Hardware do 1200

Dyskusje i pytania o prawdziwą Amigę, a konkretnie o sprzęt.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
martini
Posty: 713
Rejestracja: 13 cze 2004, o 12:59
Lokalizacja: Szczawno Zdrój

Hardware do 1200

Post autor: martini »

Przymieżam się do zakupu A1200 Tower i mam kilka pytanek z tym związanych.
1.Scandoubler - jaki byłby lepszy zewnętrzny,czy wewnętrzny?Jakiś konkretny model czy "co się trafi".
2.Przejściówka - czy istnieje przejściówka pozwalająca podpiąć 2 kompy do jednego monitora(oczywiście działały by zamiennie),w moim przypadku Ami i grzyb.
3.Ile urządzeń(CD,HD)mogę podpiąć pod Ami(chodziłoby mi o 1HD+2CD+2stacje dysków).
4.Czy są problemy z poprawnym działaniem nowych CD(CDRW LiteOn)- nie zależy mi na wypalaniu płyt tylko na ich odczycie. :wink:
Only Amiga makes it possible :wink: happy owner of A500!
Awatar użytkownika
Wirus
Moderator
Posty: 1777
Rejestracja: 24 gru 2003, o 14:23
Lokalizacja: Łódź

Re: Hardware do 1200

Post autor: Wirus »

martini pisze:3.Ile urządzeń(CD,HD)mogę podpiąć pod Ami(chodziłoby mi o 1HD+2CD+2stacje dysków).
Stacje dyskietek możesz podłączyć nawet 4 jak masz. Co do hd i cd-romów to standartowo są 2 (czyli np. 1 hd i 1 cd). Aby podłączyć więcej urządzeń możesz albo przerobić odpowiednio taśmę (schemat here), albo zakupić jakiś kontroller (np. fastata lub inne)
martini pisze:4.Czy są problemy z poprawnym działaniem nowych CD(CDRW LiteOn)- nie zależy mi na wypalaniu płyt tylko na ich odczycie. :wink:
Nie ma problemów, ja podłączyłem nawet wypalare dvd i z odczytem nie ma żadnych problemów.
"Kiedy PC jest szybszy od amigi?
kiedy leci z mostu prosto do rzeki" ;)

Pinball Dreams - Rekordy
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2020
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Re: Hardware do 1200

Post autor: norbi »

martini pisze: 1.Scandoubler - jaki byłby lepszy zewnętrzny,czy wewnętrzny?Jakiś konkretny model czy "co się trafi".
Najlepszy zewnetrzny i Elboxa, ktory ma opcje Ficker-Fixer (rozdzialka PAL-INTERLACE nie mruga)
Przegladnij to
Tylko zwróc uwage na ceny.
martini pisze: 2.Przejściówka - czy istnieje przejściówka pozwalająca podpiąć 2 kompy do jednego monitora(oczywiście działały by zamiennie),w moim przypadku Ami i grzyb.
Kupisz w kazdym dobrym sklepie komputerowych. Nawet bedziesz mógl korzystac z tych samych klawiatur i myszek (jesli na Amidze bedziesz mial odpowiednie interface)
martini pisze: 3.Ile urządzeń(CD,HD)mogę podpiąć pod Ami(chodziłoby mi o 1HD+2CD+2stacje dysków).
Jesli skorzystasz z SCSI to nawet 7 dodatkowych urzadzen.
martini pisze: 4.Czy są problemy z poprawnym działaniem nowych CD(CDRW LiteOn)- nie zależy mi na wypalaniu płyt tylko na ich odczycie. :wink:
Bez problemu bedziesz mógł nagrywac nawet mając mało pamieci i wolny transfer i procek, dzieki Justlink, Burnproof
Awatar użytkownika
martini
Posty: 713
Rejestracja: 13 cze 2004, o 12:59
Lokalizacja: Szczawno Zdrój

Post autor: martini »

Wielkie dzięki,właśnie o takie odpowiedzi mi chodziło :wink:
Only Amiga makes it possible :wink: happy owner of A500!
Awatar użytkownika
martini
Posty: 713
Rejestracja: 13 cze 2004, o 12:59
Lokalizacja: Szczawno Zdrój

Post autor: martini »

Pytałem o przejściówkę/rozgałęźnik pozwalający na podpięcie dwóch kompów do jednego monitora.Norbi napisał że kupię coś takiego w każdym dobrym sklepie komputerowym,niestety najwidoczniej w Wałbrzychu takich brak :( Szukałem w sklepach internetowych ale bez konkretnej nazwy urządzenia nic nie zdziałam.Jeżeli ktoś wie jak taki rozgałeźnik się fachowo nazywa,lub gdzie go można kupić proszę o info.
Only Amiga makes it possible :wink: happy owner of A500!
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2020
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Na przyklad coś takiego
Za taką ceną musisz sie liczyc ze slabą jakoscia obrazy, który bedzie przechodził przez ten mechaniczny przelącznik
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

Jak juz kupisz ta A1200 to daj znac gdzies jeszcze mam w domu rozdzielacz na 4 urzadzenia IDE, ktory mi sie ostal po mojej tysiacdwusetce, oddam za friko :)

Jeszcze apropo Twoich pytan:

1. Scandoubler zewnetrzny, bo zawsze mozna go zabrac do innego kompa.

2. Takie przejsciowki sa, z wygladu jest to przewaznie pudeleczko z pokretelkiem, ktorym sie wybiera zrodlo :), ale nie wiem gdzie to mozna dostac, sprobuj na allegro.

3. Normalnie do Amy mozna podpiac przez odpowiednia przejsciowke 4 urzadzenia IDE, a ze stacji mozna zrobic sobie kolejke :D Polecam jednak SCSI, o niebo lepiej.

4. Jak mialem A1200 nie mialem zadnych problemow z wypalaniem plytek, uzywalem Make CD, baaardzo dobry program, pozwalal na robienie roznych cudow, ktore na PC trzeba sie naszukac oddpowiednich programow.
Awatar użytkownika
martini
Posty: 713
Rejestracja: 13 cze 2004, o 12:59
Lokalizacja: Szczawno Zdrój

Post autor: martini »

Ok jak już ją bedę miał to dam znać :wink: Dzięki za odpowiedzi
Only Amiga makes it possible :wink: happy owner of A500!
ODPOWIEDZ