Shadow of the Beast na PC

Tu możesz pisać na dowolny temat.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Ash
Posty: 651
Rejestracja: 7 lip 2004, o 19:36
Lokalizacja: Jaworze

Shadow of the Beast na PC

Post autor: Ash »

Czy wie ktos moze, jaki los spotkal konwersje Shadow of the Beast na PC? Juz dawno zadnej nowej informacji nie widzialem, a wersja demo zapowiadala sie dosc obiecujaco (chociaz mialem pare zastrzezen).
Awatar użytkownika
Łysy0800
Posty: 506
Rejestracja: 19 kwie 2004, o 12:03
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Łysy0800 »

Ale mówisz o jakiejś nowej części? Hm, z tego co wiem PSYGNOSIS się rozpadło, a o nowej części SOTB raczej nic nie wiadomo.. A może przez przypadek pomyliło Ci się z jakimś innym tytułem?
Piotr Bober
Zbanowany
Posty: 570
Rejestracja: 13 cze 2004, o 13:01
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

Post autor: Piotr Bober »

Napewno mu się pomyliło z inną grą bo ta firma nie istnieje a gra do najnowszych nie należy. :idea:
Na wakacjach i zbanowaniu hura :P
Ash
Posty: 651
Rejestracja: 7 lip 2004, o 19:36
Lokalizacja: Jaworze

Post autor: Ash »

No wiecie co? Z jaka inna gra mogloby mi sie pomylic Shadow of the Beast? Psygnosis, owszem, rozpadlo sie, ale ta konwersja o ktorej mowilem jest produkcja fanowska. Muzyka i grafika jest zywcem wyciagnieta z pierwszej czesci (tlo tylko troche inaczej wyglada).
Piotr Bober
Zbanowany
Posty: 570
Rejestracja: 13 cze 2004, o 13:01
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

Post autor: Piotr Bober »

Ja nic nie słyszałem o Shadow Of The Beast na PC a pozatym coś czuje że i tak nie było by najlepsze. :lol:
Na wakacjach i zbanowaniu hura :P
Awatar użytkownika
Łysy0800
Posty: 506
Rejestracja: 19 kwie 2004, o 12:03
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Łysy0800 »

Ash pisze:No wiecie co? Z jaka inna gra mogloby mi sie pomylic Shadow of the Beast?.
a możesz dać jakiś namiar na necie?
Ash
Posty: 651
Rejestracja: 7 lip 2004, o 19:36
Lokalizacja: Jaworze

Post autor: Ash »

Awatar użytkownika
Łysy0800
Posty: 506
Rejestracja: 19 kwie 2004, o 12:03
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Łysy0800 »

jakieś archiwa są.. Ale narazie nie mam możliwości zainstalowania..Napisz co to jest & jak wygląda..
Ash
Posty: 651
Rejestracja: 7 lip 2004, o 19:36
Lokalizacja: Jaworze

Post autor: Ash »

Nacisnij na druga dyskietke od gory, przy ktorej jest podpis Version Deluxe. Powinno wtedy normalnie sie sciagnac.
Awatar użytkownika
Łysy0800
Posty: 506
Rejestracja: 19 kwie 2004, o 12:03
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Łysy0800 »

Nie chodzi o to, że nie wiem jak ściągnąć/zainstalować, tylko że siedze na uczelni na kompie bez nagrywary, więc narazie nie mam możliwości obejrzenia tego. Dlatego chciałem spytać, jka to w ogóle wygląda. Ale wieczorem ściągnę i sam odpalę 8)
Ash
Posty: 651
Rejestracja: 7 lip 2004, o 19:36
Lokalizacja: Jaworze

Post autor: Ash »

Aha... no wyglada tak samo jak Shadow of the Beast I na Amidze:) Tylko Aarbron biega troche wolniej i kopanie jest jakies takie... dziwne.

No a poza tym, to jest tylko demo, gdzie mozemy tylko biegac po glownej planszy bez wrogow, ani mozliwosci wejscia gdziekolwiek:(
Awatar użytkownika
Łysy0800
Posty: 506
Rejestracja: 19 kwie 2004, o 12:03
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Łysy0800 »

Hmm, przejrzałem sobie to...
Po pierwsze- ŚWIETNA MUZA! Naprawdę rewelacja! Zdaje mi się, że użyto nowych sampli (raczej nie odrestaurowywano starych..). Obu kawałków można posłuchać pod playerem do filmów ( u mnie AllPlayer).

Po drugie- grafika ładna ale.. za ładna! Do tej gry nie pasują różowo-pastelowe barwy.. Zresztą porównajcie krajobraz gór z Amigi i z tego dema.. Które robi większe wrażenie? Za kolorowo.. Chociaż świetnie wygląda dąb (ten, do którego się wchodzi).

Mam nadzieje, że autorzy zrobią parę poprawek (m.in. w animacji) ale i tak walneli kawał fajnej roboty.. Żeby tylko to dokończyli i "odkurzyli" pozostałe SOTB :D
A zwłaszcza muzę- ta seria gier ma najlepszą muzę na świecie!
Ash
Posty: 651
Rejestracja: 7 lip 2004, o 19:36
Lokalizacja: Jaworze

Post autor: Ash »

No, to tło mi sie w ogole nie podoba (chociaż ciekawe, jakby wyglądało to nocne tło z końcówki gry). Strasznie mi brakuje tam przelatujących sterowców:)
Zwróć uwagę na wersje na PC-Engine (chyba już o tym pisałem). Zastanawiam się co to, i gdzie to można zdobyć. Na planetemu jest emulator, ale samej gry nie ma (zresztą wyszła na CD). Tam to dopiero kiche twórcy odstawili, ale intro jest (chyba) ładne.
A tak swoją drogą, to ostatnio odpaliłem wersję na ZX Spectrum. Hehe:) Ale nawet przy dwóch kolorkach (czarne kontury i zielonkawa reszta) i piszczącej muzyce utrzymał się ten sam klimat. O wersji na Atari i Sega Megadrive litościwie nie wspomne:P
Awatar użytkownika
Łysy0800
Posty: 506
Rejestracja: 19 kwie 2004, o 12:03
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Łysy0800 »

O co biega z tym PC-Engine?
To jest to samo co to demo?
Ash
Posty: 651
Rejestracja: 7 lip 2004, o 19:36
Lokalizacja: Jaworze

Post autor: Ash »

Nie, nie. PC-Engine to jakaś konsola. Shadow of the Beast było wydane na CD. Na sotb.free.fr jest do ściągnięcia muzyka na mp3 i screeny z tej wersji.
ODPOWIEDZ