Nowe forum

Tu możesz pisać na dowolny temat.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Blod
Administrator
Posty: 1089
Rejestracja: 24 kwie 2003, o 13:49
Lokalizacja: Stolica

Nowe forum

Post autor: Blod »

Hej,
Wiem że forum już nie jest tak aktywne jak kiedyś, dlatego nie chcę tutaj żadnych gwałtownych ruchów wykonywać.
Pomyślałem, że warto byłoby zmienić stare i wysłużone phpBB na Discource. Jak takie forum w praktyce możecie sprawdzić na https://try.discourse.org

Skąd taki pomysł? phpBB wygląda archaicznie, niezależnie od użytych skórek, a Discourse wydaje się być dużo czytelniejszy i przyjemniejszy w użytkowaniu, moim zdaniem przynajmniej. Dajcie znać co o tym sądzicie.
|||||||||||||||||>--- [90%]
Awatar użytkownika
Łysy0800
Posty: 506
Rejestracja: 19 kwie 2004, o 12:03
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowe forum

Post autor: Łysy0800 »

Super, że chce Ci się jeszcze coś robić :wink:
Awatar użytkownika
Wirus
Moderator
Posty: 1777
Rejestracja: 24 gru 2003, o 14:23
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowe forum

Post autor: Wirus »

coś w życiu trzeba robić :)
"Kiedy PC jest szybszy od amigi?
kiedy leci z mostu prosto do rzeki" ;)

Pinball Dreams - Rekordy
Anthrox
Mistrz Mortal Kombat 2
Posty: 1247
Rejestracja: 19 sie 2005, o 17:14
Lokalizacja: woj. wielkopolskie ;)
Kontakt:

Re: Nowe forum

Post autor: Anthrox »

Blod pisze: 21 gru 2021, o 12:23 Wiem że forum już nie jest tak aktywne jak kiedyś, dlatego nie chcę tutaj żadnych gwałtownych ruchów wykonywać.
To akurat powinien być argument za eksperymentami.

Ja na Twoim miejscu bym rozważył zabawę w postaci uruchomienia jednocześnie dwóch for - Twój serwer powinien to udźwignąć przy obecnym ruchu.
Czyli - uruchamiasz to co chcesz, importujesz bazę z obecnego phpBB i np. u góry dajesz wielki baner: "zapraszam do testowania alternatywnej wersji".

Perfekcyjnie by było, jakby dwa fora korzystały z tej samej bazy postów, tematów i użytkowników, ale to byłoby niezwykle trudne do zrealizowania niestety...
Zostaw to phpBB co jest teraz i na luzie eksperymentuj.

Osobiście zżyłem się z forami opartymi na silniku phpBB.

Wersja podstawowa forum opartego na phpBB rzeczywiście nie imponuje, ale największym problemem w dzisiejszych czasach to pozbieranie użytkowników i zachęcenie ich do aktywności... na początku 2000 roku jak nie było tych najpopularniejszych serwisów społecznościowych łatwo było pozbierać towarzystwo.

Praktycznie stawiałeś forum poświęcone jakieś dziedzinie - w Twoim przypadku: Amidze i cyk - ludzie się zbierali.
Dzisiaj ciężko się przebić...

Taka ciekawostka, że forum elektroda.pl oparta jest na przeróbce phpBB.

Był czas, że testowałem vBulletin i IPB - ale obecne ceny i plany to nieporozumienie.

vBulletin w moim odczuciu był ciężki w obsłudze.
Jak zobaczyłem panel administratora, to wydał mi się b. skomplikowany.

IPB w okresie testów najfajniejsze mi się wydało, ale jak zmienili zasady, że już nie ma licencji dożywotnich, to stało się to zbyt drogą zabawą.
Jak nie liczysz się z pieniędzmi, to forum oparte na silniku Invision Power Board byłoby rozwiązaniem.

Do phpBB największy jaki zarzut mam, to masakra z aktualizacją.
Nieporozumieniem dla mnie jest, że mając forum z serii np. 3.0.x nie można łatwo przejść na najnowszą wersję np. 3.3.x.

W sumie można, ale jak godzisz się, że aktualizacja wiązać się będzie z utratą wszystkich wdrożonych przeróbek na rzecz nagiego kodu...
W ogóle ktoś pamięta z Was fora oparte na phpBB by Przemo? :wink:
www.thecompany.pl -> zajrzyj, gdy emulator Amigi stanowi dla Ciebie czarną magię.
Awatar użytkownika
Blod
Administrator
Posty: 1089
Rejestracja: 24 kwie 2003, o 13:49
Lokalizacja: Stolica

Re: Nowe forum

Post autor: Blod »

Dzięki za sugestię. Dwa różne silniki z tą samą bazą postów to zadanie wykonalne. Wymagałoby "tylko" ciągłej synchronizacji postów i użytkowników w obie strony. Do zrobienia jak najbardziej, z tym że od strony kosztów i czasu kompletnie bez sensu.

Ale może rzeczywiście nie ma dużo do stracenia i spróbuję uruchomić forum na nowo.
|||||||||||||||||>--- [90%]
ODPOWIEDZ