Amiga1200 - Commodore a Amiga Tech.

Dyskusje i pytania o prawdziwą Amigę, a konkretnie o sprzęt.

Moderator: GTW

Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

Hmm, ciekawe. Zadnych przerobek na plycie, ani w stacji?
Szybki jesteś w eytowaniu postów
Bo myslalem, ze na chata wlazlemObrazek
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
Awatar użytkownika
Wirus
Moderator
Posty: 1777
Rejestracja: 24 gru 2003, o 14:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Wirus »

Atalante pisze:Hmm, ciekawe. Zadnych przerobek na plycie, ani w stacji?
Nigdy się nie przyglądałem tak dokładnie płycie, ale na pewno nie mam przerobionej taśmy. Wydaje mi się, że przeróbka jest potrzebna tylko do stacji pecetowych a ja mam amigową. No nie wiem, nie wiem
"Kiedy PC jest szybszy od amigi?
kiedy leci z mostu prosto do rzeki" ;)

Pinball Dreams - Rekordy
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

W Escommodorowej Amy juz jest firmowo pecetowa stacja i do niej jest skonstruowana plyta glowna, tak samo jak w normalnej Amidze nie dziala podlaczana stacja pecetowa, tak w escomowej nie powinna dzialac stacja Amigowa. Tak mnie sie wydaje.
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
Awatar użytkownika
DanielP
Posty: 178
Rejestracja: 5 paź 2004, o 12:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: DanielP »

A jak sie uzywa zewnetrznej stacji dyskietek, to z niej gierki sie wszystkie ładują ?

Wogole stacja zewnetrzna dziala prawidlowo w Amidze Escomowej ?

Bo skoro nie dziala stacja Amigowa wewnetrzna, to moze nie dziala i ta zewnetrzna ? Jak namieszali w sygnalach wewnetrznego flopa, to czemu mieli by nie namieszkac rowniez w sygnalach do flopa zewnetrzego...
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

Na szczescie stacja zewnetrzna dziala normalnie i mozna z niej zabootowac komputer, ale wybieranie stacji DF1: w early startup nie rozwiazuje sprawy bo gierki NDOSowe przewaznie odwoluja sie konkretnie do stacji df0: i jak przyjdzie w takiej gierce zmienic dyskietke to pojawia sie problem, no chyba, ze rozwiaze sie go sprzetowo instalujac sobie bootselector. Prosciej juz chyba dokonac drobnej przerobki pozwalajacej czytac NDOSy w standardowej pecetowej dfo:
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

Też kiedyś mialem A1200 z ESCOMu w wersji 2B i działała z Amigową stacją (wiem że stacja była Amigowa bo używałem jej też z A1200 z Commodore).

Do DanielP => Jak ktoś kupował sobie w tamtych czasach A1200 to nie po to żeby grać w NDOSowe badziewie a do bardziej zaawansowanych rzeczy (jak np wtedy kupiłem sobie A1200 żeby używać internetu - to był zestaw "A1200 Surfer" bo wcześniej miałem A600 a chciałem oglądać strony w 256kolorach).
A jeżeli ktoś chciał grać w NDOS to zostawał przy A600.
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

:shock: Wersje 2B plyty to mialem w Amidze Commodorowskiej. Hmmm, moze z poczatku Escom produkowal Amigi z normalna stacja?
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

Być może.
W każdym razie była to na 100% Ami z Escomu bo była kupiona w sklepie i nie była rozkręcana (miała też oczywiście ROM 3.1 i brak znaczka Commodore na obudowie)
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

A od nowosci byla z normalna Amigowa stacja?
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

Kupiłem ją jako nowy sprzęt (z pudełkiem i innymi bajerami) więc przypuszczam, że od nowosci była Amigowa stacja.
Chyba że sklep gdzie ją kupowałem zamieniał stacje-wykręcał pecetowe i wkładał Amigowe ale chyba byłoby to trochę bez sensu.
Zresztą Amiga nie miała przerobionego kabelka sygnałowego więc chyba płyta główna była dostosowana do tej właśnie stacji.
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

Hmm, ciekawe. Wychodzi na to, ze jednak pierwsze Amigi z Escomu byly, na Commodorowskich plytach. Ta, ktora mial moj kolega byla od nowosci z pecetowa stacja, miala nawet taka wkurzajaca diodke w srodku stacji.
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

A próbowałeś tę stację podłączyć do A1200 by Commodore?
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

Nie probowalem jej podlaczac do mojej Amy, ale ta stacja na bank byla pecetowa. Wkladalismy do tej Amigi stacje z mojego kompa, czyli normalna Amigowa, to nie chciala dzialac.
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

W tej mojej Ami stacja też miała diodę ale sprawdzałem i DZIAŁAŁA w A1200 z Commodore, dlatego wiem, że to była stacja Amigowa.
Szkoda, że już nie mam tego kompa bo z ciekawości sprawdziłbym dokładnie tę stację.
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

Tamta miala diode, w miejscu gdzie normalne stacje PC maja diodke na panelu, dzyndzel do sprawdzania dyskietek HD, przez co te dyskietki nie dzialac, trzeba im bylo zalepiac otworek i byla zdaje sie produkcji Samsunga, ale lapy sobie nie dam uciac, bo po prostu nie bardzo pamietam, kolacze mi sie tylko cos po glowie.
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
ODPOWIEDZ