ZABIJANIE AMIGI

Tu możesz pisać na dowolny temat.

Moderator: GTW

Awatar użytkownika
akuhedr
Posty: 662
Rejestracja: 14 sie 2003, o 14:45
Lokalizacja: [#1896070]

Post autor: akuhedr »

Piotr Bober pisze:to mnie se na policje podajcie
a bym se podał se ale ni mam telefona
eh tendencja do panikarstwa
co ty taki spięty jesteś
o taki ----> :x

wracając do tematu - rzecz dotyczy raczej (nie wiem czy na pewno o to chodzi) faktu że dochodzi do kradzieży systemu operacyjnego - ktory nie jest tam jakąś prymitywną gierką i nie powstał w jeden dzień w przerwie pomiedzy obiadem a kolacją
poważny kawałek softu w ktory ktoś włożył mase pracy i ma jak najbardziej prawo do rządania zapłaty za swoją prace
o ile spiracone wersje nowego Street Fightera na pewno nie zagrażają kasie i przyszłości firmy Capcom o tyle w świecie amigowym (czyli raczej małym, żyjącym głównie dzieki zdolnym ludziom a nie masowemu odbiorcy) piracenie jest faktycznie zjawiskiem dość "szokującym"

ja zupelnie nie orientuje się w świecie amigowym nie mam pojęcia co w trawie piszczy i czy ten system faktycznie jest rzeczą wartościową
wiem natomiast że ściąganie i granie w gry takie jak Pirates!, Stunt Car Racer, Wings i wiele wiele innych - nikogo nie bije po kieszeni i nikt na tym nie traci bo firmy ktore te gry robiły albo już od dawna nie istnieją albo gry te po prostu są nie do kupienia (w sensie nigdzie nikt ich nie sprzedaje)
If you live with apes man, it's hard to be clean
Awatar użytkownika
AlaN
Posty: 524
Rejestracja: 21 wrz 2004, o 20:51
Lokalizacja: 52°30'N-17°00'E

Post autor: AlaN »

Oj, Piotruś, Piotruś..... jeszcze musisz się sporo uczyć z życia.
Pozdrawiam - AlaN
Amiga600 (KS-37.300 i 34.5), HD-1.2GB, karty S-RAM na PCMCIA
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

AlaN pisze:Masz A1200 z KS3.0 (na przykład). Masz grę (legalną) która za cholere nie pójdzie na 3.0 tylko na 1.3. Co robisz? Oczywiście podmieniasz software'owo kick, tak? Jasne. I gra działa. Ale..... podłożony kick (tu powiedzmy 1.3) jest plikiem, czyli 100% kopią oryginału. A przecież nie masz A500?! Czyli co, chcąc sobie zamapować KS1.3 - i być w zgodzie z tym co głosisz - MUSISZ być posiadaczem Amigi500 bo inaczej nielegalnie sobie zmieniasz KS w A1200?
Nie musisz kupować A500 - wystarczy kupić sam ROM i przełącznik ROMów - wtedy wszystko jest legalne i bardzo dobrze działa.
AlaN pisze:"Schapeschifter" (czy jak to się tam pisze). Taki fajny emulator Maca na Amigę! Bo o ile się dobrze orientuję, to w Mac'ach też jest coś a'la KS z Amigi.
Tam też jest ROM i rozwiązanie jest to samo - kupno samego ROMu od performy630 to ok 20-30zł (cała płyta główna na allegro jest po 100zł)
Z Macintoshem jest o tyle łatwiej, że tam system najczęściej używany na Amigowym emulatorze - MacOS7.5.5 jest darmowy - Apple już dawno zmienił jego status na freeware i był on swego czasu nawet na krążku dołączanym do ACS.

Ale właśnie mertium sprawy dotyczy nowych gier i systemu.
Napisałem w pierwszej wiadomości, że nie chodzi mi o gry abandonware ("porzucone") czyli takie z 1989roku ale o nowsze gry wydawane na Amigę na CD czyli wszystkie gry Clickboom, Hyperion, Epic Interactive, Titan Computer a także takie tytuły jak OnEscapee i Payback.

Tak się składa, że mam kontakt z twórcami gry OnEscapee. Wydali oni niedawno wersję tej gry na peceta z poprawioną grafiką i namawiałem ich aby zrobili też taką nową wersję na Amigę z gfx - oni nawet by to zrobili bo bardzo lubią Amigę ale rozmawialiśmy szczerze ile osób kupi tę grę (za 10-15euro - a to chyba nie jest dużo) a ile spiraci - i tu niestety nie miałem argumentu żeby przekonać ich do konwersji bo wszyscy wiemy jakie są realia... :cry:
Ash
Posty: 651
Rejestracja: 7 lip 2004, o 19:36
Lokalizacja: Jaworze

Post autor: Ash »

Slesz pisze: Przed 1994 rokiem nie było w Polsce odpowiedniej ustawy i piractwo było legalne.
Nie było legalne, tylko NIE BYŁO nielegalne :)
Amos
Posty: 1071
Rejestracja: 22 lip 2004, o 19:01
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Amos »

Piotr Bober pisze:A ja nie będe marnował kasy i nie znosze ludzi z takim zdaniem :x
To za niedługo będziesz pocinał w sapera bo nikt nie będzie już bawił się w robienie gier bo nie będzie im się to opłacało... A właśnie to przez takich jak ty...

PS. Pisz sobie o mnie co chcesz , na mnie wrażenia tym nie zrobisz
Awatar użytkownika
AlaN
Posty: 524
Rejestracja: 21 wrz 2004, o 20:51
Lokalizacja: 52°30'N-17°00'E

Post autor: AlaN »

amigafan pisze:Nie musisz kupować A500 - wystarczy kupić sam ROM i przełącznik ROMów
Fakt, o tym sobie przypomniałem po napisaniu posta, ale że było późno, to juz nic nie zmieniałem. Tyle że.... dziwnie to wszystko zaczyna brzmieć: emulator za free, gry za free, PeCet już w domu jest, KS z netu też mozna ściągnąć, ale żeby zagrać i być w zgodzie z prawem MUSZĘ kupić Kickstart lub całą Amigę. Czy nie wydaje Ci się, że to zaczyna brzmieć "dziwnie"?
Tam też jest ROM i rozwiązanie jest to samo - kupno samego ROMu od performy630 to ok 20-30zł (cała płyta główna na allegro jest po 100zł)
Czyli znów "dziwne" wydatki...
...MacOS7.5.5 jest darmowy - Apple już dawno zmienił jego status na freeware i był on swego czasu nawet na krążku dołączanym do ACS...
No proszę! A jednak można! MacOS za free, bo to stara wersja, a stara wersja AmigaOS (np. 1.2) - NIE, nie "bo nie!". No, ale to ich sprawa.
Ale właśnie mertium sprawy dotyczy nowych gier i systemu
No tu się zgadzam. Tu jestem czysty - mam "classic-A1200" więc i tak raczej u mnie toto nie pójdzie. Druga sprawa.... nie interesują mnie gry i... nie podoba mi się OS3.9 -dziwne, co?
...a ile spiraci - i tu niestety nie miałem argumentu żeby przekonać ich do konwersji bo wszyscy wiemy jakie są realia...
masz rację - niestety to jest faktem :cry: .
Pozdrawiam - AlaN
Amiga600 (KS-37.300 i 34.5), HD-1.2GB, karty S-RAM na PCMCIA
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

AlaN pisze:No proszę! A jednak można! MacOS za free, bo to stara wersja, a stara wersja AmigaOS (np. 1.2) - NIE, nie "bo nie!". No, ale to ich sprawa.
Gdyby Amigowa firma istniała od początku (i była normalna) i system się normalnie rozwijał to pewnie by tak było.
Ale AmigaInc tak naprawdę nie interesuje się AmigaOS a plotka nawet głosi, że w ciągu tych wszystkich lat odsprzedawania pakietów licencyjnych "AMIGA" zaginęła gdzieś dokumentacja developerska do systemu 3.1 nie mówiąc o dokumentacji do starszych wersji systemu więc nie zdziwiłbym się gdyby się okazało, że "oni" nawet nie wiedzą, że mają "we władaniu" stare AmigaOSy. Niestety firmę AmigaInc prowadzą nie Amigowcy a biznesmeni, którym zależy tylko na kasie a nie na kultowym "look&feel".
Piotr Bober
Zbanowany
Posty: 570
Rejestracja: 13 cze 2004, o 13:01
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

Post autor: Piotr Bober »

Debilny temat JESTEM PIRATEM i będe PIRATEM nie będe kupował 20 gier za 100 zł.
Na wakacjach i zbanowaniu hura :P
Awatar użytkownika
Slesz
Posty: 1728
Rejestracja: 5 lut 2005, o 02:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Slesz »

Piotr Bober pisze:Debilny temat JESTEM PIRATEM i będe PIRATEM nie będe kupował 20 gier za 100 zł.
Nikt Ci nie każe.
Nikt nikomu nie każe.
To kwestia tylko i wyłącznie naszego sumienia.
Poza tym nie ma tylu amigowych gier, które musiałbyś kupować. Temat nie dotyczy piractwa jako takiego, ale dobijania Amigi.
Oczekiwanie na niebezpieczeństwo jest gorsze niż moment, gdy ono na człowieka spada.
Awatar użytkownika
AlaN
Posty: 524
Rejestracja: 21 wrz 2004, o 20:51
Lokalizacja: 52°30'N-17°00'E

Post autor: AlaN »

amigafan pisze:...zaginęła gdzieś dokumentacja developerska do systemu 3.1 nie mówiąc o dokumentacji do starszych wersji systemu...
No toś mnie zaskoczył - nie wiedziałem o tym. Faktycznie, niezły bajzel tam mieli; niestety :cry:
...AmigaInc prowadzą nie Amigowcy a biznesmeni, którym zależy tylko na kasie...
...jak wiekszości teraz. Kasa, kasa i kasa :evil:, za wszelką cenę kasa :evil:, po trupach byle by była kasa :evil:, "...niech wszystko padnie - ale KASA! Naszym Bogiem jest KASA!!!..." :evil:

A żeby ich kurka pokręciło!!!!
Pozdrawiam - AlaN
Amiga600 (KS-37.300 i 34.5), HD-1.2GB, karty S-RAM na PCMCIA
Awatar użytkownika
Grzesiek
Posty: 229
Rejestracja: 25 sty 2005, o 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grzesiek »

Szybko się ten temat rozrósł. Dzięki za wyjaśnienie co to jest abandonwere. Odnośnie aktualności wszystko jest biznesem :wink: na początku IBM i Comodore robiły dobry biznes, potem IBM inwestował kupę kasy w rozwój (wiadomo co się stało), w Comodore było trochę innaczej :( , było to chyba jeszcze przed 1993 jak komodor chciał produkować kiepskiej jakości tanie pecety i coś mu nie wyszło, a w tych czasach to najlepiej schodziły amigi (wiadomo), potem była zmiana zażądu, ograniczenie produkcji w krajach gdzie amigi najlepiej schodziły, nieudana promocja CD-32 (zamało było gier specjalnie przeznaczonych). I tak to wszystko dalej się potoczyło, w życiu trzeba umieć bardzo dobrze kalkulować, zły biznes - już wiecie do czego prowadzi. INVEST and INFEST (motto Cabalco)
man and the beast go to the east
Awatar użytkownika
akuhedr
Posty: 662
Rejestracja: 14 sie 2003, o 14:45
Lokalizacja: [#1896070]

Post autor: akuhedr »

pomyślcie co by było gdyby w dawnych czasach promocją Amigi zajeli się ludzie z Sony... :twisted:
tyle gadacie o Amidze że aż chciałoby się zakupić jedną czy dwie...
If you live with apes man, it's hard to be clean
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

Piotr Bober pisze:Debilny temat JESTEM PIRATEM i będe PIRATEM nie będe kupował 20 gier za 100 zł.
TO NIE KUPUJ 20 GIER ALE JEDNĄ ORYGINALNĄ!!!


A tak wracając do tematu ROMów i legalności emulacji AmigaOS to chyba firma Klonato (czy jakoś tak) wypuściła płytę AmigaForever - jest tam LEGALNY pakiet wszystkich ROMów i AmigaOS. Można kupić tę płytkę i legalnie bawić się w Amigę nie mając prawdziwej Amigi.
Ash
Posty: 651
Rejestracja: 7 lip 2004, o 19:36
Lokalizacja: Jaworze

Post autor: Ash »

Kto właściwie trzyma prawa do starych romów? Bo część to chyba abandonware.
Piotr Bober
Zbanowany
Posty: 570
Rejestracja: 13 cze 2004, o 13:01
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

Post autor: Piotr Bober »

amigafan pisze:
Piotr Bober pisze:Debilny temat JESTEM PIRATEM i będe PIRATEM nie będe kupował 20 gier za 100 zł.
TO NIE KUPUJ 20 GIER ALE JEDNĄ ORYGINALNĄ!!!


A tak wracając do tematu ROMów i legalności emulacji AmigaOS to chyba firma Klonato (czy jakoś tak) wypuściła płytę AmigaForever - jest tam LEGALNY pakiet wszystkich ROMów i AmigaOS. Można kupić tę płytkę i legalnie bawić się w Amigę nie mając prawdziwej Amigi.
WOLE MIEĆ 20 NIŻ JEDNĄ JAK DEBIL TY POŻĄDANY I PRAWOŻĄDNY CZŁOWIEKU I MNIE NIE ZMIENIŻ I ODWAL SIĘ NO COMMENT NIE UCZSTNICZE JU Z W TYM TEMACIE THE END
Na wakacjach i zbanowaniu hura :P
ODPOWIEDZ