A600 i hdd pomocy

Dyskusje i pytania o prawdziwą Amigę, a konkretnie o sprzęt.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
dominiq
Posty: 3
Rejestracja: 15 sie 2004, o 19:27
Lokalizacja: Kraków

A600 i hdd pomocy

Post autor: dominiq »

Witam

poasiadam A600 + dysk na perzejsciu z 2.5 na 3.5

i tyle. Nie mam Workbench na dyskietkach i w tym moj problem !!

ma ktos pomysl jak moge przeniesc pliki adf na Amisie z tym co mam ??

prubowalem podpiac czysty dysk bez partycji do PC i pod winUAE go odpalic, ale mi go nie widzi

POMOCY (chce pograc na Amisi a nie na emulatorkach PC-towych)

Pozdro
Dominiq
Awatar użytkownika
shg
Posty: 38
Rejestracja: 10 sie 2004, o 15:20
Lokalizacja: KK(K?)
Kontakt:

Post autor: shg »

WinUAE podobno w najnowszej wersji potrafi obsługiwać amigowe dyski, ale tylko pod win 2k i XP. Nie wiem czy to jest pełna obsługa, czy tylko odczyt, ale raczej pełna, bo tam coś pisało o formatowaniu i partycjonowaniu z poziomu emulatora.

Jest jeszcze Linux, ale tam da się chyba tylo odczytywać, przynajmniej tak wyglądała sytuacja jak wyszedł RedHat 8.0. Trochę czasu już minęło, więc może już się coś zmieniło.

A na tym dysku coś masz?

Inne wyjście, to instytucja zwana "Zaprzyjaźniony Amigowiec" :D , niestety coraz ich mniej :(
dominiq
Posty: 3
Rejestracja: 15 sie 2004, o 19:27
Lokalizacja: Kraków

zapryjzniony...

Post autor: dominiq »

... no wlasnie nie mam nikogo co by mial Amisie i tym problem, podobno wlasnie da sie sformatowac dyski pod winaue ale nie widzi mi go:

odpalam win UAE i wlasnie niewiem jak ten dysk sformatowac, daje "Add
Harddrive" , ale wyskakuje mi: "No Amiga formatted or completely empty
harddrives detected." a podpiolem specjalnie 2 dodatkowe dyski, 1 z nich
nawet 2.5" i nic, usunolem calkowicie z nich partycje windowsowe i tez nic,
to samo.

Pliz, Pomocy
i z gory THX za pomoc
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2020
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Awatar użytkownika
shg
Posty: 38
Rejestracja: 10 sie 2004, o 15:20
Lokalizacja: KK(K?)
Kontakt:

Post autor: shg »

Sprawdziłem, pod linuxem da się już odczytywać i zapisywać na amigowe dyski, ale dalej nie wiem co z formatowaniem i podziałem na partycje. Nie przetestowałem tego w praktyce, bo nie udało mi się skompilować jądra (a właściwie to się udało, ale wiesza się zaraz po starcie).

A dało by się ten trick z WinUAE uruchomić na win98SE? Przenoszę duuuużo danych i nawet kabel równoległy to dla mnie za mało :D
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2020
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Shg podlacz CDRW do Amigi i nagraj plytke z tymi danymi.
Win98 wykasuje Ci RDB z dysku amigowego jak go podlaczysz do peceta, wiec nie ryzykuj
Awatar użytkownika
shg
Posty: 38
Rejestracja: 10 sie 2004, o 15:20
Lokalizacja: KK(K?)
Kontakt:

Post autor: shg »

norbi pisze:Shg podlacz CDRW do Amigi i nagraj plytke z tymi danymi.
Tak pięknie i kolorowo było do momentu, gdy mi się soczewka w laserze stopiła :D . LG sux. No ale kilka GB tak przeniosłem :D
norbi pisze:Win98 wykasuje Ci RDB z dysku amigowego jak go podlaczysz do peceta, wiec nie ryzykuj
Linux też próbował, na szczęście nie jest to system w którym użytkownik dowiaduje się o wszystkim ostatni i grzecznie zapytał, czy można :D . Niestety zmuszony byłem odmówić. :D
Czytałem coś o tym kasowaniu RDB przez win98 (chyba przy okazji zapoznawania się z affs pod linuchem).
Ale mam patent jak to obejść.
Na Ami zapisuję sobie RDB na dyskietkę, przenosze to na win i spod winuae zapisuję RDB spowrotem na dysk.
Tylko pytanie, czy obsługa amigowego dysku pod winuae zadziała w ogóle na win98? (pomijając fakt skasowania RDB)
W sumie to mam twardego 240MB, mogę zaryzykować utratę danych, bo na drugim hd-ku (8GB) mam jego backup :D, tylko nie wiem, czy warto, bo jak się coś posypie, to kopiowanie spowrotem potrwa duuuużo czasu (mnóstwo małych plików).
ODPOWIEDZ