Karty Turbo

Dyskusje i pytania o prawdziwą Amigę, a konkretnie o sprzęt.

Moderator: GTW

Awatar użytkownika
DanielP
Posty: 178
Rejestracja: 5 paź 2004, o 12:52
Lokalizacja: Warszawa

Karty Turbo

Post autor: DanielP »

Czy sa jakies gierki, ktore wymagaja kart turbo albo szybszego procesora niz ten w typowej Amidze ?

Jaka karta Turbo (chodzi o jej procesor) umozliwi juz odegranie mp3'ki na Amidze ? Motorolka 040 wystarczy, czy to jeszcze za wolno ?
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

Takich gierek bylo sporo, chociazby Napalm czy Doom, ale pograc w wypasione gierki to lepiej na PC, na Amy preferuje stare, sprawdzone platformowki :)

Co do mp3 to jak sie ktos uprze to i na 030 mozna odtwarzac, chociaz to masakra. Mialem 040/33Mhz i dalo sie sluchac, ale naprawde dobra jakosc dawal mi dopiero procesor 060 i SPlayer, dalo sie nawet pracowac w tle, co przy 040 bylo uciazliwe.
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

No to pytanie jest już dziwne. Czy myślisz, że Amiga zaczyna się na 68000 a kończy na 68020?! Jest pełno takich gierek!!! Do niektórych to i PPC+akcelerator3D nie starcza.
mp3 można słuchać nawet na 030/50MHz w najniższej jakości.
W najwyższej "ze wszystkimi bajerami" typu podbicie basów konieczna jest 060/50MHz a jeżeli jeszcze w czasie słuchania mp3 chcesz coś poważnego robić na komputerze to musisz mieć PPC.

Amiga też dobrze obie radzi z "wypasionymi" grami ale trzeba mieć odpowiedni sprzęt - nikt nie uruchamia WarcraftIII na 486.
Jeżeli uważasz Doom za wypasioną grę to się chyba nie rozumiemy bo dla mnie wypasione gry zaczynają się od "Wipeout" i "NightLong" w górę.
A jak ktoś chce pograć w najlepsze gry to pecet też się do niczego nie nadaje - jedynym rozwiązaniem jest Playstation2.
Ostatnio zmieniony 7 paź 2004, o 14:55 przez amigafan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
DanielP
Posty: 178
Rejestracja: 5 paź 2004, o 12:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: DanielP »

Wlasnie mysle podobnie. Ami jest gites dla starych gierek.

W najnowsze "Far Kraje" czy "Dumy Trzy" to juz trzeba miec PC i to mocno wypasionego. Amige rozbudowac do takiego poziomu, to nie lada wydatek - o ile wogole sie da (chyba nie da, jak sie myle to niech mnie ktos uswiadomi).

Pamietam ze za czasów PC 486/100 Mhz mp3'ki tez sie dlawily.
Dopiero Pentium umozliwial sensowne sluchanie.
A przeciez to "aż" 100 Mhz ! Karta o takiej predkosci do Ami to juz "kupa szmalcu".
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

Procesory Motoroli i grzejniki intela to zupełnie inne konstrukcje - 060/50 jest szybsza od 486/100 więc proste porównywanie MHz jest tu całkowicie bez sensu.

Mylisz się - Amigę można rozbudować do takiego poziomu.
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

Jeżeli uważasz Doom za wypasioną grę to się chyba nie rozumiemy bo dla mnie wypasione gry zaczynają się od "Wipeout" i "NightLong" w górę.
Masz racje, nie rozumiemy sie, mowie o gierkach na normalna Amy z dopalkiem jaka ma wiekszosc ludzi, a nie o gierkach, ktore chodza raptem na kilku lub kilkunastu Amigach w Polsce do ktorych nie podchodzi sie ponizej szybkiego PPC (najlepiej 604) i CVisionPPC.
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
Awatar użytkownika
DanielP
Posty: 178
Rejestracja: 5 paź 2004, o 12:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: DanielP »

amigafan pisze:Procesory Motoroli i grzejniki intela to zupełnie inne konstrukcje - 060/50 jest szybsza od 486/100 więc proste porównywanie MHz jest tu całkowicie bez sensu.

Mylisz się - Amigę można rozbudować do takiego poziomu.
Ja nie napisalem, ze nie mozna, tylko ze to KOSZTUJE.
Prosze czytac uwaznie :)
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

Atalante pisze:Masz racje, nie rozumiemy sie, mowie o gierkach na normalna Amy a nie o gierkach, ktore chodza raptem na kilku lub kilkunastu Amigach w Polsce do ktorych nie podchodzi sie ponizej szybkiego PPC (najlepiej 604) i CVisionPPC.
I tu się mylisz bo właśnie większość ludzi ma praktycznie tylko takie Amigi tzn normalne komputery na których można coś robić.
Kilkoro ludzi w Polsce ma właśnie nie rozbudowane Amigi.
Ja używam Ami do pracy nauki i zabawy i jest to mój jedyny komputer w domu (doskonale obchodzę się bez peceta), a Ty umniejszasz Amigę do takiego lepszego atari do grania na telewizorze. W takim razie zostań przy A500 z 1MB no bo po co coś lepszego.
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

Kilkoro ludzi w Polsce ma właśnie nie rozbudowane Amigi.
:shock: Powiedz mi co zapodajesz, bo ja tez chce :lol:
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

Atalante pisze:Powiedz mi co zapodajesz
Lepiej zostań przy swojej A500 :twisted:
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

Konkretnie dwoch A500, CDTV i dwoch A3000 8)
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

Atalante pisze:Konkretnie dwoch A500, CDTV i dwoch A3000 8)
Ja tam wolę swoje A4000T, A4000D i A3000 (wszystkie nieźle dopalone) 8)
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

Pogratulowac sprzetu, ale wiesz, nie kazdego stac na takie wypasy. 95% luda interesujacego sie Amiga ma po prostu mniej lub bardziej dopalone A1200, raczej rzadko z karta graficzna i PPC, a jesli juz, to 603/160 i 040/25. A niektorzy jada wciaz na leciwych A500 i A600. Znam to, bo przez wszystkie te etapy przechodzilem. Mialem A600, ktora rozszerzylem do 2 mega (galy mi z orbit wychodzily z jakimi sprzetami ludzie wtedy na party przyjezdzali), potem przyszla kolej na A1200, dopalka najpierw 040, a potem 060. Teraz mam inne sprzety, ale na wszystkie musialem ciezko ciulac kase.


Zreszta, kasztanimy temat, nie o to chodzilo Danielowi.
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
Awatar użytkownika
DanielP
Posty: 178
Rejestracja: 5 paź 2004, o 12:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: DanielP »

Atalante pisze:Zreszta, kasztanimy temat, nie o to chodzilo Danielowi.
Spoko, nic nie zkaszaniliscie :)
Lubie sobie pogadac na "tematy pokrewne".

I wiadomo ze lepsza Amiga 4000 od 1200 z dopalka. Tutaj chyba nikogo nie trzeba przekonywac ? :) Po co ludzie wkladali A1200 w obudowy Tower ? Bo chcieli miec namiastke A3000/4000, ale za duzo mniejsze pieniadze.
Amiga nigdy nie byla tania - dlatego przegrala walke z PCtami.

Ale osobiscie A4000 (a nawet 3000) sobie nie kupie, bo to juz za droga impreza i za duzo miejsca zajmuje. A wiadomo, ze jeszcze chcialbym ja poulepszac...

Zajmuje sie Amigami w celach hobbystycznych, po prostu lubie te komputerki. Ale nie bede nikomu udowadnial wyzszosci Amigi nad Pecetem, bo nie o to tu chodzi. Standardem w pracy, firmie jest "blaszak z windoza" i nic sie na to nie poradzi, czy tego chcemy czy nie :D
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

Swiete slowa. W tej chwili Amiga to niestety tylko hobby. No chyba, ze ktos sie zajmuje montazem video, bo tutaj Amiga wciaz niejedno moze pokazac.
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
ODPOWIEDZ