na plycie sluzy wlasnie do rozszerzenia pamieci, ktorej na rozszerzeniu moze byc max 8mb. Do Amigi CDTV wystepuja chyba wylacznie kontrolery SCSI, przynajmniej ja sie z innymi nie spotkalem, wlasciwie sa to rozszerzanie istniejacego kontrolera o mozliwosc podpiecia dodatkowych urzadzen. wklada sie je z tylu Amigi, a w miejsce standardowej zaslepki wychodzi zewnetrzny port SCSI. Wlasciwie jedynym pojawiajacym sie na rynku tego typu rozszerzaniem jest CDTV to SCSI interfeace.

Mozesz zajrzec na strone www.amiga-hardware.com tam sa opisane wszystkie rozszerzenia do CDTV.
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2020
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Mozna tez zastosowac kontroler IDE dla A500 montowany na procesorze
ODPOWIEDZ