Emulacja Kickstartu, problem z plikami LHA i CDRomem

Dyskusje i pytania o prawdziwą Amigę, a konkretnie o sprzęt.

Moderator: GTW

kwaku85
Posty: 102
Rejestracja: 9 paź 2004, o 17:36

Emulacja Kickstartu, problem z plikami LHA i CDRomem

Post autor: kwaku85 »

Tak się zastanawiałem, dlaczego tyle starych gierek mi nie chodzi, a oprócz pracy na Amisi ważne są przecież stare gierki :) Podejrzewam że jest to wina kickstaru, więc uprzejmie zapytuję: jak zaemulować na Ami 1200 z kickiem 3.0 kicka 1.3, lub 2.0? Słyszałem że jest cosik takiego, ale nic znaleźć nie mogę. Drugi problem to chciałem się w końcu dowiedzieć jakie i jak zainstalować sterowniki pod CDRom? Mam CDFSa ale nie wiem jak przekopiować tyle plików na Ami z pieca, bo przez PC0 musiałbym wszystkie rozszerzenia zmieniać, aprzez Nullmodem to bym się chyba zarypał... Muszę się jeszcze nauczyc rozpakowywać pliki LHA, lub ZIP czy RAR, wtedy problem by się rozwiązał
Amiga jest piękna - NO GATES, NO WINDOWS!!!
Awatar użytkownika
Wirus
Moderator
Posty: 1777
Rejestracja: 24 gru 2003, o 14:23
Lokalizacja: Łódź

Re: Emulacja Kickstartu, problem z plikami LHA i CDRomem

Post autor: Wirus »

kwaku85 pisze: Mam CDFSa ale nie wiem jak przekopiować tyle plików na Ami z pieca, bo przez PC0 musiałbym wszystkie rozszerzenia zmieniać
Raz się można poświęcić i później przez cd przenosić. Pozatm możesz skorzystać z fat95 i problem rozszerzeń rozwiązany.
kwaku85 pisze:Muszę się jeszcze nauczyc rozpakowywać pliki LHA, lub ZIP czy RAR, wtedy problem by się rozwiązał
unlha, unzip, unrar. (aminet) Wszystko jest w readme. Nic trudnego.
"Kiedy PC jest szybszy od amigi?
kiedy leci z mostu prosto do rzeki" ;)

Pinball Dreams - Rekordy
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2020
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Do emulacji programowej kickstartu 1.3 na kick2.0 lub 3.x sluzy program RELOKICK (dyskietka)
Aby Amiga obsluzyla CDROM potrzeba mountlisty, device (np. a1200_atapi.device) i filesystemu (np. CacheCDFS) i to na pewno nie zajmie wiecej niz 100kb.
kwaku85
Posty: 102
Rejestracja: 9 paź 2004, o 17:36

Post autor: kwaku85 »

Nie żebym z tego nic nie kumał, no ale :) ja jestem jeszcze lamer z przymusu... :( Napiszcie mi co ściągnąć żeby odpalić ten CDRom i gdzie to po kolei wrzucać. Mam zupełnie goły WB 3.1 na dysku, nie mam nawet żadnej grafiki, nic. Pomóżcie bo się już gubię
Amiga jest piękna - NO GATES, NO WINDOWS!!!
kwaku85
Posty: 102
Rejestracja: 9 paź 2004, o 17:36

Post autor: kwaku85 »

A więc tak: Mam CDRom Teac 40x, a sterowniki próbowałem instalować zarówno IDEfix i AmiCDFS. Nie wiem czy ten CDRom jest w ogóle wykrywany, można sprawdzić czy jest on dobrze podpięty?
Amiga jest piękna - NO GATES, NO WINDOWS!!!
Awatar użytkownika
Wirus
Moderator
Posty: 1777
Rejestracja: 24 gru 2003, o 14:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Wirus »

nie można źle podpiąć. Podłącz twardego w to miejsce i jak go wykryje to jest dobrze.
"Kiedy PC jest szybszy od amigi?
kiedy leci z mostu prosto do rzeki" ;)

Pinball Dreams - Rekordy
kwaku85
Posty: 102
Rejestracja: 9 paź 2004, o 17:36

Post autor: kwaku85 »

Virus, a można jakoś sprawdzić czy ten CDRom będzie w ogóle działał na tej Amidze? Jakie sterowniki mi polecasz, tak żeby w miarę łatwo było je zainstalować pod WB 3.1
Amiga jest piękna - NO GATES, NO WINDOWS!!!
Awatar użytkownika
Wirus
Moderator
Posty: 1777
Rejestracja: 24 gru 2003, o 14:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Wirus »

ja korzystam ze sterownika cdfs.

A co do cd-romu to jeżeli pod pc działa to na pewno zadziała pod amigą. Do amigi podłączałem nawet nagryware dvd i działała więc nie ma problemów nawet z nowymi cd-romami.
"Kiedy PC jest szybszy od amigi?
kiedy leci z mostu prosto do rzeki" ;)

Pinball Dreams - Rekordy
kwaku85
Posty: 102
Rejestracja: 9 paź 2004, o 17:36

Post autor: kwaku85 »

Mógłbyś mi jeszcze tylko napisać jak to zainstalować, tego CDFSa?
Amiga jest piękna - NO GATES, NO WINDOWS!!!
Awatar użytkownika
Wirus
Moderator
Posty: 1777
Rejestracja: 24 gru 2003, o 14:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Wirus »

Ja to robie tak:

1. Ściągnij ten sterownik.
2. Zarzucasz pod workbenchem i przerzucasz plik "a1200_atapi.device" z folderu DF0:ATAPI/Devs do Twojego systemowego devsa.
3. Odpalasz instalke "Install-CDFS" z DF0:
4. Podczas instalacji wybierasz z listy "a1200_atapi.device" i powinien Ci znaleźć Twój cd-rom.
5. Dalej już z górki, dasz se rade.

Pozdro
"Kiedy PC jest szybszy od amigi?
kiedy leci z mostu prosto do rzeki" ;)

Pinball Dreams - Rekordy
kwaku85
Posty: 102
Rejestracja: 9 paź 2004, o 17:36

Post autor: kwaku85 »

No i mam kolejny problem: podczas próby instalacji wyskakuje mi komunikat: unable to open your tool "installer"
Amiga jest piękna - NO GATES, NO WINDOWS!!!
Awatar użytkownika
Wirus
Moderator
Posty: 1777
Rejestracja: 24 gru 2003, o 14:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Wirus »

heh typowe :)
Oto i on.
Rozpakuj i wrzuć do folderu C na twardym (amigowym oczywiście) ;)
"Kiedy PC jest szybszy od amigi?
kiedy leci z mostu prosto do rzeki" ;)

Pinball Dreams - Rekordy
Awatar użytkownika
AlaN
Posty: 524
Rejestracja: 21 wrz 2004, o 20:51
Lokalizacja: 52°30'N-17°00'E

Post autor: AlaN »

Wirus, a swoją drogą nie uważasz że C= (i kolejne) dało plamę na całej linii jeśli chodzi o ten nieszczęsny 'installer'? Ja rozumiem że w C: może go nie być jak się nie ma dyskietki instalacyjnej, ale mając ją, żeby instaler Workbencha nie skopiował najpotrzebniejszego pliku do systemu to już przewała. Coś zapomnieli w skrypcie dopisać :mrgreen:
Pozdrawiam - AlaN
Amiga600 (KS-37.300 i 34.5), HD-1.2GB, karty S-RAM na PCMCIA
kwaku85
Posty: 102
Rejestracja: 9 paź 2004, o 17:36

Post autor: kwaku85 »

Udało się, jedynie musiałem dać nie a1200atapi_device tylko samo atapi_device. Dzięki. Jeszcze mam jedno pytanie, odnośnie plików PC0 i CD0, pozwalaą one odczytywać dyskietki i płyty w formacie dla PC, ale chciałem zapytać czy jest jakaś możliwość aby te pliki ładowały się automatycznie przy starcie systemu? nie chce mi się ich za każdym razem szukać i włączać.
Amiga jest piękna - NO GATES, NO WINDOWS!!!
Amos
Posty: 1071
Rejestracja: 22 lip 2004, o 19:01
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Amos »

Nie wiem czy tak sie da ale można chyba zrobić tak jak na emulatorze że do ExChange'a można dołożyć :?
ODPOWIEDZ