Workbech - pomoc w instalacji

Zajrzyj tutaj jeśli masz problemy z emulacją Amigi.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jedi
Posty: 1572
Rejestracja: 9 lip 2004, o 17:47
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Workbech - pomoc w instalacji

Post autor: Jedi »

Próbowałem ściągnąć Workbencha z tąd według instrukcji. Pisało tam że trzeba wszystko wypakować do jednego folderu, no więc tak zrobiłem. Ale później okazało się że wszystko się nadpisało i nie mogłem znaleźć pliku, który mam emulować, chociąż załadowałem konfig zamieszczony w tym artykule. Chciałbym żeby mi ktoś wytłumaczył krok po kroku jak go zainstalować z tego artykułu (zależy mi na tym, bo tam są ponoć fane bajery). Z góry dzięki za pomoc.
"Więc głowa do góry gdy dzień wstaje rano
Od tego są nogi by łazić na nich"

"Być czy mieć takie dwa pytania
Bliżej ku celom posiadania"

Kult - Komu bije dzwon
Awatar użytkownika
Blod
Administrator
Posty: 1089
Rejestracja: 24 kwie 2003, o 13:49
Lokalizacja: Stolica

Post autor: Blod »

1. Ściągnij wszystkie pliki z partycją.
2. Rozpakuj je w mejno miejsce (utworzy się katalog DH0).
3. Uruchom emulator i skonfiguruj wg zaleceń.
4. W menu 'Hard Drives' (Dyski twarde) kliknij 'Add Directory' (Dodaj folder) i wybierz ścieżkę do katalogu DH0. W pozostałe pola wpisz cokolwiek.
5. Kliknij OK
|||||||||||||||||>--- [90%]
DeathMieszko
V.I.P.
Posty: 232
Rejestracja: 14 kwie 2004, o 00:36
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: DeathMieszko »

użyj najnowszego winrar'a (odnośnie do punktu 2 Blod-a) jeśli masz problemy z rozpakowaniem
kope lat minęło..
Awatar użytkownika
Jedi
Posty: 1572
Rejestracja: 9 lip 2004, o 17:47
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: Jedi »

Acha, czyli te wszystkie pliki mają się nadpisać?

[ Dodano: Czw Sie 05, 2004 10:13 ]
Jeszcze coś jak próbuję rozpakować pliki wyskakuje mi okienko ID wolumin, czy coś takiego. Zawsze klikam Canel, bo nie wiem o co w tym chodzi.

[ Dodano: Czw Sie 05, 2004 10:19 ]
No i zrobiłe jak mówiłeś Blod, ale jak już mówiłem wszystko się nadpisało, ale Dodałem folder ze ścieżką jako nazwa urządzenia dałem Workbench a Dysk to D:\ . Ale jak daję OK, to pokazuje mi się AmigaDos i nic się nie dzieje.

[ Dodano: Czw Sie 05, 2004 10:48 ]
Blod, a nie można by tego zamieścić na stronie w jednym pliku, bo kombinuję jak tylko się da ale i tak nie działa (zawsze wyskakuje AmigaDos).
"Więc głowa do góry gdy dzień wstaje rano
Od tego są nogi by łazić na nich"

"Być czy mieć takie dwa pytania
Bliżej ku celom posiadania"

Kult - Komu bije dzwon
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

Jedi pisze:Dysk to D:\
Podaj ścieżke do folderu do którego wypakowałeś pliki, a nie do dysku...
AXE Capoeira!
Awatar użytkownika
Jedi
Posty: 1572
Rejestracja: 9 lip 2004, o 17:47
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: Jedi »

Sorry, pomyliłem się nie dysk tylko Nazwa dysku, ale w tabeli wyświetla się jako Dysk. A jest może na stronie jakaś inna wersja Workbencha, ale w jednym plku to będzie mi łatwiej uruchomić (tak myślę).
"Więc głowa do góry gdy dzień wstaje rano
Od tego są nogi by łazić na nich"

"Być czy mieć takie dwa pytania
Bliżej ku celom posiadania"

Kult - Komu bije dzwon
DeathMieszko
V.I.P.
Posty: 232
Rejestracja: 14 kwie 2004, o 00:36
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: DeathMieszko »

człowieku ty masz naprawdę problem :) więc wytłumaczę Ci to krok po kroku:

1. ściągasz sobie winrar'a 3.30 ze strony http://www.rarlab.com
2. ściągasz wszystkie 3 części partycji:
- dh0.part1.rar
- dh0.part2.rar
- dh0.part3.rar
3. instalujesz winrar'a, odpalasz i odnajdujesz na dysku sciagniete pliki z partycją (w winrarze)
4. zaznaczasz TYLKO pierwszą część (dh0.part1.rar), dajesz wypakuj i wskazujesz miejsce gdzie ma się wypakować (po wypakowaniu powstanie katalog DH0)
5. odpalasz WinUAE i na zakladce [Hard Drivers] dajesz [Add Directory] i wskazujesz na ten katalog DH0 - po zatwierdzeniu masz go na liscie
6. ustawiasz reszte podanej konfiguracji
7. odplalasz emulacje

jeśli teraz sobie nie poradzisz to ja nie wiem jak mam Tobie to wytlumaczyć..

powodzenia
kope lat minęło..
Awatar użytkownika
Jedi
Posty: 1572
Rejestracja: 9 lip 2004, o 17:47
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: Jedi »

Teraz to odpaliłem, ale mam kilka pytań:
1. To w takim razie po co są kolejne części?
2. Jak uruchamiam Workbencha to nie widać całego okna, które się wyświetla po starcie, bo na dole jest jakiś pasek z jakąś kontrolką a po prawej jest to samo, i widać tylko część okna (w pierwszej zakładce okno jest urwane z prwej strony). Czy można coś zrobić aby tak się nie działo?
3. Jak już jakoś wszystko na początku skonfigurowałem są 3 jakby ikonki. To tak ma być? Bo jak na nie klikam to nic się nie dzieje chyba że kliknę prawym przyciskiem myszy i go przytrzymam to wyskakuje jakieś menu po angielsku
4. Czy jest polska wersja Workbencha, a jak jest to skąd ją ściągnąć i jak?
"Więc głowa do góry gdy dzień wstaje rano
Od tego są nogi by łazić na nich"

"Być czy mieć takie dwa pytania
Bliżej ku celom posiadania"

Kult - Komu bije dzwon
DeathMieszko
V.I.P.
Posty: 232
Rejestracja: 14 kwie 2004, o 00:36
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: DeathMieszko »

Jedi pisze:Teraz to odpaliłem, ale mam kilka pytań:
1. To w takim razie po co są kolejne części?
2. Jak uruchamiam Workbencha to nie widać całego okna, które się wyświetla po starcie, bo na dole jest jakiś pasek z jakąś kontrolką a po prawej jest to samo, i widać tylko część okna (w pierwszej zakładce okno jest urwane z prwej strony). Czy można coś zrobić aby tak się nie działo?
3. Jak już jakoś wszystko na początku skonfigurowałem są 3 jakby ikonki. To tak ma być? Bo jak na nie klikam to nic się nie dzieje chyba że kliknę prawym przyciskiem myszy i go przytrzymam to wyskakuje jakieś menu po angielsku
4. Czy jest polska wersja Workbencha, a jak jest to skąd ją ściągnąć i jak?
1. trzy części są, bo to jest archiwum wieloczęściowe (winrar "korzysta" z wszystkich przy rozpakowywaniu ale ty zaznaczasz tylko pierwsza)
2. napewno skonfigurowałeś emulator tak jak trzeba? oprocz konfigu podanego na http://free.of.pl/s/srvag/index.html ustaw jeszcze na zakladce [Display]: Line Mode -> Doubled, Centering -> Horizontal, 800x600x16, FullScreen + FullScreen RTG
3. tu nic nie trzeba konfigurowac chyba ze emulator, workbench ten po odpaleniu powinien wygladac tak jak tutaj: http://free.of.pl/s/srvag/pliki/screenshot.gif, jesli tak nie jest to ustawiles zla konfiguracje winuae
4. to jest wlasnie polska wersja workbench-a i puki co jedyna :wink:
kope lat minęło..
Awatar użytkownika
Jedi
Posty: 1572
Rejestracja: 9 lip 2004, o 17:47
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: Jedi »

DeathMieszko pisze: 1. trzy części są, bo to jest archiwum wieloczęściowe (winrar "korzysta" z wszystkich przy rozpakowywaniu ale ty zaznaczasz tylko pierwsza)
Acha to dlatego, bo ja do rozpakowywania darmowy program IZArc.
DeathMieszko pisze:napewno skonfigurowałeś emulator tak jak trzeba? oprocz konfigu podanego na http://free.of.pl/s/srvag/index.html ustaw jeszcze na zakladce [Display]: Line Mode -> Doubled, Centering -> Horizontal, 800x600x16, FullScreen + FullScreen RTG
Mam konfigurację dh0 z tej strony. To to samo co w tym linku? Acha i mam Winuae 8.27 po polsku. Mógłbyś podać jak jest w polskiej wersji?

P.S.
OK już mi wszystko działa. Tylko mam takie pytanie: Jest może taka wersja Workbecha, w której te wszystke ikonki (jak się kliknie na ikonkę komputera) są po polsku?
I jeszcze jedno pytanie: Jak się uruchamia programy i gry w Workbenchu? Albo zróbcie instrukcję obsługi Workbencha dla początkujących. Byłbym bardzo wdzięczny.
"Więc głowa do góry gdy dzień wstaje rano
Od tego są nogi by łazić na nich"

"Być czy mieć takie dwa pytania
Bliżej ku celom posiadania"

Kult - Komu bije dzwon
DeathMieszko
V.I.P.
Posty: 232
Rejestracja: 14 kwie 2004, o 00:36
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: DeathMieszko »

Jedi pisze:Mam konfigurację dh0 z tej strony. To to samo co w tym linku?
zapytaj Blod-a
Jedi pisze:Acha i mam Winuae 8.27 po polsku. Mógłbyś podać jak jest w polskiej wersji?
nie używam polskiej wersji emulatora
Jedi pisze:Jest może taka wersja Workbecha, w której te wszystke ikonki (jak się kliknie na ikonkę komputera) są po polsku?
chodzi Ci o podpisy ikon wskazujace na katalogi systemowe - nie, co innego gdyby to były skróty (lnk) wtedy mozna by bylo pozmieniac podpisy
Jedi pisze:I jeszcze jedno pytanie: Jak się uruchamia programy i gry w Workbenchu?
podwójnie klikajac na ikonę gry/programu
Jedi pisze:Albo zróbcie instrukcję obsługi Workbencha dla początkujących. Byłbym bardzo wdzięczny.
masz "Workbench 3.1.guide" w katalogu SYS:Docs na tej partycji - tyle, że po angielsku
kope lat minęło..
Awatar użytkownika
Jedi
Posty: 1572
Rejestracja: 9 lip 2004, o 17:47
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: Jedi »

DeathMieszko pisze:podwójnie klikajac na ikonę gry/programu
Ale ja nie wiem co zrobić żeby ta gra pojawiła się na pulpicie. Czy muszę tą grę przenieść do jakiegoś foldru czy jak? Bo jak coś mieszałem w opcjach to był jakiś dysk A: i były tam jakieś foldery, których nie mam na swoim dysku. Więc jak to jest?

P.S.
1. Jak zmienić tło puliptu w Workbenchu?
2. Jeśli chodzi o instrukcję, o ile dobrze znalazłem to nic nie rozumiem. I wolałbym żeby jakiś dświadczony użytkownik Workbencha zrobił polską wersję instrukcji użytkowania Workbencha, albo przynajmniej najważniejszych rzeczy. Bardzo bym prosił!
"Więc głowa do góry gdy dzień wstaje rano
Od tego są nogi by łazić na nich"

"Być czy mieć takie dwa pytania
Bliżej ku celom posiadania"

Kult - Komu bije dzwon
DeathMieszko
V.I.P.
Posty: 232
Rejestracja: 14 kwie 2004, o 00:36
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: DeathMieszko »

Jedi pisze:P.S.
1. Jak zmienić tło puliptu w Workbenchu?
2. Jeśli chodzi o instrukcję, o ile dobrze znalazłem to nic nie rozumiem. I wolałbym żeby jakiś dświadczony użytkownik Workbencha zrobił polską wersję instrukcji użytkowania Workbencha, albo przynajmniej najważniejszych rzeczy. Bardzo bym prosił!
1> Prefs/WBPattern
2> chyba żartujesz, są wakacje :) , a tak na poważnie to widziałem już nieraz na wielu prywatnych stronach poświeconych amidze/jej emulacji taki opis - trzeba dobrze poszukać! zapraszam na www.google.pl
kope lat minęło..
Awatar użytkownika
Jedi
Posty: 1572
Rejestracja: 9 lip 2004, o 17:47
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: Jedi »

Szukałem na Goglach.pl ale nic nie znalazłem. Wpisałem Workbench i du*a. A nawet jak było coś ciekawego to później okazywało się że strona nie istnieje. No więc co mam zrobić?
"Więc głowa do góry gdy dzień wstaje rano
Od tego są nogi by łazić na nich"

"Być czy mieć takie dwa pytania
Bliżej ku celom posiadania"

Kult - Komu bije dzwon
DeathMieszko
V.I.P.
Posty: 232
Rejestracja: 14 kwie 2004, o 00:36
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: DeathMieszko »

kope lat minęło..
ODPOWIEDZ