Wudu tszy a Amiga 1200 ;)

Dyskusje i pytania o prawdziwą Amigę, a konkretnie o sprzęt.

Moderator: GTW

Awatar użytkownika
martini
Posty: 713
Rejestracja: 13 cze 2004, o 12:59
Lokalizacja: Szczawno Zdrój

Wudu tszy a Amiga 1200 ;)

Post autor: martini »

Z tego co się orientuję do Ami można podpiąć tą kartę,no ale potrzebny byłby slot PCI,a tego standardowo A1200 chyba nie posiada...
Bo mam tą kartę i tak się zastanawiam że gdybym miał 1200 to nie potrzebowałbym scandoublera aby podłączyć ją do monitora(na starych grach mi nie zależy),tylko co ze slotami PCI :?:
Co wyszło by taniej jakaś karta rozszerzeń z PCI czy scandoubler :?:
Nie orientuję się za bardzo w tym temacie,więc proszę o radę.
Only Amiga makes it possible :wink: happy owner of A500!
Awatar użytkownika
Wirus
Moderator
Posty: 1777
Rejestracja: 24 gru 2003, o 14:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Wirus »

a więc tak. Ciężko porównywać tutaj scandoubler z kartą ze slotami pci. Scandoublery służą do tego, aby monitor od pc wyświetlał bez problemów wszystkie rozdzielczości amigi. Bez scandoublera są problemy. A karta ze slotami pci (dajmy na to mediator) nic nie da. Musiałbyś do niej podłączyć jakąś karte graficzną i wtedy pełni rolę scandoublera, ale dodatkowo masz wypas grafę na amidze.

Jeżeli napisałem coś źle to proszę o sprostowanie
"Kiedy PC jest szybszy od amigi?
kiedy leci z mostu prosto do rzeki" ;)

Pinball Dreams - Rekordy
Awatar użytkownika
martini
Posty: 713
Rejestracja: 13 cze 2004, o 12:59
Lokalizacja: Szczawno Zdrój

Post autor: martini »

Chodziło mi o podłączenie karty Voodoo 3 poprzez slot pci. I o to co wyjdzie taniej scandoubler czy sloty pci(voodoo mam).
Only Amiga makes it possible :wink: happy owner of A500!
Awatar użytkownika
Wirus
Moderator
Posty: 1777
Rejestracja: 24 gru 2003, o 14:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Wirus »

heh, to zależy jaka karta i jaki scandoubler ;) Małe rozeznanie masz tutaj no i pozostaje obserwacja cen na allegro
"Kiedy PC jest szybszy od amigi?
kiedy leci z mostu prosto do rzeki" ;)

Pinball Dreams - Rekordy
Awatar użytkownika
martini
Posty: 713
Rejestracja: 13 cze 2004, o 12:59
Lokalizacja: Szczawno Zdrój

Post autor: martini »

Ooo ciekawa strona - to wiele rozwiązuje,dzięki bardzo!
Only Amiga makes it possible :wink: happy owner of A500!
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2020
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Aby Mediator zadzial musisz miec przynajmniej 68030 i 8MB.
Jeśli nie zalezy Ci na starych gierkach, to zamiast kupowac scandoubler, zrób sobie kabel RGB->VGA i uzywając DBLPAL lub innego podobnego sterownika uzyskasz 640x512 (i wiecej) nointerlace pod Workbenchem.
Mając scandoubler nadal bedziesz mial przy 640x512 interlace.
Plus scandoublera to, to ze na monitorze VGA bedzie mógł wszystko robic, tak jakby bylby to monitor PAL.
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

A moze lepiej zainwestowac od razu w A4000 i miec od razu porzadny komputer z Zorro III, niz inwestowac kase w A1200 i mediatora. Takie jest moje zdanie, jakos nie mam zaufania do takich protez, w swojej A1200 mialem nalozone sloty zorro II i blizzarda 060 i mialem z tym troche problemow.
Awatar użytkownika
martini
Posty: 713
Rejestracja: 13 cze 2004, o 12:59
Lokalizacja: Szczawno Zdrój

Post autor: martini »

Ależ z chęcią bym przyjął 4000 :wink: tylko że tą 1200 mogę mieć nieźle rozbudowaną i za nie duże pieniądze(ale to jeszcze długa droga)...
Only Amiga makes it possible :wink: happy owner of A500!
Awatar użytkownika
DanielP
Posty: 178
Rejestracja: 5 paź 2004, o 12:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: DanielP »

A jesli masz w PCcie karte TV to mozesz puscic obraz z Amigi przez nia wlasnie. Podlacza sie jedynie wejscie kompozytowe Amigi z wejsciem Video na karcie TV. I juz !!!

Oczywiscie obraz jest "telewizyjnej" jakosci, ale do gierek zrecznosciowych w zupelnosci wystarczy :) A zaleta jest to, ze jednoczesnie mozna pracowac i na PC i na Amidze, mozna odpalic obraz z Amigi w okienku i np. przegrywac dane przez nullmodem, a jednoczesnie serfowac sobie po internecie.
Ja tak wlasnie robie od kilku dni i jestem naprawde "happy".
Amos
Posty: 1071
Rejestracja: 22 lip 2004, o 19:01
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Amos »

Co z tego że ma ją w kompie? Przecież jemu chodzi żeby podłączyć Vudu Czi do Amigi a nie do TV Tunera amigi....

Następnym razem uważniej czytaj :wink:
Awatar użytkownika
Wirus
Moderator
Posty: 1777
Rejestracja: 24 gru 2003, o 14:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Wirus »

Ja mam 2 monitory obok siebie. Jeden do ami, drugi do pc i też jestem "happy" i też moge robić i tu i tu jednocześnie. I mam bardzo dobrą jakość. Martini też z pewnością będzie chciał mieć bardzo dobrą jakość bo wkońcu woodoo3 chce podłączyć, ale odbiegamy troszke od tematu. Wszelkie luźne dyskusje, zapraszam do hydeparku.
"Kiedy PC jest szybszy od amigi?
kiedy leci z mostu prosto do rzeki" ;)

Pinball Dreams - Rekordy
Awatar użytkownika
martini
Posty: 713
Rejestracja: 13 cze 2004, o 12:59
Lokalizacja: Szczawno Zdrój

Post autor: martini »

Pozwolę sobie jeszcze odpowiedzieć - mam tuner w piecu i podłączałem w ten sposób CDTV - makabra!Grać się może da ale ja tej 1200 nie kupuję do grania bo mam CDTV i UAE :wink:
Interesuję się szeroko pojętym filmowaniem - a że posiadam kamerę analogową to 1200 nada się idealnie - bo ta którą chcę kupić była używana właśnie w tej branży i pod jej kątem była składana.A że na takiej Amisi można robić wiele innych rzeczy,to już inna sprawa.

Podłączenie do tunera ma jeszcze jedną wadę - Ami i piec muszą być włączone,a u mnie już chodzi piec,wieża Technicsa na 60W kolumnach,wzmacniach Diory na 200W-owych Tonsilach i czasem jeszcze dorzucam do tego wzmacniacz Unitry na 25W - bo cholernie lubię dżwięk głośny i przestrzenny :wink: I jak bym do tego odpalił jeszcze Ami to albo by mi instalację sfajczyło albo by mnie z chaty wywalili :wink:

Najbardziej pasowało by mi rozwiązanie jakie zastosował Wirus ale ani nie mam miejsca na drugi monitor ani pieniędzy na jego zakup.

Ale ja tu narzekam a Ami jeszcze nie mam :wink: Jak ją będe miał to napewno się odezwę z tysiącem problemów(Hi Wirus 8) )
Only Amiga makes it possible :wink: happy owner of A500!
Awatar użytkownika
DanielP
Posty: 178
Rejestracja: 5 paź 2004, o 12:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: DanielP »

Bez przesady, Ami tak duzo pradu nie ciagnie - szczegolnie w porownaniu do wypasionego pieca z P4 lub Athlonem i silnym GeForcem lub ATI :D

Ja na drugi monitor tez nie mam miejsca na biurku, wiec to rozwiazanie zdecydowanie odpada. Chociaz jest najlepsze !

Jak chce miec "2 w 1" to odpalam przez tuner, a jak chce miec dobry obraz, to uzywam scandoublera. Mysle ze jego koszt bedzie nizszy niz dokupienie mediatora. A szczegolnie jesli masz Ami w typowej obudowie (nie Tower).
Choc z punktu widzenie technicznego, jesli masz ochote miec wypasiona Amige, to podlaczenie "Łódu" jest najkozystniejsze. Bedziesz mial mocna maszyne !
Awatar użytkownika
martini
Posty: 713
Rejestracja: 13 cze 2004, o 12:59
Lokalizacja: Szczawno Zdrój

Post autor: martini »

Ano tak wudu dałoby radę tymbardziej że mogę ją mieć od kumpla za darmo ale koszt mediatora odpycha mnie na odległość.Zdecydowanie wolę scandoubler i stare dobre AGA.
Tak czy siak występuje jeszcze prolem rozgałęzienia 2 kompy->monitor
Z tego co zapodał mi norbi wychodzi że taką zabaweczkę można mieć za 60zł ale jednocześnie napisał że w tym przedziale cenowym to obraz nie będzie najlepszy...
Pozdrawiam
Only Amiga makes it possible :wink: happy owner of A500!
Awatar użytkownika
DanielP
Posty: 178
Rejestracja: 5 paź 2004, o 12:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: DanielP »

Zależy co znaczy "nienajlepszy obraz".
Bo "nienajlepszy" to jest też i przez tuner TV :)

Ale po woli robi się już prawie 300 zl.
Scandoubler około 200 zł , przełącznik od 60 zł w górę...

Najtaniej jest kupić monitor do Ami - na allegro już za kilkadziesiąt zł :)
Niedawno mieli Siemensa Multiscana za 60 zł.

A cena Mediatora to jaki rząd wielkości ?
ODPOWIEDZ