Jak podłaczyc hdd do amigi w jezyku dla laika?

Dyskusje i pytania o prawdziwą Amigę, a konkretnie o sprzęt.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
kaczus
Posty: 6
Rejestracja: 15 lis 2004, o 10:13

Jak podłaczyc hdd do amigi w jezyku dla laika?

Post autor: kaczus »

Znalazłem w szafie amige 1200 ,kupilem hdd 1.2G przejsciowke 2,5 na 3,5 ,zasilanie podlaczylem z gniazda stacji dyskow a tasme podpiolem z lewej czesci nagiej amigi czy tak to ma wygladac?Po wlaczeniu amisi wyskakuje mi kikstart i niewiem co dalej ,wkladam workbencha 3.0 i tez nie moge znalezc hdd czy musze wejsc do (niepamietam chyba to bylo cos jak bios w pc)Tylko ze to wlaczalo sie myszka a ja mam tylko przejsciówke i pc mysze ktora nie przejawia objaw zycia.Podpinalem hdd do pc brata hdd zostal sformatowany na fat16 przeciagniety workbench 31 ale to wszystko lipa.Mozecie opisac mi jak najdokladniej jak sie do tego zabrac.Jak zrobic pliko partycje,czy moge podpiac dysk amigi pod pc i tam go przygotowac poczym podpiac pod amisie?Prosze o pomoc :( .
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

Musisz miec dyskietke Install, a na niej program HDToolbox. Na poczatek proponuje sie zapoznac z tematem:

viewtopic.php?t=1397
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
Awatar użytkownika
Wirus
Moderator
Posty: 1777
Rejestracja: 24 gru 2003, o 14:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Wirus »

w dziale pliki=>emulatory znajdziesz poradnik w którym instalacja dysku twardego jest krok po kroku pokazana. Myślę, że nie będziesz miał z tym problemów.
"Kiedy PC jest szybszy od amigi?
kiedy leci z mostu prosto do rzeki" ;)

Pinball Dreams - Rekordy
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2020
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Program do formatowania dysków HDInst znajdziesz na Aminecie.
Teraz tylko powstanie problem jak to przeniesc na Amigę z peceta, ale to juz inna bajka.
Jakiej przejsciówki uzywasz przy korzystaniu z myszy pecetowej?
kaczus
Posty: 6
Rejestracja: 15 lis 2004, o 10:13

Post autor: kaczus »

Przejsciówka ps/2 na amigowa ,da sie cos z tego zrobic czy taniej bedzie kupic myszkę amigową?
Czy moge z pc przeniesc na dyskietce dyskietke instal na amige?Czy wypalic go na plycie podlaczyc cd pod amige przegrac z plytki program?Da sie tak? :(
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2020
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Jesli ta przejciowka jest wpinana do portu myszy w Amidze to wystarczy Ci mysz pecetowa.
Na dyskietkach z Workbenchem masz sterownik do obslugi dyskietek pecetowych PC0:
Wystarczy go uruchomic i Amiga juz czyta dyskietki 720kb.
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

Szczerze mowiac nigdy nie slyszalem, o takiej przejsciowce do Amigi, moze chodzi Ci o taka przejsciowke do peshita? Lepiej zaopatrz sie w interfejs dla Amigi np. Mrooczek (interfejs powinien byc przeznaczony dla Amigi, bo myszki w PC i Amy roznia sie nie tylko zlaczem ale i sterowaniem wiec zwykla przejsciowka taka jak w pecetach nie wystarczy) i kup pecetowa myszke, ze zwyczajnym 9 pinowym laczem takim jak ma Amiga.

Na dyskietkach mozna przenosic dana za pomoca PC0:, ale tak sformatowana dyskietka bedzie miala pojemnosc 720Kb, a wiec dosc ograniczona, no chyba, ze masz w Amidze stacje HD. Do przeniesienia samej dyskietki Install powinno to jednak wystarczyc.
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2020
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Ja cały czas mam na mysli interface myszy ps2 (mroocheck, tuptuś, ps2m), a nie zwykła przejsciówke ktorą wykorzytsuje sie w pececie do podpiecia myszy ps2 do COM.
Nówka mysz amigowa kosztuje 20-30zł.(eFunzine)
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

W to nie watpie, chodzilo mi o to co pisal Kaczus. Do Pc sa bowiem przejsciowki i tylko przejsciowki, wiec nie bardzo nadaja sie do uzycia z Amy, a odnioslem wrazenie, ze Kaczus pisze wlasnie o takiej przejsciowce.
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
kaczus
Posty: 6
Rejestracja: 15 lis 2004, o 10:13

Post autor: kaczus »

norbi pisze:Jesli ta przejciowka jest wpinana do portu myszy w Amidze to wystarczy Ci mysz pecetowa.
Na dyskietkach z Workbenchem masz sterownik do obslugi dyskietek pecetowych PC0:
Wystarczy go uruchomic i Amiga juz czyta dyskietki 720kb.


Jak przygotowac ta dyskietke dyskietki pc nie moge sformatowac na 720kb czy ma to byc amigowa dyskietka?
Przejsciowke mam podpieta do myszki i nie dziala a gdzie moge kupic amigowa myszke?Jest jakis amigowy internetowy sklep? :(
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

To sformatuj na amidze. Musi to byc dyskietka DD. Sklep ma adres www.efunzine.com
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
ODPOWIEDZ