Znaleziono: Switchblade II (było: platformówka machanie mie)

W tym miejscu piszemy o grach w które graliśmy dawno temu, a tytuł wyleciał z pamięci. Jeśli dokładnie opiszesz grę, to możesz liczyć na przypomnienie tytułu.

Moderator: GTW

Zablokowany
kara_czurinn

Znaleziono: Switchblade II (było: platformówka machanie mie)

Post autor: kara_czurinn »

Cześć,
9, albo 10 lat temu grałem w taką grę przypominającą Stridera wymieszanego z Ninja Gaiden (Dragon) 3. Było to dosyć dawno:) i jedyne co udało mi się zapamiętać to:
0- widok z boku,
1- miecz pozostawiający po machnięciu w powietrzu poświatę?/falę?/błyszczyk?... coś na kształt jasnego sierpa- księżyca (jak w Striderze, albo Ninja Gaiden 3),
2- sklep do którego można było wejść i zaopatrzyć się w broń i w pancerz chyba też (za ladą stała sklepikarka narysowana w stylu japońskim- tak mi się przynajmniej wydaje)
3- jakiś boss przypominający lokomotywę/ ciuchcię- składał się z iluś tam członów jak tasiemiec,
4- Sam bohater zaś dobrze robił mieczem i jakoś tak kojarzy mi się z rycerzem zodiaku... no może jest to kiepskie porównanie?:)

Jak odpaliłem Stridera to od razu wydało mi się, że to jednak nie to (tamta robiła cieplejsze wrażenie:), większego dopracowania i większej szczegółowości). Być może jednak się mylę? W tamtą grę giercowałem- jak wspomniałem- 9- 10 lat temu i to niecałe 30 minut więc nie wiem czy to coś innego, czy jednak Strider. A dzisiaj wyszedłem z wprawy i szybko mnie zabijają, więc nie za bardzo mogę zweryfikować czy to kurczę jest ten tytuł...
Chodzi o to, że chciałbym się zachwycać tym, czym zachwycałem się kiedyś:)
no nic. Fęks za pomoc.

Tymczasem,
kara_czurin
EoT_
perseo
Posty: 117
Rejestracja: 4 lip 2004, o 10:57
Lokalizacja: Biłgoraj

Post autor: perseo »

możę to Golden Axe
kara_czurin

Post autor: kara_czurin »

nie, nie- to na pewno nie Golden Axe.
Tamta gierka prawdopodobnie była utrzymana w "realiach", czy może klimacie, Futuristical.

Tymczasem,
kara_czurin
EoT_
Powro
Posty: 49
Rejestracja: 25 gru 2004, o 15:47
Lokalizacja: Czestochowa

Post autor: Powro »

@kara_czurin
Może to Leander :
http://hol.abime.net/850
kara_czurin
Posty: 4
Rejestracja: 12 mar 2005, o 14:24
Lokalizacja: stąd

Post autor: kara_czurin »

Hej,

Nie, to nie Leander (fęks enyłej).

Sprawdziłem 1 część Stridera- na bank pana Grobelnego, że to nie jest to. Jednak jest tam coś o czym wspominałem- boss przypominający tasiemca (level 1). Reszta się nie zgadza.

2 część Stridera coś niecoś przypomina tę grę, ale wciąż mam to wrażenie że to coś innego (Strider 2 jest ścierwiasty, a ja się raczej ścierwem nie zachwycałem). Wiem, strasznie jojczę nad tematem. Dlatego żeby nieco uprościć sprawę zadam takie oto pytania:

a) Czy w Striderze 2 też był taki boss jak w levelu 1 pierwszej części gry (lokomotywa, ciuchcia, tasiemiec)?
b) Czy w Str 2 był opisany przeze mnie sklep z bronią?

Jeżeli otrzymam odpowiedzi twierdzące, to po problemie. A jeżeli nie?... kto wie, co wtedy?...
Tymczasem,
kara_czurin
EoT_
Awatar użytkownika
akuhedr
Posty: 662
Rejestracja: 14 sie 2003, o 14:45
Lokalizacja: [#1896070]

Post autor: akuhedr »

oczywiście mówimy o grze na amigę?

kiedy przeczytałem o tym sklepie i panience narysowanej w stylu japońskim, machaniu mieczem to pomyślałem o "Dungeons and Dragons" ale to capcom system jest i do tego klimat średniowiecza

może z biegiem lat coś ci się wymieszało? ;p
a tytuł kojarzysz? (wiem że głupie pytanie ale może coś tam ci świta)
If you live with apes man, it's hard to be clean
kara_czurin
Posty: 4
Rejestracja: 12 mar 2005, o 14:24
Lokalizacja: stąd

Post autor: kara_czurin »

Na 100% na Amigę.
Fakt- poziom lecytyny mi się obniża i mam luki w pamięci, ale tego jestem pewny, że to było na Amigę.

Tytułu nie kojarzę, kto tam wtedy patrzył na tytuł- czekało się aż pojawi się komunikat push/ press fire i się tak się czyniło. Tytuł mógł się składać a 1-3 członów, ale to chyba żadna podpowiedź.
Tymczasem,
kara_czurin
EoT_
Powro
Posty: 49
Rejestracja: 25 gru 2004, o 15:47
Lokalizacja: Czestochowa

Post autor: Powro »

@kara_czurin

to mi się jeszcze kojarzy z Switchblade 2
http://hol.abime.net/2238/screenshot
kara_czurin
Posty: 4
Rejestracja: 12 mar 2005, o 14:24
Lokalizacja: stąd

Post autor: kara_czurin »

TAK!!! TO JEST TO :D ! To jest właśnie to!
Wiedziałem, że nie mogłem zachwycać się czymś takim jak Srajder :)
Wielkie dzięki!
Tymczasem,
kara_czurin
EoT_
Zablokowany