Cd Problem inny niz wszystkie.

Zajrzyj tutaj jeśli masz problemy z emulacją Amigi.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Flash-Man
Posty: 17
Rejestracja: 15 sie 2004, o 12:56

Cd Problem inny niz wszystkie.

Post autor: Flash-Man »

Witam potrzebuje bardzo waszej pomocy, przegladnolem kilkanascie bordow i stron www i nie znalazlem odp na moje problemy. Otoz w najnowszym winuae 0.9.91 po wybraniu konfiguracji cd32 i nacisnieciu przycisku start konsola uruchamia sie poprawnie. Problem polega na tym ze zaraz po wlozeniu cd z obrazem gry na te konsole komputer przestaje odpowiadac i nadaje sie juz tylko do resetu. Zaznaczalem w "misc" uaescsi device - nie pomoglo, zaznaczalem add pc drvies at startup - nie pomoglo. Prubowalem tez odpalac gre z wirtualnego cd efekt jest ten sam. Moje pytanie brzmi jak sprawdzic czy win uae widzi moje cd romy poprawnie ?, co ewentualnie zienic by problem sie nie pojawial ? Dodam ze z grami na .adf nie mam zadnego problemu, podobnie jak z grami na HD. Mam prawidlowe pliki .rom. HELP!
Awatar użytkownika
Wirus
Moderator
Posty: 1777
Rejestracja: 24 gru 2003, o 14:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Wirus »

hmmm, to rzeczywiście bardzo dziwna usterka. Ja u siebie odpalam na WinUAE 0.9.91 bezproblemowo wszystkie płyty ściągnięte z BTTR. Rom do cd32 mam available. Ja bym spróbował przeinstalować system bo myśle, że to się z nim wiąże, ewentualnie możesz mieć problemy z cd-romem.
"Kiedy PC jest szybszy od amigi?
kiedy leci z mostu prosto do rzeki" ;)

Pinball Dreams - Rekordy
Flash-Man
Posty: 17
Rejestracja: 15 sie 2004, o 12:56

Post autor: Flash-Man »

Rozwiazalem swoj problem, powiem jak dla osob ktore byc moze beda mialy go w przyszlosci:

1)sprawdzenie systemu przed ad-aware i spy botami
2)sprawdzenie nowym antywirusem
3)usuniecie bledow z rejestru
4)sprawdzenie czy na cd-romie ustawiony jest autostart (powinien byl wlaczony)

U mnie punkt 1)pokazal 2 nieprawidlowe wyniki, 2)zadnych, 3)2 nieprawidlowe wyniki, 4) ustawilem na autostart.

Nie jestem pewnien, ktory z tych 4 pkt byl przyczyna problemow, najprawdopodobniej jednak 3) i 4).

Oczywiscie w emulatorze nalezalo zaznaczyc w zakladce misc "uaescsi device"

Teraz wszystko dziala jak nalezy.

Wirusowi dziekuje za zainteresowanie.
ODPOWIEDZ