Zakup monitora

Dyskusje i pytania o prawdziwą Amigę, a konkretnie o sprzęt.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
bratpit
Posty: 4
Rejestracja: 20 paź 2004, o 14:45

Zakup monitora

Post autor: bratpit »

Witam!

Zamierzam kupic monitor do Amigi i zastanawiam sie czy brac standardowy Commodore 1084 czy tez multisynca M1438?

Nie wiem po ile moga chodzic monitory multisync -- ile sa warte?
Gdybym mial multisynca to moglbym w systemie uzywac rozdzielczosci bez przeplotu -- czy dobrze mysle?
Pozdrawiam,
Pit
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

Zalezy do jakiej Amigi i do jakich zastosowan, jak masz rozbudowana A1200 i uzywasz jej do zabawy i do pracy to polecalbym Multisynca. Pracuje w czezstotliwosciach PALowskich wiec mozna na nim pograc i poogladac demka, a w systemie uruchamiasz tryb DblPal i cieszysz sie wysoka rozdzialka bez interlace'u. Nie wiem ile w tej chwili taki monitor moze byc warty, ale zawsze mozna sprawdzic na Allegro po ile chodza. Pozdrawiam.
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
bratpit
Posty: 4
Rejestracja: 20 paź 2004, o 14:45

Post autor: bratpit »

Na razie nie mam zadnej Amigi i tak sie rozgladam co ludzie sprzedaja, bo sam nie wiem co kupic. Na pewno minimum to A1200 z jakim rozszerzeniem ram... A4000 bywa rzadko, chociaz ostatnio bylo na allegro, tyle ze aukcje usuneli.

Gdzie jeszcze mozna porozgladac sie za Amigami poza allegro?
Pozdrawiam,
Pit
Awatar użytkownika
DanielP
Posty: 178
Rejestracja: 5 paź 2004, o 12:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: DanielP »

Na Allegro monitory M1438 sprzedaja sie w granicach 150 - 200 zl.

Zwykle 1084 sa o polowe tansze, a czesto sprzedajacy dodaja taki monitor prawie gratis jako wyposazenie dodatkowe Amigi.

Kilka dni temu ktos sprzedawal na Allegro multisynca firmowanego przez Siemensa za 60 zl. Jakbym mial miejsce na biurku to sam bym go kupil :)
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

Jesli minimum to A1200 z rozszerzeniem to tym bardziej polecam multisynca. Jak zakupisz wypasa A4000 z karta GFX to multisync tez Ci przestanie wystarczac :D
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
Awatar użytkownika
DanielP
Posty: 178
Rejestracja: 5 paź 2004, o 12:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: DanielP »

A do A4000 to jakie sie monitory podlacza ?
Tylko nie mow, ze takie od PCta :) hehe
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

Wlasnie pecetowe, do A4000 nawet firmowo przejsciowka jest dolaczona. Poza tym jak do kazdej innej Amigi, pasuja monitory Palowskie.
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
ODPOWIEDZ