Nowe gry

Tu możesz pisać na dowolny temat.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shoonay
Posty: 824
Rejestracja: 1 mar 2004, o 03:29
Kontakt:

Post autor: Shoonay »

Borias pisze:W ramach retrospekcji - polecam dla przypomnienia, jak wygląda klimatyczna i miodna gra - Clive Barker: Undying, po tylu latach nadal super i z przyjemnością do niej wracam - wie ktoś może, gdzie można kupić oryginał w rozsądnej cenie? Poza eBayem itp.
O tak, dołączam się ;)

Tylko, he, wiecie, nie ważcie się patrzeć na tę grę jak na dzisiejsze produkcje.
To czasy starego dobrego silnika Nierealnego Pierwszego, ale twórcy chyba nie do końca odrobili lekcje z zakresu obsługi edytora poziomów, i - pomimo miejscami genialnego designu - dalsze części plansz czy też nowe poziomy potrafią się ładować długo i co parę kroków.
Cóż, trzeba się umieć przestawić lub grać na starym sprzęcie na którym to będzie choć trochę uzasadnione. ;)

BTW: Clive Barker to ten od serii Hellraiser / Wysłannik z piekieł 8)
Awatar użytkownika
Slesz
Posty: 1728
Rejestracja: 5 lut 2005, o 02:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Slesz »

Wracając do starutkiego wątku nt. wielości zakończeń - RPG/przygodowa z największą ilością możliwych zakończeń z jaką się spotkałem to chyba tandem Chrono Trigger - Chrono Cross (To pierwsze w wersji na SNES i PSX, to drugie tylko PSX).
Zakończeń jest naprawdę wiele, a zależą one od tego w którym momencie podczas drugiego przechodzenia gry pokonasz głównego bossa (a w przypadku Chrono Crossa liczy się także sposób jego pokonania) oraz jaki będzie Twój skład drużyny.
Oczekiwanie na niebezpieczeństwo jest gorsze niż moment, gdy ono na człowieka spada.
Awatar użytkownika
Bebokus pospolitus
Posty: 1410
Rejestracja: 6 sty 2005, o 17:26
Lokalizacja: Tychy

Re: Nowe gry

Post autor: Bebokus pospolitus »

Zainstalowałem starego dobrego Total War II , niestety orginalna rozgrywka nie jest taka ciekawa jakby pewnie chcieli autorzy ,dlatego postanowiłem poszukać ciekawych modów .

Grał ktoś może w tą giere z modami ?
http://www.retrostacja.org/ multi blog o grach :)
Awatar użytkownika
Borias
Posty: 322
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: From Hell

Re:

Post autor: Borias »

BiA:HH
Borias pisze: Przy okazji - pisałem do pomocy technicznej Cenegi zapytanie, dlaczego nie mogę pograć w necie - do tej pory cisza (mail wysłany 4 dni temu).
Mail wysłany 1 grudnia, uwierzycie? - do tej pory cisza, chociaż pisałem wielokrotnie od tamtego czasu. Spier.olenie gry to chyba punkt honoru, jaki stawia sobie Cenega (BiA:HH, GTA4).
ASUS M4A77TD PRO, PhenomII X4 955, ASUS 285 1GB 512bit, 4GB RAM DDR3 Kingston 1,6GHz, HDD's 1TB/320GB, Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer, Tagan BZ 700W, w: NZXT Apollo.
A1200 Tower, Kick 3.1, Apollo 1240, 16 MB RAM, HDD 500 MB
Awatar użytkownika
Bebokus pospolitus
Posty: 1410
Rejestracja: 6 sty 2005, o 17:26
Lokalizacja: Tychy

Re: Nowe gry

Post autor: Bebokus pospolitus »

Czyli do dziś nie można pograć na polskiej wersji w necie ?
http://www.retrostacja.org/ multi blog o grach :)
Awatar użytkownika
Borias
Posty: 322
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: From Hell

Re: Nowe gry

Post autor: Borias »

Na szczęście mam "internetową wersję promocyjną" i sobie gram w sieci bez problemu :mrgreen:

EDIT:
Ale pompka, dawno się tak nie uśmiałem :mrgreen:
http://pl.youtube.com/watch?v=OJ3frqb1Zf8
Jak ktoś kupił oryginał, to łoś do kwadratu, tak wydy.ać userów - kopie tego shitu powinny być zwrócone, a jak ktoś koniecznie chce pograć, to torr.nt. Tak właśnie dba się o klienta - wypuszczając naprędce porobione porty konsolowe jakiegoś gó.na. Nie dziwię się ludziom/fanom/graczom, którzy tyle czekali na grę, wydali gotówkę, dostali to "coś" i są wściekli.
ASUS M4A77TD PRO, PhenomII X4 955, ASUS 285 1GB 512bit, 4GB RAM DDR3 Kingston 1,6GHz, HDD's 1TB/320GB, Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer, Tagan BZ 700W, w: NZXT Apollo.
A1200 Tower, Kick 3.1, Apollo 1240, 16 MB RAM, HDD 500 MB
Awatar użytkownika
Slesz
Posty: 1728
Rejestracja: 5 lut 2005, o 02:29
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nowe gry

Post autor: Slesz »

Heh, widziałem to w wersji "dostał Pan bana na Xbox Live - dożywotnio" :P
Oczekiwanie na niebezpieczeństwo jest gorsze niż moment, gdy ono na człowieka spada.
Awatar użytkownika
Shoonay
Posty: 824
Rejestracja: 1 mar 2004, o 03:29
Kontakt:

Re: Nowe gry

Post autor: Shoonay »

Pogrywam sobie trochę w Mirror's Edge (mottem tej gry powinno być "wejście w kobiece ciało jeszcze nigdy nie było tak przyjemne" ;))

Jeśli podobało ci się bieganie w Sonic'u, zaskoczył cię nagły atak lęku wysokości w Jumping Flash, podobał film Yamakasi czy też nawet sam uprawiasz małe Le Parkour - ta gra jest dla ciebie. :)

Wcielamy się w niej w fajną małą azjatkę o imieniu Feith która jest Biegaczem - listonoszem przyszłości ;)
Biegacz ma wyjątkową zdolność dostrzegania "odpowiedniej ścieżki" (czerwony kolor niektórych obiektów) i ignorowania całego tła (biały kolor) co świetnie odwzorowano w grze.
Na początku gra robi wrażenie potwornej liniowości, ale później jest już lepiej, dość dobrze udaje że masz swobodę dając ci parę dodatkowych miejsc w które możesz wskoczyć i skrócic sobie trasę.

Scenariusz wygląda trochę naiwnie, jeszcze jedna tania historyjka detektywistyczna o tym jak to ktoś ginie, ktoś zostaje wrobiony a ktoś jeszcze próbuje rozwiązać tę zagadkę... może z czasem się polepszy ;)

Graficzka jest ładna i płynna. Świetnie komponują się tu kolory: biały, niebieski, czerwony i pomarańczowy. Niestety efekt bloom często wali po oczach w jasnych miejscach i uniemożliwia dojrzenie szczegółów...

Intro, muzyka, dźwięki i filmiki są profesjonalnie zrobione - wiadomo, gra od EA :)
Chociaż nie całkiem pasują mi tu kreskówkowe filmiki...

Świetna ambientowa muzyczka z domieszką easy listening i drum&bass przygrywa nam w menu, podobnie dalej, też jest stylowo.

Najgorsze w tym wszystkim to, że to konwersja z konsoli.
Ze sterowaniem jest czasami krucho a liniowość ścieżek dobija.
Po misji treningowej nadal nie całkiem umiem wskoczyć na ścianę, odbić się od niej w powietrze i pochwycić krawędzi, no ale myślę że jak ta "zdolność" będzie potrzebna później w jakimś kluczowym momencie to już będę miał opanowane. ;)
Awatar użytkownika
Borias
Posty: 322
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: From Hell

Re: Nowe gry

Post autor: Borias »

Mirrors Edge jest tak "wciągające", że nawet treningu nie skończyłem - to nie moja liga. Wracam do tematu BiA:HH i problemu z graniem w sieci. Dziś dostałem maila od Cenegi (przypominam, że pierwszy raz napisałem do nich na początku grudnia 2008), w mailu tym napisano:
Niestety różne wersje językowe BIA:HH ze sobą nie działają, dlatego musi Pan znaleźć i połączyć się z polskimi serwerem.
POLSKIE SERWERY? :shock: A skąd ja je wezmę? Bardziej kretyńskiej odpowiedzi nie słyszałem - FPS, singiel i multi, II wojna i wersja językowa ma znaczenie? Cenega to partacze i oszuści i mistrze w spieprzaniu gier dubbingiem, szkoda, że w GTA4 nie zrobili polskich głosów, to by dopiero było "dzieło". Tak jeszcze przy okazji - Cenega w ogóle by się pewnie do mnie nie odezwała, ale nagłośniłem sprawę pisząc maile m. in. do CDA (03.01.2009 mail do CDA, 13.01.2009 odpowiedź od Cenegi - przejęli się sk.rwiele). Najpierw kazali wysyłać komunikaty błędu, potem zrzuty ekranu z tym błędem, a potem przysłali mi super odpowiedź. Wyobrażacie sobie, co by było, gdyby zaistniała taka sytuacja z np. CoD? Sorry.
ASUS M4A77TD PRO, PhenomII X4 955, ASUS 285 1GB 512bit, 4GB RAM DDR3 Kingston 1,6GHz, HDD's 1TB/320GB, Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer, Tagan BZ 700W, w: NZXT Apollo.
A1200 Tower, Kick 3.1, Apollo 1240, 16 MB RAM, HDD 500 MB
Awatar użytkownika
Shoonay
Posty: 824
Rejestracja: 1 mar 2004, o 03:29
Kontakt:

Re: Nowe gry

Post autor: Shoonay »

Kolejny odcinek z cyklu "Niesamowite polskawe tłumaczenia" :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Shoonay
Posty: 824
Rejestracja: 1 mar 2004, o 03:29
Kontakt:

Re: Nowe gry

Post autor: Shoonay »

Kolejny odcinek z cyklu "Genialne anty-użytkownikowe giercowe zabezpieczenia" :mrgreen:

It seems that the DRM on Gears of War came with a built-in shut off date: the digital certificate for the game was only good until January 28, 2009. Now that the game fails to work unless you adjust your system's clock, what's Epic's response? "We're working on it."

Tłumaczenie dzięki uprzejmości Szunajowego silnika tłumaczącego:
Wygląda na to że zabezpieczenie DRM w grze Gears of War miało wbudowaną datę ważności określoną na 28 stycznia 2009, po upływie której gra odmawia posłuszeństwa. Teraz żeby sobie zagrać pozostaje jedynie zmienić systemową datę, a jaki jest komentarz firmy Epic? "Pracujemy nad tym."
Awatar użytkownika
Borias
Posty: 322
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: From Hell

Re: Nowe gry

Post autor: Borias »

Fakt - GoW nie chodzi :lol: Zapłaciłem tym chamom, a gra mi się nie chce odpalić - straciła termin ważności? Zważyła się? Zjełczała? Słusznie napisał jeden z userów w komentarzach pod artykułem na gram.pl dotyczącym tego tematu: "Jak M$ czegoś dotknie, to spier.oli." :twisted:
ASUS M4A77TD PRO, PhenomII X4 955, ASUS 285 1GB 512bit, 4GB RAM DDR3 Kingston 1,6GHz, HDD's 1TB/320GB, Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer, Tagan BZ 700W, w: NZXT Apollo.
A1200 Tower, Kick 3.1, Apollo 1240, 16 MB RAM, HDD 500 MB
AiRyahXa0S
Posty: 6
Rejestracja: 19 sty 2009, o 01:12

Re: Nowe gry

Post autor: AiRyahXa0S »

Jesli ktos jest zainteresowany liga NBA i pamieta cykl NBA live (badz Inside Drive?), to obecnie na platformie PC, PS3, i X360 jest taka gra jak NBA 2k9. Wersja na PC chyba jest najgorsza, bo nie ma trybow online, ale i w singlu gra sie swietnie. Tylko warto sciagnac nakladki, zeby gra miala aktualne sklady, odpowiednio ustawione slajdery, itp. Szczerze polecam.
Awatar użytkownika
Bebokus pospolitus
Posty: 1410
Rejestracja: 6 sty 2005, o 17:26
Lokalizacja: Tychy

Re: Nowe gry

Post autor: Bebokus pospolitus »

Gry tracące na ważności , kosmiczne zabezpieczenia , które są obchodzone w tydzień i utrudniają życie jedynie tym co kupują orginały :)
Albo patche , kto kiedyś słyszał o takim czymś ?
http://www.retrostacja.org/ multi blog o grach :)
Awatar użytkownika
Bebokus pospolitus
Posty: 1410
Rejestracja: 6 sty 2005, o 17:26
Lokalizacja: Tychy

Re: Nowe gry

Post autor: Bebokus pospolitus »

Grał kto już w Fear 2 ?
Całkiem niezłe , ale czułem się jakbym oglądał następną część "Friday 13th" , nie ma już tego zaskoczenia ,no i gra jest o wiele prostsza niż jedyneczka .
http://www.retrostacja.org/ multi blog o grach :)
ODPOWIEDZ