Nowy serwer

Tutaj można zostawiać swoje uwagi na temat działania forum, strony oraz wszelkie propozycje zmian.

Moderator: GTW

Jaką kwotą możesz wspomóc stronę?

Czas głosowania minął 12 mar 2010, o 12:01

żadną
0
Brak głosów
1-20
6
50%
21-40
3
25%
41-60
1
8%
61-80
1
8%
81-100
0
Brak głosów
100+
1
8%
 
Liczba głosów: 12

Awatar użytkownika
Blod
Administrator
Posty: 1089
Rejestracja: 24 kwie 2003, o 13:49
Lokalizacja: Stolica

Nowy serwer

Post autor: Blod »

Strona emulacja.net funkcjonuje z pewnymi przerwami od siedmiu lat. Przez ten czas udostępniliśmy ponad 900 gier, 2300 screenów, 65 filmów gameplaya. Mamy 2772 użytkowników, którzy napisali ponad 42.000 postów. W ostatnich tygodniach pojawiają się kolejne gry, niedawno dodaliśmy nową platformę - ColecoVision. W najbliższy wtorek rusza druga edycja gry EmuPixel.

Super, że ciągle są ludzie którzy pamiętają czasy świetności Amigi i Commodore. Jeszcze lepiej, że są tacy, którzy chcą poznać gry na te platformy.

Chcemy nadal rozwijać stronę, dodawać nie tylko nowe platformy i gry, ale również nowe funkcjonalności. Obecnie jest to w pewnym stopniu utrudnione, dlatego prosimy Was, naszych gości o pomoc. Potrzebny jest nowy serwer, gdzie będziemy mogli użyć dodatkowego oprogramowania, a ograniczenie miejsca na dysku nie będzie problemem. To pozwoli na podtrzymanie, a nawet przyśpieszenie rozwoju strony.

Jak można pomóc? Cóż, Święty Mikołaj już ma zamkniętą listę prezentów na ten rok, więc sami musimy się zrzucić na serwer. Nie ma górnej granicy do uzbierania - im więcej zbierzemy, tym lepszy sprzęt zostanie kupiony. Dolna granica, to około 800 PLN, tyle kosztują najtańsze serwery na Allegro, które bierzemy pod uwagę. Koszt może się zwiększyć o ewentualne dyski twarde w przypadku, gdyby serwer ich nie miał lub ich pojemność była niewystarczająca.

Muszę tutaj zaznaczyć, że będzie to jednorazowy wydatek. Zakładając, że nie będzie awarii (i związanej z nią potrzeby wymiany sprzętu), nie będzie comiesięcznych zbiórek na koszty związane z utrzymaniem serwera.

Czas na konkrety. Jeśli wśród Was jest osoba, która posiada odpowiedni sprzęt i może go nam przekazać, to problem mamy rozwiązany. Jeśli nie, to istnieje kilka sposobów na przekazanie paru groszy:
1) wpłata na jedno z dwóch kont: 36 1140 2004 0000 3102 3622 1147 (mBank) lub 74 2490 0005 0000 4000 0039 6021 (Alior Bank); dane osobowe mogą być dowolne, więc ich nie podaję; metoda zalecana,
2) przekaz pocztowy (chętnym przekażę dane), odradzam - droga usługa i czasochłonna,
3) PayPal - dane przekażę jak będą chętni; odradzam - prowizja pobierana od wpłaty (dotrze mniej niż wpłacisz) i od wypłat z konta mniejszych niż 500PLN,
4) osobiście - w uzasadnionych przypadkach można przekazać pieniądze osobiście, w stolicy.

Jeśli macie jakieś pytania, na wszystkie chętnie odpowiem.

Stan na 21 grudnia: 0,00 zł
Stan na 28 grudnia: 80,00 zł
Stan na 29 grudnia: 110,00 zł
Stan na 4 stycznia: 230,00 zł
Stan na 13 stycznia: 270,96 zł
Stan na 16 stycznia: 290,96 zł
Stan na 18 stycznia: 310,96 zł
Stan na 28 stycznia: 540,96 zł
Stan na 2 lutego: 561,93 zł
Stan na 11 lutego: 631,93 zł
Stan na 2 marca: 641,88 zł
Stan na 14 marca: 650,00 zł
|||||||||||||||||>--- [90%]
olesio
Posty: 757
Rejestracja: 26 gru 2003, o 20:57
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nowy serwer

Post autor: olesio »

Ech, same wydatki przed świętami, ale rozumiem to. Tylko sam udzielam się w polskiej społecznośći
Sensible World of Soccer i tam jest problem opłacić głupi serwer na grę za 28 PLN miesięcznie, a tutaj
mimo że forum ma jak piszesz ponad 2700 Użytkowników, to pewnie aktywnych i do tego skorych do
opłacenia serwera jest znacznie mniej niestety. Ja mogę wspomóc Ciebie jakaś niewielką kwotą, bo
jak każdy przed Świętami miałem wydatki, tylko podaj jakieś dane do przelewu. Tak liczę, że się
może znajdą tutaj osoby będą ce w stanie przelać 10 do 20 złotych i uzbiera się ta kwota ~800 zł.
Pozdrawiam: olesio

"Cel uświęca środki"
Awatar użytkownika
Borias
Posty: 322
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: From Hell

Re: Nowy serwer

Post autor: Borias »

Ja z chęcią się dorzucę, ale, jak stwierdził mój przedmówca, czy znajdzie się kilku takich, co wspomogą portal? Jeżeli jest nas tylko dwóch, to jaki sens robić przelewy? Wpisywać się w temacie, zobaczymy, co z tego będzie.
ASUS M4A77TD PRO, PhenomII X4 955, ASUS 285 1GB 512bit, 4GB RAM DDR3 Kingston 1,6GHz, HDD's 1TB/320GB, Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer, Tagan BZ 700W, w: NZXT Apollo.
A1200 Tower, Kick 3.1, Apollo 1240, 16 MB RAM, HDD 500 MB
Awatar użytkownika
Blod
Administrator
Posty: 1089
Rejestracja: 24 kwie 2003, o 13:49
Lokalizacja: Stolica

Re: Nowy serwer

Post autor: Blod »

Od czegoś trzeba zacząć. Dodałem ankietę, żebyśmy mieli jakiś pełniejszy obraz sytuacji, w przypadku gdyby niewiele osób się chciało wypowiedzieć. W pierwszej wiadomości będę zamieszczał co jakiś czas aktualnie zebraną kwotę. Mam nadzieję, że uda się zebrać tyle ile trzeba, nawet jeśli potrwa to nieco dłużej.
|||||||||||||||||>--- [90%]
Awatar użytkownika
Bebokus pospolitus
Posty: 1410
Rejestracja: 6 sty 2005, o 17:26
Lokalizacja: Tychy

Re: Nowy serwer

Post autor: Bebokus pospolitus »

Chętnie się dorzucę, żaden problem. Szkoda by było jakby emulacja zniknęła.
http://www.retrostacja.org/ multi blog o grach :)
Awatar użytkownika
Blod
Administrator
Posty: 1089
Rejestracja: 24 kwie 2003, o 13:49
Lokalizacja: Stolica

Re: Nowy serwer

Post autor: Blod »

Miejmy jasność: emulacja.net w żadnym wypadku nie zniknie. Po prostu trudno będzie dodawać kolejne gry, nie mówiąc już o kolejnych platformach (limit miejsca). Jest też parę pomysłów, które łatwiej będzie zrealizować, gdy nie będzie ograniczeń odnośnie oprogramowania.
|||||||||||||||||>--- [90%]
KwiateK
Posty: 78
Rejestracja: 20 sty 2005, o 13:24
Lokalizacja: Zagóry

Re: Nowy serwer

Post autor: KwiateK »

A do kiedy będą zbierane pieniądze? Teraz mogę wpłacić niewielką sumkę. Może dorzucę coś jeszcze po nowym roku.
AmigA 4ever
Awatar użytkownika
Blod
Administrator
Posty: 1089
Rejestracja: 24 kwie 2003, o 13:49
Lokalizacja: Stolica

Re: Nowy serwer

Post autor: Blod »

Trudno określić ile potrwa zbiórka. Miesiąc, może dwa. Jak się uzbiera odpowiednia kwota, ale będą jeszcze chętni, to oczywiście poczekamy. Natomiast, gdyby wpłat nie było przez dłuższy czas, to będzie trzeba się zastanowić co zrobić z tym co się uzbiera.
|||||||||||||||||>--- [90%]
Awatar użytkownika
biegu
Posty: 367
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: Tychy

Re: Nowy serwer

Post autor: biegu »

Też się chętnie dorzucę. Gdyby każdy użytkownik udzielający się na forum wrzucił 20 zł było by w porządku.
Awatar użytkownika
Blod
Administrator
Posty: 1089
Rejestracja: 24 kwie 2003, o 13:49
Lokalizacja: Stolica

Re: Nowy serwer

Post autor: Blod »

Ten rok zamykamy zebraną kwotą 110 PLN. To dobry początek, ale jeszcze trochę brakuje.
Od 4 stycznia rusza "infolinia" w sprawie zbiórki pod numerem: 515 842 062 (Orange; tylko w dni robocze, tylko w rozsądnych godzinach).
|||||||||||||||||>--- [90%]
Awatar użytkownika
wojteks_86
Posty: 52
Rejestracja: 2 lut 2005, o 12:11
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Nowy serwer

Post autor: wojteks_86 »

siemka! ja sie deklaruje na wplate pod koniec miesiaca.
chociaz malo sie udzielam i ostatnio rzadko tu bywam, to nie chce zeby stronka i forum zniknely z sieci :)

pozdrawiam!

Wojtek
Awatar użytkownika
Wirus
Moderator
Posty: 1777
Rejestracja: 24 gru 2003, o 14:23
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowy serwer

Post autor: Wirus »

wojteks_86 pisze:chociaz malo sie udzielam i ostatnio rzadko tu bywam, to nie chce zeby stronka i forum zniknely z sieci :)
Blod pisze:Miejmy jasność: emulacja.net w żadnym wypadku nie zniknie. Po prostu trudno będzie dodawać kolejne gry, nie mówiąc już o kolejnych platformach (limit miejsca). Jest też parę pomysłów, które łatwiej będzie zrealizować, gdy nie będzie ograniczeń odnośnie oprogramowania.
"Kiedy PC jest szybszy od amigi?
kiedy leci z mostu prosto do rzeki" ;)

Pinball Dreams - Rekordy
Awatar użytkownika
wojteks_86
Posty: 52
Rejestracja: 2 lut 2005, o 12:11
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Nowy serwer

Post autor: wojteks_86 »

ano nie doczytalem, w kazdym razie i tak pomoge
Awatar użytkownika
Haszczak
Posty: 64
Rejestracja: 27 lut 2006, o 17:41
Lokalizacja: Space...wieczna otchłań
Kontakt:

Re: Nowy serwer

Post autor: Haszczak »

Ja jestem wstanie wspomóc,może nie jakąś wielką kwotą ale zawsze to jakiś grosz ... a dla takich stron warto :D
Awatar użytkownika
Blod
Administrator
Posty: 1089
Rejestracja: 24 kwie 2003, o 13:49
Lokalizacja: Stolica

Re: Nowy serwer

Post autor: Blod »

Dzięki za dotychczasowe wsparcie. Mamy już prawie 300zł :-)
|||||||||||||||||>--- [90%]
ODPOWIEDZ