Nikt nie ma problemow z Amigą??

Dyskusje i pytania o prawdziwą Amigę, a konkretnie o sprzęt.

Moderator: GTW

Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2020
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Nikt nie ma problemow z Amigą??

Post autor: norbi »

Jestem bardzo zdziwiony, ze nikt nie ma problemow z prawdziwymi Amigami.
Awatar użytkownika
Wirus
Moderator
Posty: 1777
Rejestracja: 24 gru 2003, o 14:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Wirus »

jak to nikt, ja tam czasem mam jakieś problemy które na razie pomagasz mi rozwiązać i thx wielkie ci za to :)

ehhh, mało osób jescze posiada amige a jeżeli mają to najczęściej tylko do gier i żal kasy wydawać na dopieszczanie amigi. Z drugiej strony części trzeba dużo szukać, ja musze regularnie jeździć po sklepach żeby coś wypatrzeć albo pozostaje allegro.

Nie ma co, amiga powolusieńku odchodzi w zapomnienie, mam nadzieje że ja będe jej "wierny" jeszcze dłuuugi czas :wink:
"Kiedy PC jest szybszy od amigi?
kiedy leci z mostu prosto do rzeki" ;)

Pinball Dreams - Rekordy
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2020
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

A co tu szukac?
HDD, CDROM, CDRW, DVD, myszki, klawiatury, monitory, wszystko kupisz w sklepie "za rogiem".
Oczywiscie jesli ktos tego potrzebuje.
Im wiecej dokupisz do Amigi tym mniej starcyh gierek zaczyna na niej chodzic (np. 040, gfx)
Awatar użytkownika
Wirus
Moderator
Posty: 1777
Rejestracja: 24 gru 2003, o 14:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Wirus »

norbi pisze: HDD, CDROM, CDRW, DVD, myszki, klawiatury, monitory
heh, to to są dla mnie "podstawowe rzeczy" bez których wogule nie chciało by mi się bawić z amigąm chodziło mi bardziej o rozszerzenia i karty gfx któe naprawde potrafią zmienić amisię nie do poznania. Prawdna, starsze gierki przestaną chodzić no ale coż, coś za coś. W niektórych przypadkach pomaga emulator a500 lub zmiania chipsetu na original :)
"Kiedy PC jest szybszy od amigi?
kiedy leci z mostu prosto do rzeki" ;)

Pinball Dreams - Rekordy
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2020
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Jesli mowisz o kartach turbo i gfx to bez problemu kupisz w firmach amigowych, lub na allegro, lub na gieldach PPA i ACP.
Juz niedlugo bede mial cos takiego do sprzedania.
Ale troche odbiegamy od tematu jaki ten dziala ma sie zajmowac :)
DeathMieszko
V.I.P.
Posty: 232
Rejestracja: 14 kwie 2004, o 00:36
Lokalizacja: Małopolska

Re: Nikt nie ma problemow z Amigą??

Post autor: DeathMieszko »

norbi pisze:Jestem bardzo zdziwiony, ze nikt nie ma problemow z prawdziwymi Amigami.
bo "ludzie nie maja problemow tylko sobie sami je stwarzaja" ;-)
a pozatym pozdro dla "specjalisty w dziale" oczywiscie norbi
grzela69
Posty: 2
Rejestracja: 6 paź 2004, o 14:29

Post autor: grzela69 »

Mój problem z Amigą jest następujący: gry z Amigi 500 odpalane na 1200 nie posiadaja pełnego dźwięku, objawia się to tym na przykład że gry Sensible Software na samym początku (plansza tytułowa) nie posiadają wokalu a tylko linie melodyczną (wydaje mi się że nie pełną). Wydawało mi się zę wszystko się wyjaśni jak włącze Sensibla dedykowanego kości AGA, i rzeczywieśćie przy pirwszym uruchomieniu gry utwór z wokalem był ale nastepnego dnia gra już się tak nie chciała uruchomić dzięki- nie ma wokalu a mecz raz sie odpali a raz nie. Da się coś zrobić?
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

A moze sprawdz kabel od dzwieku :D . Cos mi sie wydaje, ze niewiele Ci tu pomozemy, ktos fachowym okiem musialby chyba zajrzec do twojej Amy.
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2020
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Stawiam na kabel audio.
Czy jak podepniesz tylko jednego chincha audio do A1200 to slyszysz caly dzwiek?
Awatar użytkownika
Arek
Posty: 224
Rejestracja: 21 lut 2004, o 22:46
Lokalizacja: Śląskie

Post autor: Arek »

Mnie interesują problemy z Amigami chociaż pracuje na Winuae chciałbym pod emulatorem mieć jak największą ilość użytków , gry (prócz super frogga mnie nie rajcują) przedewszystkim filmy , później muzyka , poczta , GG , internet , sieć , obrazki itp.
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

Jak jest takie zapotrzebowanie na problemy to ja mam jeden "dla zaawansowanych":
Jak zmusić AmigaWriter2.2 używając ttf z peceta aby prawidłowo pisał polskie litery w AmigaPL?
grzela69
Posty: 2
Rejestracja: 6 paź 2004, o 14:29

Post autor: grzela69 »

norbi pisze:Stawiam na kabel audio.
Czy jak podepniesz tylko jednego chincha audio do A1200 to slyszysz caly dzwiek?
Przed chwilą odpaliłem Sensibla na prawym i lewym kanale audio, efekt: nie ma "Superstar Hero", potem próba z jednym kanełem i działa. Dla upewnienia się włączyłem Bubba n Stix który też jest teraz z pełnym dźwiękiem, co tylko potwierdziło diagnozę. Drziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
AlaN
Posty: 524
Rejestracja: 21 wrz 2004, o 20:51
Lokalizacja: 52°30'N-17°00'E

Post autor: AlaN »

A mój problem to to, że nie mam dla niej miejsca na biurku, i jak chcę ją odpalić to zaczyna się wyciąganie wszystkiego z szafy, ciągnięcie kabli i szukanie miejsca na postawienie drugiego monitora :D . Ale to chyba nie o takie problemy chodziło, co? :wink: .

A tak poważnie, to czasem mam kłopoty z czytaniem z flopa, ale to może być powód posiadania wersji Amigi z "A.Technologies" i - ponoć - PeCetycznej stacji FDD, co? Gdzieś znalazłem jakiś opis dorobienia modułu do flopa (3 kabelki w taśmę, 2 w gniazdo 'external floppy'), zmajstrowałem takowy moduł, podłączyłem ale nic to nie dało i go wywaliłem. Eeee... tam, i tak wiekszość softu mam na CD :lol: . Poza tym, nie pojawił mi się jeszcze ani jeden "blue screen", tylko czasami "red guru" :P
Pozdrawiam - AlaN
Amiga600 (KS-37.300 i 34.5), HD-1.2GB, karty S-RAM na PCMCIA
Awatar użytkownika
AlaN
Posty: 524
Rejestracja: 21 wrz 2004, o 20:51
Lokalizacja: 52°30'N-17°00'E

Post autor: AlaN »

AlaN pisze:...A tak poważnie, to czasem mam kłopoty z czytaniem z flopa, ale to może być powód posiadania wersji Amigi z "A.Technologies" i - ponoć - PeCetycznej stacji FDD, co?...
Koniec kłopotów. Dostałem (zepsutą) A1200 by C= i przełożyłem z niej flopa do swojej - jak ręką odjął, wszystkie dyskietki są normalnie czytane; N-DOS też. Aż się zdziwiłem, bo ponoć flopy z C= nie chcą działać z Amigami z A.T. Była stacja to 'Panasonic', teraz mam 'TEAC'.
Więc kolejny mit o niedziałaniu flopów z C= w AmigaTechnologies - obalony :D
Pozdrawiam - AlaN
Amiga600 (KS-37.300 i 34.5), HD-1.2GB, karty S-RAM na PCMCIA
Awatar użytkownika
Łysy0800
Posty: 506
Rejestracja: 19 kwie 2004, o 12:03
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Łysy0800 »

Mój problem z Ami jest taki, że ... coś się spaliło i nikt nie był mi w stanie pomóc!! :cry:
Zablokowany