Pomocy...

Dyskusje i pytania o prawdziwą Amigę, a konkretnie o sprzęt.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
111zenek
Posty: 4
Rejestracja: 2 gru 2004, o 18:21

Pomocy...

Post autor: 111zenek »

na wstepie witam,
kiedys z 10lat temu mialem A500 + o,5 ram + costam jeszcze....
teraz wraca na starosc nostaligia i chcialem kupic a600, bo mala i fajnie wyglada- a sluzyc ma tylko do gier i tv, do czego chyba swietnie sie nadaje.
z tego powodu mam pytanie:
- stacja dyskow, czy w razie jak padnie to od pieca da sie podlaczyc?
- a w przyszlosci czy HDD bedzie?

czytalem o kickstarcie (dal twardego minimum 37,300- prawda? - a do stacji od pieca tez?), ale od czasu mojej a500 niestety nie interesowalem sie amiga wiec mam tylko blade pojecie, a po 6 latac pracy na PC trudno mi sie przestawic tak szybko

znalazlem o kickastarcie

prosze o szybka pomoc bo mam upatrzona na allegro niedaleko mnie i wzialbym ja, tylko ta stacja mnie trzyma bo dyskietek w sklepie kupic nie mozna, a na hd pewie nie bedzie chciala nagrywac...

dzieki, i mam nadzieje ze mi sie uda

ps amiga a600 - niestety bez "HD"

a ile ma pamieci? 1 czy 2 MB?
Ostatnio zmieniony 5 gru 2004, o 19:47 przez 111zenek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

1. Od pieca da sie podlaczyc, stosujac prosta modyfikacje tasmy. Opisane jest to na stronie Norbiego. Mozesz to znalezc tez w starszych numerach Magazynu Amiga lub ACS. Nie pamietam jednak w ktorych.

2. O Kickstarcie i HDD bylo juz sporo na forum, poczytaj. Wnioski sa takie:
- 37.299 lub nizej. Nie da sie podlaczyc twardego dysku.
- 37.300 da sie podlaczyc twardy do 40mb (najprawdopodobniej, choc podobno chodza niektore twarde dyski o wiekszych pojemnosciach)
- 37.350 Mozna podlaczyc twardy dysk bez problemow.

Na dyskietkach HD normalna amigowa stacja nagrywa bez problemu, ale jedynie z podwojna gestoscia (880KB). Jesli w Amidze jest pecetowa stacja, wystarczy zalepic tasma klejaca dziurke w dyskietce, ta ktora stacja sprawdza czy dyskietka jest HD, czy nie.

To chyba na tyle, pozdrawiam.
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
111zenek
Posty: 4
Rejestracja: 2 gru 2004, o 18:21

Post autor: 111zenek »

Atalante pisze:1. Od pieca da sie podlaczyc, stosujac prosta modyfikacje tasmy. Opisane jest to na stronie Norbiego. Mozesz to znalezc tez w starszych numerach Magazynu Amiga lub ACS. Nie pamietam jednak w ktorych.

2. O Kickstarcie i HDD bylo juz sporo na forum, poczytaj. Wnioski sa takie:
- 37.299 lub nizej. Nie da sie podlaczyc twardego dysku.
- 37.300 da sie podlaczyc twardy do 40mb (najprawdopodobniej, choc podobno chodza niektore twarde dyski o wiekszych pojemnosciach)
- 37.350 Mozna podlaczyc twardy dysk bez problemow.

Na dyskietkach HD normalna amigowa stacja nagrywa bez problemu, ale jedynie z podwojna gestoscia (880KB). Jesli w Amidze jest pecetowa stacja, wystarczy zalepic tasma klejaca dziurke w dyskietce, ta ktora stacja sprawdza czy dyskietka jest HD, czy nie.

To chyba na tyle, pozdrawiam.
dzieki bardzo mi pomogles
a ile ma pamieci, i czy latwo rozszerzyc? bo chyba ma tylko 1MB i nie przeniose plikow .adf?
cos wiadomo o CD-ROMie?
amiga come back
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

Rozszerzyc mozna latwo do 2MB, wkladajac odpowiednie rozszerzenie "pod klapke", wiecej to raczej na karcie turbo (mozna dokladac na PCMCIA ale to hardcore). CD-Rom mozna podlaczyc. Osobiscie jednak radze dozbierac paredziesiat zlotych i kupic A1200 (szybszy procek EC020/14Mhz, od razu 2MB ramu, brak problemu z podlaczeniem HD, kosci AGA i przede wszystkim dostepnosc rozszerzen).
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
ODPOWIEDZ