Karty Turbo

Dyskusje i pytania o prawdziwą Amigę, a konkretnie o sprzęt.

Moderator: GTW

Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

DanielP pisze: nie na sile pokazywac, ze na Amidze wszystko sie da na sile zrobic...
Po pierwsze na Amidze NAPRAWDĘ da się wszystko zrobić i wcale nie na siłę. Wystarczy mieć trochę wiekszą wiedzę o systemie niż "wkładam dykietkę do A500 i macham joyem".
Jeżeli jest to czyjaś pełna wiedza o Amidze to rzeczywiści lepiej kupić pieca i zaprenumerować "łatwy pecet" lub inne tego typu gazetki.

Mnie natomiast skacze ciśnienie jak ktoś twierdzi, że na Ami nic się nie da zrobić jeżeli nie ma się najszybszego sprzętu.
Rozumiem, że jest to przezwyczajenie z peceta gdzie na pent3 już niewiele zrobisz ale W ŚWIECIE INNYCH KOMPUTERÓW JEST INACZEJ.
Weźmy takiego Maca - najsłabszy G3 (233MHz) z powodzeniem można uzywać dziś i jeszcze przez parę lat. Tak samo z Amigą - żeby oglądać www wcale nie trzeba mieć 604e 233MHz + CVPPC.
Awatar użytkownika
DanielP
Posty: 178
Rejestracja: 5 paź 2004, o 12:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: DanielP »

A zeby sluchac MP3 i ogladac DivXy ?
Bo ja do tego bardzo czesto Pieca uzywam.
Bez filmow i muzyki komputer dla mnie nie jest i nie bedzie pelnowystarczalny. Ile kosztuje rozbudowa Amigi do poziomu, na jakim da sie na niej ogladac DivXy ? Prosze o wykaz elementow z podaniem ich cen.
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

mp3 można słuchać nawet na 030/50mhz

Ja nie mam pieca i na swojej Ami oglądam divixy.
Do divixów potrzebny jest procek ppc (czyli Ami classic PPC lub najsłabsza AmigaOne / Pegasos) i karta gfx pod ZIII/PCI/AGP/złącze na kartach PPC (do wyboru).
ODPOWIEDZ