Problem z wyświetlaniem numeru utworu w CDTV

Dyskusje i pytania o prawdziwą Amigę, a konkretnie o sprzęt.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
martini
Posty: 713
Rejestracja: 13 cze 2004, o 12:59
Lokalizacja: Szczawno Zdrój

Problem z wyświetlaniem numeru utworu w CDTV

Post autor: martini »

wyświetlacz LCD nie pokazuje mi numeru aktualnie odczytywanej ścieżki,godziny są wyswietlane normalnie,a w opcjach nie doszukałem się takowej opcji.Jeżeli ktoś posiada CDTV to proszę o info.
Only Amiga makes it possible :wink: happy owner of A500!
Awatar użytkownika
Wirus
Moderator
Posty: 1777
Rejestracja: 24 gru 2003, o 14:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Wirus »

a czy utowry wszystkie odtwarzane są poprawnie w całości? Czy wszystkie płyty audio tak odczytuje i czy na innym sprzęcie (wieża itp) odtwarza i wyświetla tą płytę normalnie? Bo być może wina leży po stronie płyty. Ewentualnie laser zaczyna Ci wysiadać bo domyślam się, że nie jest to nowe CDTV ;)
"Kiedy PC jest szybszy od amigi?
kiedy leci z mostu prosto do rzeki" ;)

Pinball Dreams - Rekordy
Awatar użytkownika
martini
Posty: 713
Rejestracja: 13 cze 2004, o 12:59
Lokalizacja: Szczawno Zdrój

Post autor: martini »

laser chodzi jak żyleta(mój 2-letni Technics się chowa serio!) wszystkie płyty odczytuje bez najmniejszego problemu,ale LCD nie pokazuje nic(oczywiście w menu wyświetlanym na TV wszystko jest ok.)Myślałem że może wyświetlacz jest uszkodzony ale godziny i poziom głośności wyświetla.

A jak to nie jest nowa??? :wink: he he ...kupiłem ją na allegro - leżała u sprzedawcy kilka ładnych lat w szafie,dołączyła do mojej 500.

[ Dodano: Nie Sie 01, 2004 18:11 ]
Właśnie wyczaiłem że gdy wciskam reset to na moment wyświetla się 8 na tej części wyświetlacza,czyli nie może być uszkodzony.
Only Amiga makes it possible :wink: happy owner of A500!
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2020
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

A moze w CDTV nie ma takiej opcji.
Awatar użytkownika
martini
Posty: 713
Rejestracja: 13 cze 2004, o 12:59
Lokalizacja: Szczawno Zdrój

Post autor: martini »

Jest na pewno,wyświetlacz ma miejsce na dwie cyfry(oprócz godzin),nic nie jest przepalone,bo przy resecie miga przez ułamek sekundy,a kiedyś u kumpla na innej CDTV widziałem jak normalnie wyświetlało numer ścieżki.
Only Amiga makes it possible :wink: happy owner of A500!
kwaku85
Posty: 102
Rejestracja: 9 paź 2004, o 17:36

Post autor: kwaku85 »

ja też mam CDTV i wyświetla, boleję jednak nad brakiem wyświetlanego czasu. Jeśli nie chodzi to po prostu spróbój ściągnąć delikatnie obudowę i poruszać taśmami od wyświetacza (kiszka z gniazdami, najlepiej się ich pozbyć, bo to naprawdę niewypał)
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

Ja tez mam CDTV, u mnie wyswietla numer sciezki tylko jak ja przelacze na rom 1.3. Normalnie wyswietla tylko na ekranie.
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
Awatar użytkownika
martini
Posty: 713
Rejestracja: 13 cze 2004, o 12:59
Lokalizacja: Szczawno Zdrój

Post autor: martini »

A ja mam tylko kicka 1.3 :wink: Ostatnio parę razy problem o którym pisałem sam się rozwiazał tz. wyświetlał co trzeba,ale wystarczyło wyłączyć CDTV i włączyć podobnie i już nie wyświetlała...nie sądze żeby to była wina złączy bo wszystko siedzi na swoim miejscu,nic nie jest naderwane,przecięte ipt. dbam o swoje skarby :wink: A tak pozatym to już mi nawet przestało przeszkadzać bo nabyłem ZAJ@$# CD Diory i cdki odpalam głównie na niej.


Aha mam pewną teorię ale nie wiem czy to możliwe i nawet nie chce mi się teraz tego sprawdzać,ale...jak mam podłączoną CDTV poprzez composite(chinch) to numer scieżki wyświetla mi się na ekranie a nie na wyświetlaczu(tak jak napisał Atalante),gdy ją odłączyłem od TV wyświetlanie przeskoczyło na wyświetlacz...no tak mi się wydaje(kumpel u którego wszystko jest ok nie ma jej podłączonej do TV i zawsze wszystko wyświetlane jest na CDTV). Możesprzęcicho to wykrywa...bo np. mój radeon gdy jest odłączony od TV sygnalizuje to w menu wyświetlania...

Jak się zbiorę to to sprawdzę w któryś dzień(jestem LEŃ :wink: )
Only Amiga makes it possible :wink: happy owner of A500!
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

To niewykluczone jest, sprawdze jak tam u mnie to dziala, jutro bede w domu (Ale niestety z dala od sieci :cry: )
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
kwaku85
Posty: 102
Rejestracja: 9 paź 2004, o 17:36

Post autor: kwaku85 »

No! Mam już opracowaną metodę na ten temat:
Jeżeli masz kickstartswitcha i zmienisz na kickstarta od innego kompa niż CDTV, wtedy od razu wyświtli Ci numer utworu, gdyż odtwarzacz pracuje wtedy jako zwykły odtwarzacz CD. Jednak jeśli jesteś na Kickstarcie z CDTV, to po włączeniu jednej z opcji w menu (tam gdzie na ekranie pojawiają się tylko przyciski), to wtedy znów pojawi się numer utworu. Jeśli jednak będziesz słuchał muzy przy wyświetlonym pełnym menu, Ami nie wyświetli numeru utworu. Tyle

A teraz pytanie z innej beczki- do czego służy ten przycisk CD/TV? czy jest włączony czy nie, nie widzę różnicy. Do czego on służy?
Awatar użytkownika
martini
Posty: 713
Rejestracja: 13 cze 2004, o 12:59
Lokalizacja: Szczawno Zdrój

Post autor: martini »

kwaku85 pisze:A teraz pytanie z innej beczki- do czego służy ten przycisk CD/TV? czy jest włączony czy nie, nie widzę różnicy. Do czego on służy?
Do CDTV możesz podłączyć kabel antenowy i obraz z anteny lub kablówki będzie przechodził właśnie przez CDTV(jak w video) do np TV.Wydaje mi się że dzięki temu przyciskowi możesz zmieniać wyświetlanie na TV obrazu z anteny lub z CDTV.
Only Amiga makes it possible :wink: happy owner of A500!
ODPOWIEDZ