Workbench 3.1 PL HD

Tu można pisać na tematy, które nie mieszczą się w ramach innych for, aczkolwiek muszą być w jakikolwiek sposób związane z Amigą.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Rewolucjonista

Post autor: Rewolucjonista »

Nie moge odpalic systemu. Konfiguruje emulator, uruchamiam go i pokazuje sie to, co na obrazku. Poprzednim raziem pokazala sie jeszcze dzisiejsza data po Polsku, ale tak ogolnie to nic poza tym sie nie wyswietla. Czekam 5 minut i nic sie nie dzieje. Mam najnowsza wersje WB (RC 16, ta kilka postow wyzej), kickstart 3.1 i WinUAE 0.8.27. Skonfigurowalem to jak trzeba, ale nie mam pojecia dlaczego nie dziala.
Zostawiam swoj mail na wszelki wypadek: rewolucjonista@op.pl
DeathMieszko
V.I.P.
Posty: 232
Rejestracja: 14 kwie 2004, o 00:36
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: DeathMieszko »

Rewolucjonista pisze:Nie moge odpalic systemu. Konfiguruje emulator, uruchamiam go i pokazuje sie to, co na obrazku. Poprzednim raziem pokazala sie jeszcze dzisiejsza data po Polsku, ale tak ogolnie to nic poza tym sie nie wyswietla. Czekam 5 minut i nic sie nie dzieje. Mam najnowsza wersje WB (RC 16, ta kilka postow wyzej), kickstart 3.1 i WinUAE 0.8.27. Skonfigurowalem to jak trzeba, ale nie mam pojecia dlaczego nie dziala.
Zostawiam swoj mail na wszelki wypadek: rewolucjonista@op.pl
nie wiem dlaczego ci to nie dziala?

1. jak szybki proc w pc?
2. sciagales w czesciach (z sega) czy w jednym kawalku (z linku wirus-a)?
3. czym i w jaki sposob to rozpakowales?
4. czy wszystkie pliki sa w katalogu dh0 po rozpakowaniu, jaki rozmiar ma katalog dh0 po rozpakowaniu (powinno byc ok. 14 MB)
5. czy poprzednie wersje ci dzialaly (rc15, 14, ...)?
6. czy wyskakuje cos (jakis komunikat, okno, requester)? w czasie ladowania (pomiedzy czarnym ekranen a ekranem workbencha)?
kope lat minęło..
Rewolucjonista

Post autor: Rewolucjonista »

1. AMD Athlon XP 1.6 GHz, 512 MB ram
2. W calosci, ten ostatni link ktory tutaj padl. Wczesniej odpalalem ten link z SEGA, w kilku czesciach - bylo to samo.
3. WinRAR
4. Jest rowno 14 MB
5. Nie sprawdzalem, instalowalem ta najnowsza i ta co jest teraz na SEGA
6. Nie
Amos
Posty: 1071
Rejestracja: 22 lip 2004, o 19:01
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Amos »

Też tak mam ale tylko przez 2 - 3 sekundy , potem normalnie włącza sie workbench , a mam kompa Amd Athlon XP 2400 (2ghz) 512 mb ramu
Rewolucjonista

Post autor: Rewolucjonista »

Dobra, problem rozwiazany... Chodzilo o CD, to przez to ciagle system sie blokowal. Teraz wszystko juz dziala dobrze, ide szukac gier na amige :)
DeathAngel

Post autor: DeathAngel »

Nie moge uruchomić tego Pisze że mam włożyć Workbench do woluminu... Co jest grane proszę o pomoc ! Chciał bym żeby u mnie wyglądało to tak samo jak na tym obrazku co jest w Download...
Błagam o pomoc :(((((
DeathMieszko
V.I.P.
Posty: 232
Rejestracja: 14 kwie 2004, o 00:36
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: DeathMieszko »

Workbench 3.1 PL HD Partition Final RC17 20050211 [basesystem]
--------------------------------------------------------------

Compressed Size: 5.5 MB [RAR]
Decompressed Size: 14.4 MB

New Features:

* None

ChangeLog:

* [WHDLoad] problem kickstarow rozwiazany (sa na partycji)
* [SystemPatch] aktualizacja wersji 2.9 -> 2.92
* [VisualPrefs] poprawiona i ulepszona konfiguracja
* [MCP] poprawka w konfiguracji
* [ReqAttack] ulepszona konfiguracja
* [JST] instalacja brakujacego pakietu JST_v4.8 (dla WHDLoad)
* [Startup-Sequence] drobne zmiany
* [UnInstall] poprawka w skrypcie deinstalacyjnym DirectoryOpus
* [Roznosci] kilka innych poprawek i drobnych zmian w systemie

[PC] Tested On:
------------------
* [MBD] ECS K7VZA V3.0 (BIOS 1/12/2004)
* [CPU] AMD DuronXP 1.4 GHz (133 x 10.5)
* [RAM] 1x 512 MB SDRAM PC133 MHz
* [GFX] PROLINK GeForce2 MX200 32 MB
* [HDD] 80 GB WDCaviar SE (7200 RPM, 8 MB Cache)
* [SND] Creative SoundBlaster PCI128-4
* [SYS] Windows 98 SE PL + Unofficial ServicePack 1.6.2 PL
* [EMU] WinUAE 0.8.27

[WinUAE] = 0.8.27, Tested On:
---------------------------------
* [CPU] CPU Type = 68040
* [CPU] JIT Settings: Cache Size = 8 MB
* [Chipset] Chipset type = AGA
* [ROM] ROM File = Kickstart 3.1 (V40.068) A1200
* [RAM] Chip = 2 MB!
* [RAM] Fast = 0 MB!
* [RAM] Slow = 0 MB!
* [RAM] Z3-Fast = 16 MB
* [RAM] RTG (graphics card) = 32 MB
* [Display] Fullscreen = "800 x 600, 32-bit"
* [Display] Settings = "Full Screen" + "Full Screen RTG"
* [Misc] Advanced = UAEscsi.device

pliki juz w drodze :)
kope lat minęło..
Awatar użytkownika
Wirus
Moderator
Posty: 1777
Rejestracja: 24 gru 2003, o 14:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Wirus »

DeathMieszko pisze:pliki juz w drodze :)
Droga była długa i ciężka, ale pliki szczęśliwie pojawiły się na serwerze ;)

Zapraszam do pobierania jak zwykle ze standardowej strony na sega, oraz w jednej całości z tąd lub mojego podpisu.

Enjoy ;)
"Kiedy PC jest szybszy od amigi?
kiedy leci z mostu prosto do rzeki" ;)

Pinball Dreams - Rekordy
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

Mam problem - ustawiam wszystko wg wskazań na stronce, klikam "ok" i...i lipa...czarny ekran led od twardziela mrugnie raz na jakiś czas...what's wrong? Próbowałem na różnych wersjach WinUAE, ale to też nie pomogło...

---EDIT---

Wyłączyłe JIT i chodzi...a raczej pełznie :( nie wydaje mi się by była to wina konfiguracji kompa...pomoże ktoś?

---EDIT2--
Wyłączyłem uae.scsi.device i śmiga...dziwne że nie można używać cd-romu.
AXE Capoeira!
benny
Posty: 17
Rejestracja: 9 mar 2005, o 20:30
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: benny »

Czy jest sens instalować tą gotową instalację WB na A1200 z 2+8 MB RAMu?
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

Troche przerabiajac zainstalujesz (sterowniki do karty gfx, biblioteki pod innego procka). Ale moim zdaniem lepiej sobie stworzyc system samemu, dostosowujac go do wlasnych potrzeb.
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
benny
Posty: 17
Rejestracja: 9 mar 2005, o 20:30
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: benny »

Teoretycznie tak, z tym że Ami jest dla brata, którzy mieszka parę kilometrów ode mnie i nie ma dostępu do netu, więc muszę zainstalować za jednym posiedzeniem wszystko co może być mu potrzebne, bo nie mogę później co chwilę do niego jeździć kiedy będzie się okazywało, że brakuje np. jakiejś biblioteki albo czegoś takiego :/ A wiem, że niestety w WB bardzo często się takie coś zdarza, że brakuje mu jakiejś biblioteki akurat w najmniej odpowiednim momencie...

No nic, trzeba będzie poeksperymentować.
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

To tym bardziej proponowalbym postawic system samemu, przynajmniej bedzie wiadomo co sie zainstalowalo. A do czego ma byc uzywana ta Amiga??
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
benny
Posty: 17
Rejestracja: 9 mar 2005, o 20:30
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: benny »

Zapewne głównie do grania, może trochę do zabawy z grafiką (ale nic wyszukanego, takie dość proste sprawy typu zabawy z Deluxe Paintem), trochę do muzyki (odtwarzanie modułów, może jakiś prosty program do tworzenia muzyki), i proste zabawy z edytorem tekstu (fajnie by było gdyby obsługiwał .doc lub .rtf ale chyba nie ma tak dobrze). No i wiadomo - jakaś narzędziówka typu DOpus albo FM.

Przede wszystkim ważne jest żeby wrzucić tam te wszystkie datatypy czy coś takiego, żeby nie miał problemów z wyświetlaniem .jpg, .gif no i .iff.

Aha, jeszcze jedno - kiedyś miałem taki programik Art Department do konwersji różnego typu plików graficznych (tzn. gif na jpgi, jpgi na giffy, iffy na jpgi, itp.). Nie mogę go teraz znaleźć nigdzie :/

Z góry dzięki za pomoc :)

P.S. Jeżeli mam ściągnięty z aminetu paker np. lha to jak wygląda komenda np. w FM, która sprawia że jeśli zaznaczę plik i ją kliknę, to rozpakuje mi zawartość archiwum do znajdującego się po drugiej stronie paska z komendami okna? lha x (i co dalej?).
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

No to praktycznie wszystko bedzie do sciagniecia z sieci, glownie z aminetu. Postawic system 3.1 na to magicwb co by ladnie wygladalo (w 16 kolorach chodzi bardzo ladnie na A1200 z fastem), datatype, deluxe paint, protracker, hippoplayer, wordworth (zapisuje i odczytuje w rtf z plikami doc tez nie jest zle bo sa pluginy do tego programu i konwerter formatow tez sie znajdzie), filemaster, dopus 4 i chyba wsio.

Nie pamietam dokladnie ale skladnia lha byla chyba

lha e zrodlo (np. dh1:bla.lha), katalog docelowy (np. ram:) Mozna sobie podpiac komende do filemastera co by do ramu rozpakowywal

Skladnia lha jest dosyc prosta, jak dasz samo lha to Ci wszystkie opcje wypisze.
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
ODPOWIEDZ