CD w Amidze

Dyskusje i pytania o prawdziwą Amigę, a konkretnie o sprzęt.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DanielP
Posty: 178
Rejestracja: 5 paź 2004, o 12:52
Lokalizacja: Warszawa

CD w Amidze

Post autor: DanielP »

Czy da sie jakos w prosty sposob podpiac CD do standardowej Amigi 1200 ?
Jakie musze miec kabelki i urzadzenia (procz napedu CD oczywiscie) ?
Skad mam podpiac kabel sygnalowy i zasilanie ? Rozumiem, ze potrzeba bedzie jakis przejsciowek, ale jakich ?
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

Sprawa wyglada podobnie jak z podpieciem twardego 3,5'' Bedziesz potrzebowal przejsciowki z 2,5 na 3,5'', najlepiej takiej z rozdzieleniem na 2 kable czyli 4 urzadzenia.Zasilanie mozna doprowadzic z gniazda zasilania stacji dyskietek, ale nie polecam tego, CD pozera sporo pradu, wiec moga sie pojawic spadki napiecia powodujace rozne sprzetowa anomalie, jak np resety czy wylaczanie twardego dysku, w skrajnym wypadku moze to doprowadzic do spalenia plyty glownej. Najlepiej zasilanie CD jak i komputera doprowadzic z zasilacza PC, wyprowadzic tasme do CD na zewnatrz obudowy przez wyciety, plaski otwor z lewej strony Amy. Pozostanie tylko zainstalowac oprogramowanie i cieszyc sie z porzadnego kompa :)


Byly tez patenty z podlaczeniem cd przez zlacze PCMCIA, ale to raczej bedzie trudne do dostania. Na pewno wiecej informacji o takich sposobach podlaczania znajdziesz na www.amiga-hardware.com
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
Awatar użytkownika
DanielP
Posty: 178
Rejestracja: 5 paź 2004, o 12:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: DanielP »

Czyli nie jest to takie znowu "hop siup", bez uzycia srubokreta i mlotka sie nie obejdzie ;) Zasilacz mam 420 W, mysle ze wystarczy :D ha ha ha
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2020
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Jak masz juz dysk 3.5 calowy w Ami to sprawa jest prostsza.
Podpinasz cdrom to tego samego kabla co HDD, zasilanie bierzesz albo z rozdzielacza (ktorego musisz sam sobie zrobic, albo zdobyc).
Oczywiscie CDROM bedzie na zewnatrz
Jesli chcesz upchac CDROM, czy nawet nagrywarke DVD do srodka Amigi to tez jest to mozliwe.
Popatrz TU
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

Wbrew pozorom, az takie skomplikowane to nie jest, wystarczy troche checi. Wystarczy i zwykla 150W AT, z przerobiona wtyczka zasilajaca plyte glowna na Amigowa. Taka przelotke na 4 urzadzenia IDE gdzies jeszcze w domu mam, z jednym wyjsciem na twardy dysk 2,5'' i z drugim na CD lub twardy 3,5''.
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
Awatar użytkownika
AlaN
Posty: 524
Rejestracja: 21 wrz 2004, o 20:51
Lokalizacja: 52°30'N-17°00'E

Post autor: AlaN »

norbi pisze:...Jesli chcesz upchac CDROM, czy nawet nagrywarke DVD do srodka Amigi to tez jest to mozliwe. Popatrz TU...
Jak podałeś, jest to świetny sposób zamocowania wewnątrz CeDeka. U siebie własnie w ciągu kilku dni to zrobiłem, czekam teraz tylko na dostawę z e-bay'a przejściówki z laptopowego CD na 40pin. Wtedy tylko plug-in i można szaleć. Będzie zrobione, wrzucę gdzies fotki i dam znać gdzie toto ogladać.
Temat ciągnę na "tweak.pl" (ps.'Kemot') , gdzie chyba Ty właśnie podesłałeś ten link na czyjeś pytanie o to, prawda? Jeśli tak, to Dzięki - własnie z niego skorzystałem :) .
Pozdrawiam - AlaN
Amiga600 (KS-37.300 i 34.5), HD-1.2GB, karty S-RAM na PCMCIA
Awatar użytkownika
Wirus
Moderator
Posty: 1777
Rejestracja: 24 gru 2003, o 14:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Wirus »

no proszę, gdziekolwiek są problemy amigowe, norbi jest zawsze na miejscu ;) Pewnie troche tych forum zwiedzasz.
Szkoda, że tylko laptopowe cdeki wchodzą. To i tak dobrze bo na pewno konstruktorzy amigi nie przewidzieli w planach takich opcji.
"Kiedy PC jest szybszy od amigi?
kiedy leci z mostu prosto do rzeki" ;)

Pinball Dreams - Rekordy
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2020
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Tak sie jakos składa ze to własnie Ja :)
Im wiecej forum, tym wiecej zadowolonych amigowców.
Czekamy na zdjęcia.
Mozliwe, ze tez cos takiego zdzialam, moze nawet z DVD
ODPOWIEDZ