Zasilanie w A1200

Dyskusje i pytania o prawdziwą Amigę, a konkretnie o sprzęt.

Moderator: GTW

kwaku85
Posty: 102
Rejestracja: 9 paź 2004, o 17:36

Zasilanie w A1200

Post autor: kwaku85 »

Mam problem- wyzbyłem sie wreszcie CDTV i zakupiłem A1200. Ale pojawił sie problem, ponieważ nie mam do niej zasilacza a nie wiem jakie napięcia do których pinów we wtyczce mają przychodzić. POMOCY
Amiga jest piękna - NO GATES, NO WINDOWS!!!
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

Ten wątek był już tyle razy, a poza tym bez problemu można to sprawdzić w internecie.
Czemu nikomu się nie chce szukać?
No to po raz ostatni dla leniwych (piny na zasilaczu):
PIN DESCRIPTION
1 +5V
2 Shield Ground
3 +12V
4 Signal Ground
5 -12V
kwaku85
Posty: 102
Rejestracja: 9 paź 2004, o 17:36

Post autor: kwaku85 »

To mnie inestety nie ratuje, nie mam numerów na wtyczce a lutuję ja do zasilacza od pieca (AT) i jedyne co mam to kolory kabli :D
czarny
czerwony
biały
brązowy
bez izolacji
Jakie ma być na nich zasilane? A w necie nie ma nic, ja przynajmniej na nic nie trafiłem
Amiga jest piękna - NO GATES, NO WINDOWS!!!
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

Na obudowie zasilacza od peceta powinieneś mieć napisane, który kolor prowadzi jakie napięcie (na pecetowych zasilaczach się nie znam - nie to forum).

Chcesz kabelki z pecetowego zasilacza przylutowac bezpośrednio do A1200? Bo jak inaczej chcesz to zrobić nie mając wtyczki z Amigowego zasilacza?

Poza tym na allegro można teraz kupić zasilacz do A1200 :wink:
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

Panowie, trzeba pomoc koledze. Ma ktos w zasiegu reki lekki zasilacz od A500?. Na spodniej stronie bylo wszystko ladnie rozrysowane, niech tos luknie i napisze.
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
kwaku85
Posty: 102
Rejestracja: 9 paź 2004, o 17:36

Post autor: kwaku85 »

Napiszę w skrócie:

Mam sam oryginalny kabelek z Amigi 1200, zasilacz jest "odcięty" :)

W zasilaczu od pc wiem gdzie są jakie napięcia

Niestety nie wiem na którym bolcu w oryginalnej wtyczce ma być jakie napięcie, więc nie wiem gdzie który kabelek przylutować. Na zasilaczu od Amigi jest napisane wszystko, ale nie mam takiego zasilacza, a zdjęcia są za słabej jakości żeby z nich odczytać
Amiga jest piękna - NO GATES, NO WINDOWS!!!
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

Ktos na pewno sprawdzi i napisze, w miedzyczasie mozesz luknac na plyte glowna, moze tam to jest opisane?
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
kwaku85
Posty: 102
Rejestracja: 9 paź 2004, o 17:36

Post autor: kwaku85 »

No, udało mi się. Chociaż powiem wam że prawie zawała pięty :) dostałem, jak zapaliła się kontrolka od zasilania a Amiga nie dycha. A1200 zawsze się tak długo załącza? 600 startowałą od kopa, a ta dłużej myśli przy ładowaniu kickstartu. Czy os 3.9 startuje z płyty, czy trzeba ruszać z dyskietek? Mam też przejściówkę do dysku, ale nie wiem którą stroną wpiąć ją do płyty głównej.
Amiga jest piękna - NO GATES, NO WINDOWS!!!
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

To zalezy od wersji kickstartu, moja A1200 zalaczala sie dosc krotko. Co do Workbencha 3.9 to nie wiem bo nie mam takowego na plycie :wink: Wyjasnij troche, o co chodzi z ta przelotka. Mozna ja przeciez wpiac tylko jedna strona i kabelek powinien byc zwrocony w lewo.
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
kwaku85
Posty: 102
Rejestracja: 9 paź 2004, o 17:36

Post autor: kwaku85 »

Mam przelotkę Elsatu, ale można ją wpiąć w obie strony a nie chcę usmażyć sobie dysku napięciem 5V jak się machnę i dam je na adresy danych :) Jeśli tylko są piny na płycie opisane to sobie poradzę

No mój kickstart podejrzewam nie jest pierwszej świerzości bo po restarcie długo dochodzi do siebie, przynajmniej dłużej niż w A500 czy 600.
Amiga jest piękna - NO GATES, NO WINDOWS!!!
Awatar użytkownika
AlaN
Posty: 524
Rejestracja: 21 wrz 2004, o 20:51
Lokalizacja: 52°30'N-17°00'E

Post autor: AlaN »

Prosze bardzo, to chyba całkowicie rozwieje wszelkie wątpliwości. Rysunek wtyczki przedstawia widok patrząc na wtyczkę Z PRZODU na jej bolce, a nie od strony kabla! Nie pomylcie tylko bo będzie BUM :lol:

Obrazek


PS: hiehie, mam A1200 ale zasilacz stary dobry od A500. Ten od 1200 poszedł się... tego, wiecie....
Pozdrawiam - AlaN
Amiga600 (KS-37.300 i 34.5), HD-1.2GB, karty S-RAM na PCMCIA
kwaku85
Posty: 102
Rejestracja: 9 paź 2004, o 17:36

Post autor: kwaku85 »

hehehe, ja nie mogę, w momencie jak męczyłem się z tym zasilaczem pod nosem leżała mi gazeta w której wszystko było rozpisane, Boże :D. Powiedzcie mi jak rozpakować pliki w pakerze lha i jak zainstalować sterownik do CDRomu AmiCDFS, czy jak mu tam. Niech mi ktoś powie dlczego pod workbenchem 3.1 nie mogę kasować folderów z plikami? Wszystko muszę wywalać po kolei
Amiga jest piękna - NO GATES, NO WINDOWS!!!
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

He, he, najciemniej pod latarnia :) Lha mozesz rozpakowac programem o podstepnej nazwie UnLha :) Co do AmiCDFS to nie mam pojecia bo uzywalem CacheCDFS.
Niech mi ktoś powie dlczego pod workbenchem 3.1 nie mogę kasować folderów z plikami? Wszystko muszę wywalać po kolei
Jak nie mozesz :shock: A wogole to sobie sciagnij Filemastera, albo Directory Opusa, duzo wygodniej operuje sie plikami.
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
kwaku85
Posty: 102
Rejestracja: 9 paź 2004, o 17:36

Post autor: kwaku85 »

Pojawił się kolejny bardzo uciążliwy problem- dopuki nie wyłącze mojego blizzarda- nie mogę załadować systemu, ani z dyskietki, ani dysku. Może to być wina zasilania? Sytuacja powtarza się nawet w przypadku gdy odłączę wszystkie urządzenia i startuje z dyskietki. W ogóle ta Ami po wciścięci kombinacji Ctrl+A+A resetuje się dopiero po oaru sekundach, a nie od razu. Co jest z tym nie tak???? Możesz Atlante dać mi jakiś link ze sterownikami, ikonami i łatkami? Muszę wreszcie coś z tym systemem zrobić
Amiga jest piękna - NO GATES, NO WINDOWS!!!
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2020
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

A czy w bootmenu Amigi karta jest "widziana" i jest jako Working?
ODPOWIEDZ