Blokuje mnie ta jedna dyskietka jak ja przeniesc?

Dyskusje i pytania o prawdziwą Amigę, a konkretnie o sprzęt.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
kaczus
Posty: 6
Rejestracja: 15 lis 2004, o 10:13

Blokuje mnie ta jedna dyskietka jak ja przeniesc?

Post autor: kaczus »

"Jeśli macie dyskietki z KickROM-em w wersji 2.0 (lub wyższej) i Workbench-em w wersji 2.0 (lub wyższej) to jesteście również posiadaczymi wymaganego oprogramowania. Pierwszym krokiem będzie więc sformatowanie 3.5" dyskietki podwójnej gęstości na Waszym PC. Możecie skopiować nań również potrzebne pliki (na przykład: TwinExpress). Krokiem drugim będzie uruchomienie Amigi z Workbench-em 2.0 (lub wyższym) i włożenie dysku do napędu (DF0:) Amigi. Potrzebne programy znajdziecie w katalogu "/storage/dosdrivers". Jeśli uruchomicie plik "PC0" Wasza Amiga automatycznie wykryje, że włożona dyskietka sformatowana jest na PC i wyświetli dla niej dodatkową ikonę"
Zrobilem to wszystko i nie dziala.W dyskietce amigowej 2dd wyciolem dziurke z drugiej strony sformatowalem tyle ze w 1.44 bo inaczej niechce mi pojsc przezucam hdinstal wlaczam w amidze PCO wkladam dyskietke pojawia sie folder dyskietki i podpis DFO:???? w window biore all files i nic co robie zle jak przeniesc ten program???
Probowalem formatowac na amidze i po pierwszej komedzie mount pc0: wyskakuje mi Can't open file'devs:montlist Mount failed returncode 20 mam worka3.0 chyba ma te programy obslugujace :(
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

Dyskietka, podwojnej gestosci to wlasnie 2DD, nie wycinaj w niej drugiej dziurki tylko sformatuj na pc albo na Amidze na 720KB. Na amidze wloz workbencha, jak sie wgra system, daj execute command z gornej belki, wykonaj tam polecenie mount pc0: i masz juz wgrany sterownik do pecetowych dyskietek. Nastepnie formatujesz dyskietke poleceniem format drive pc0: name czysty. Masz wtedy sformatowana dyskietke w formacie PC na 720KB mozessz wtedy nagrywac na nia na PC i przenosic na Amige. Twoja Amiga nie odczyta Ci dyskietek sformatowanych na PC na 1,44MB bo po prostu nie masz w niej stacji HD.

Komunikat swiadczy o tym, ze nie masz mountlisty, ktora powinna tam byc, moze masz jakiegos lewego workbencha? Sprobuj zalatwic innego.
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
ODPOWIEDZ