Gunship 2000 - problem z celnością rakiet

Zajrzyj tutaj jeśli masz problemy z emulacją Amigi.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Anthrox
Mistrz Mortal Kombat 2
Posty: 1247
Rejestracja: 19 sie 2005, o 17:14
Lokalizacja: woj. wielkopolskie ;)
Kontakt:

Gunship 2000 - problem z celnością rakiet

Post autor: Anthrox »

Hello,
chciałbym Was zapytać, czy macie również problem z celnością rakiet w Gunshipie 2000 AGA - wersja WHDLoad (chociaż na wersji dyskietkowej jest tak samo).
Na obecnym WinUAE żadne ustawienie nie daje rady.
Z tego co testowałem z innymi tylko używając WinUAE 1.6.1 mamy ciut lepszą "kolizję".
Macie jakieś wskazówki? :thumbsup:

Przykład braku celności rakiet:
http://www.youtube.com/watch?v=19_mL_Xd4D4
www.thecompany.pl -> zajrzyj, gdy emulator Amigi stanowi dla Ciebie czarną magię.
Awatar użytkownika
Xerwer
Posty: 149
Rejestracja: 19 paź 2005, o 21:55
Lokalizacja: Gdynia

Re: Gunship 2000 - problem z celnością rakiet

Post autor: Xerwer »

Witam, gdy ja grałem w tę grę na Amidze, to też zdarzało mi się spudłować zwykłym helfiree'm,
zwłaszcza przy niecałkowitym wyjściu zza osłony.
Dlatego wolałem Apache Longbow - jest bardziej niezawodny z rakietami typu wystrzel i zapomnij...
A cele takie jak pokazane na filmie usuwałem z działka.

No, chyba, że w ogóle nie możesz w nic trafić przez, jak sugerujesz, problem z emulatorem - możliwe, że coś z nowszymi wersjami jest nie tak, ja grałem na emulatorze w tę grę w wersjach poniżej 1,1 i nie miałem takich problemów - tzn. miałem inny - podczas ładowania misji zamiast pojawienia kokpitu helikoptera, od razu przenosiło mnie do planszy kończącą nieudaną misję - już nie pamiętam co było powodem i jak to obszedłem, ale problem był tylko przy starcie z HDD z pełnym systemem.
Anthrox
Mistrz Mortal Kombat 2
Posty: 1247
Rejestracja: 19 sie 2005, o 17:14
Lokalizacja: woj. wielkopolskie ;)
Kontakt:

Re: Gunship 2000 - problem z celnością rakiet

Post autor: Anthrox »

Dzięki za odpowiedź.
Ustaliliśmy, że wersja AGA ma tylko ten problem (kwestia źle przepisanego kodu na MC 020, co psuje kolizję)
Wersja ECS działa jak złoto.

Fix jednak nie został na razie przygotowany, bo do tego potrzebowałbym "zawodowca", który z łatwością taki pacz narzeźbi - ja jeszcze w tym segmencie cały czas się uczę. :wink:
www.thecompany.pl -> zajrzyj, gdy emulator Amigi stanowi dla Ciebie czarną magię.
Awatar użytkownika
Xerwer
Posty: 149
Rejestracja: 19 paź 2005, o 21:55
Lokalizacja: Gdynia

Re: Gunship 2000 - problem z celnością rakiet

Post autor: Xerwer »

Witam ponownie.
To wiele wyjaśnia, ja grałem na A600 czyli wersja ECS, na emulatorze również ECS... (mam jeszcze oryginał - chociaż dyskietki zmienione)
ODPOWIEDZ