PROBLEM Z CD ROMEM pod winuae

Zajrzyj tutaj jeśli masz problemy z emulacją Amigi.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
GURU500
Posty: 22
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14

PROBLEM Z CD ROMEM pod winuae

Post autor: GURU500 »

Witam mam zainstalowany workbench 3.1 na emulowanym hdd .. i mam taki problem zainstalowalem sterowniki do cd romu ... teraz chce sobie uruchomic gre roadkill jest gra na cd 32 jednak nie moge jej uruchomic bo nie wiem gdzie wrzucic mam te pliki pasuja one do alkoholu 120% ale nic sie nie dzieje wsyswietlaja sie jakies pliki :P ale nie dzialaja pod windoswsem.. tazke prosze o pomoc jak uruchamiac gry na cd 32 pod winuae ( zainstalowany workbench 3.1 ) gdzie mam co wsadzic czy mam to nagarc na plyte:P... no w winuae mi wykrywa tylko dwa napedy ( dvd-rom i cd-rw) a nie widzi wirtualnego stworzonego przez alkohol prosze o pomioc:)..
Awatar użytkownika
martini
Posty: 713
Rejestracja: 13 cze 2004, o 12:59
Lokalizacja: Szczawno Zdrój

Post autor: martini »

jeżeli nagrasz obraz na płytę i odpalisz ją przez drive który WinUAE Ci wykrywa to powinno ruszyć,nie wiem czemu nie widzi Ci wirtuala bo nigdy się w to nie bawiłem - a próbowałeś w najnowszym UAE -jest emuacja CD32 ? Niestety jestem świeżo po formacie dysku i nie mogę teraz tego sprawdzić.
Powodzenia :!:
Only Amiga makes it possible :wink: happy owner of A500!
GURU500
Posty: 22
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14

Post autor: GURU500 »

hmm no dobra mam nowy winuae nastawilem cd32 wziolem kickstart z tej strony do cd32 .. probuje wsadzic roadkilana silem i dupa nic sie niedizeje prosze o pomoc jak mam skonfigurowac tego nowego winuae zeby mi gry ktore sciagnolem w plikach ( cue i bin ) mogly sie zaladowac ,.. hmm a mzoe da sie jakso je przekowertowac plz help bo ja nie mam pojacia o tym przynajmniej jak emulowac cd32:) plz help

acha jeszcze jedno pytanie z innej beczki:P..
na amidze w setlerosow 1 dalo sie grac na dwoch podlaczajac druga myszke czy da sie to zrobic jakso na pc .. ustawiajac odpowiednio winuae:)
Awatar użytkownika
Wirus
Moderator
Posty: 1777
Rejestracja: 24 gru 2003, o 14:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Wirus »

GURU500 pisze:acha jeszcze jedno pytanie z innej beczki:P..
na amidze w setlerosow 1 dalo sie grac na dwoch podlaczajac druga myszke czy da sie to zrobic jakso na pc .. ustawiajac odpowiednio winuae:)
w najnowszym winuae myślę, że się da ponieważ po obydwu stronach (port 0 i 1) można ustawić mysze tylko myślę, że jedna musiałaby być pod com podłączona
"Kiedy PC jest szybszy od amigi?
kiedy leci z mostu prosto do rzeki" ;)

Pinball Dreams - Rekordy
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

No i tu jest pewien problem...bo mimo że teoretycznie da się podłączyć dwie myszki pod grzyba (com i ps2), to wykrywana będzie i tak tylko jedna :(. Może działałoby, gdyby podłaczyć mysz pod usb, niestety nie mam możliwości tego sprawdzić.
AXE Capoeira!
GURU500
Posty: 22
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14

Post autor: GURU500 »

HMM NO OK WLASnie sie motam pod coma z druga myszka a wracajac do mojego glownego pytania odnosnie cd romu i najnowszego winuae ?? plz help
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

Wypal obraz na płytce...bedzie to najlepsze rozwiązanie. Możesz spróbować też w ten sposób (nie gwarantuje że będzie działać) - skopiować pliki z płytki pod windowzem (z virtuala do jakiegos folderu na hd), załaczyć workbencha (ustawiając w opcjach by oprócz plikopartycji, mountował wszystkie dyski) i odpalić grę z tego folderu.
AXE Capoeira!
GURU500
Posty: 22
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14

Post autor: GURU500 »

hmmmmwrzucilem do wirtuala... patzre ze go wyrylo.. laduje ustawienia cd32 pod tym nowymwinuae.. i co sie dzieje??.. WGRYWA sie :P.. ale pozniej zatrzymuje mi sie i widze "PLEASE INSERT ROADKILL 1"
i tyle probuje wrzucam jeszcze raz do df0 z wirtuala i nic .. zaznaczylem wszytkie opcje te uasci u scsi:P.. i nic <<<< takze juz jest blisko ale to nie to PLZ HELP:P

---------------------------------------------------
co do 2 myszek TO DZIALA .. jedna pod com1 a druga do ps/2 i jazda
tylko trzeba do dobrego com;a ( mam dwa) jak windows pokaze ze wykryl szeregowa mysz to winuae tzreba wybrac.. RAW 1 jako jedna mysz i w drugim okienku obok RAW2.. wczoraj do 2 w nocy gralismy z ojcem w setlerosow 1 lol:P
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

Hmm nie mam inego pomysłu, nie wiem co jest nie tak...nawet gdybym miał tą grę to niemógłbym pokombinować (mam problem z karta gfx, wywala się przy próbie uruchomienia czegoś "wymagajacego").
GURU500 pisze:co do 2 myszek TO DZIALA .. jedna pod com1 a druga do ps/2 i jazda
Dzięki za info :D. Jak tylko zakupie nowy sprzęt na pewno spróbuję :).
AXE Capoeira!
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2020
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

GURU500 pisze:hmmmmwrzucilem do wirtuala... patzre ze go wyrylo.. laduje ustawienia cd32 pod tym nowymwinuae.. i co sie dzieje??.. WGRYWA sie :P.. ale pozniej zatrzymuje mi sie i widze "PLEASE INSERT ROADKILL 1"
Pod jaką nazwą pod Amigą widziany jest obraz tej plytki?
ODPOWIEDZ