Amiga1200 - Commodore a Amiga Tech.

Dyskusje i pytania o prawdziwą Amigę, a konkretnie o sprzęt.

Moderator: GTW

Awatar użytkownika
DanielP
Posty: 178
Rejestracja: 5 paź 2004, o 12:52
Lokalizacja: Warszawa

Amiga1200 - Commodore a Amiga Tech.

Post autor: DanielP »

Czym roznia sie Amigi 1200 wyprodukowane przez Commodore od tych wyprodukowanych przez Amiga Tech ? Z tego co wiem to cos "ulepszyli" ze stacjami dyskietek, ze nie mozna ich uzywac wymiennie (napedow, a nie dyskietek !). Sa jakies inne roznice ?
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

Z tego co pamietam te Escommodorowe A1200 mialy rom 3.1 i plyte glowna przystosowana do stacji PC, dlatego napedy nie byly wymienne z Amigowymi, mozna bylo zo to wlozyc sobie normalna stacje pecetowa. Minusem takiego rozwiazania bylo, ze standardowo taka Amiga nie czytala dyskietek NDOSowych, wymagalo to pewnej przerobki. Innych znaczacych roznic z tego co wiem, nie bylo.
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
Awatar użytkownika
DanielP
Posty: 178
Rejestracja: 5 paź 2004, o 12:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: DanielP »

Atalante pisze:Minusem takiego rozwiazania bylo, ze standardowo taka Amiga nie czytala dyskietek NDOSowych, wymagalo to pewnej przerobki.
Jakto nie czytala NDOSowych dyskietek ?
Wiec jak ludzie grali w gierki na takich Amigach ? :) hehe
Chyba ze masz na mysli stacje z PCta - montowaną we własnym zakresie.
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

No normalnie nie czytaly NDOSow. Trzeba bylo, albo przerobic Amy, albo sobie odpuscic czesc gierek. Stacje peshitowe byly montowane w tych amigach standardowo bo byly tansze niz Amigowe. W dyskietkach HD trzeba bylo tez zaklejac jedna dziurke. W poprzednim poscie napisalem, ze mozna do takiej Amy wlozyc sobie stacje pecetowa, chodzilo mi o to, ze w przypadku gdy standardowa nam padnie nie ma problemu z wlozeniem innej pecetowej bo jest taka sama.
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2020
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

DanielP pisze: Wiec jak ludzie grali w gierki na takich Amigach ? :) hehe
Chyba ze masz na mysli stacje z PCta - montowaną we własnym zakresie.
Wlasnie na takich stacjach dzialaly gierki NDOS.
Najlepiej testowac na gierkach TEAM17 - np.SuperFrog
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

Wlasnie na takich stacjach dzialaly gierki NDOS.
Najlepiej testowac na gierkach TEAM17 - np.SuperFrog
Jesli masz na mysli przerobke tasmy, taka jak opisales na swojej stronie, to sie zgodze. Niestety taka tasme mozna bylo zastosowac tylko w starszych Amigach by Commodore, w Escomowych juz niestety nie, bo tam stacje byly "firmowo" pecetowe.
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
Awatar użytkownika
DanielP
Posty: 178
Rejestracja: 5 paź 2004, o 12:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: DanielP »

Czyli kupowalo sie nowa Amige 1200 w sklepie... i nie dzialaly na niej gierki ?
Dobrze ja to rozumuje (bo troche mi sie juz pomieszalo) ? :)))

I w takiej NOWEJ Amidze mozna bylo dokonac przerobki, aby zagrac w gierki ? Kurde, ale wymyslili... nie dziwne ze Escom zdechł :D


A wlasciwie to czym sie rozni ROM 3.1 od 3.0 ?
Czy zmiany sa az tak kolosalnie wielkie, ze nowe systemy (3.5, 3.9) nie chca chodzic z 3.0 ?
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

Dobrze rozumujesz, z tymi gierkami nie bylo az tak fatalnie, bo nie wszystkie to NDOSy. Jak ktos chcial sobie pograc w takowe to albo przerabial we wlasnym zakresie, albo oddawal do serwisu, wtedy jeszcze bylo takich sporo. Zmiany w ROMie nie sa az tak wielkie, ot po prostu troche bibliotek w nowych wersjach, lepsze wsparcie dla kart GFX, z tego co wiem system 3.5 oraz 3.9 wymagaja jednak romu 3.1. Jakie dokladnie zmiany zostaly dokonane wolalbym, zeby sie wypowiedzial ktos bardziej zaznajomiony z tematem.
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
Awatar użytkownika
DanielP
Posty: 178
Rejestracja: 5 paź 2004, o 12:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: DanielP »

Czyli najlepiej to bylo miec dwie Amigi (jedna Commodore, druga Escomu) i zrobiec "dwa w jednym" :D Wtedy mialo sie Amige w "najlepszej wersji" :D
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

Najlepiej to bylo miec Amy by Commodore z plyta najlepiej 2B i wsadzic do niej rom 3.1.
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
Awatar użytkownika
Wirus
Moderator
Posty: 1777
Rejestracja: 24 gru 2003, o 14:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Wirus »

Atalante pisze:Niestety taka tasme mozna bylo zastosowac tylko w starszych Amigach by Commodore, w Escomowych juz niestety nie, bo tam stacje byly "firmowo" pecetowe.
Niekoniecznie. Przecież na stronie norbiego w artykule są 2 schematy. Jeden dla amig commodore a drugi dla escom, więc w escomowskich też można przerabiać taśmy. Ja mam amige escomowska, ale włożoną stacje amigową. Nie wiem czy tak była oryginalnie, ale w takim stanie kupiłem.
"Kiedy PC jest szybszy od amigi?
kiedy leci z mostu prosto do rzeki" ;)

Pinball Dreams - Rekordy
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

Alez wszystko sie zgadza, W Amigach Commodorowskich potrzebna byla przerobka tasmy, zeby moc podlaczyc stacje pecetowa. W Amigach Escomowych potrzebna byla przerobka, zeby byly widziane dyskietki NDOS, w tym artykule jest napisane, ze trzeba w tym celu doprowadzic sygnal ready z gniazda zewnetrznej stacji dyskow. Jak masz wpieta Amigowa stacje?
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
Awatar użytkownika
Wirus
Moderator
Posty: 1777
Rejestracja: 24 gru 2003, o 14:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Wirus »

Atalante pisze:Jak masz wpieta Amigowa stacje?
jak jak? :) Normalnie, bez przeróbki. Chociaż muszę sobie sprawić stacje pecetową bo ta już niestety wysiada ze starości :)


Edit
Szybki jesteś w eytowaniu postów ;)
"Kiedy PC jest szybszy od amigi?
kiedy leci z mostu prosto do rzeki" ;)

Pinball Dreams - Rekordy
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

:shock: Dziwne, kolega mial kiedys Amige Escomowa, jeszcze bylismy wtedy leszczami i nie wiedzielismy dlaczego nie czyta niektorych gierek, przekladalismy stacje z mojej Amy i nie chciala dzialac. Na pewno masz Escomowa plyte glowna?
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
Awatar użytkownika
Wirus
Moderator
Posty: 1777
Rejestracja: 24 gru 2003, o 14:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Wirus »

na pewno ;)
"Kiedy PC jest szybszy od amigi?
kiedy leci z mostu prosto do rzeki" ;)

Pinball Dreams - Rekordy
ODPOWIEDZ